Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Normális, hogy a kislányom (9...

Normális, hogy a kislányom (9 és fél éves) már ilyen fejlett testileg?

Figyelt kérdés
9 és fél éves a kislányom, és jelen pillanatban 174 cm magas, van cicije is (75/B-s melltartó kell neki), meg csípője meg feneke (viszonylag nagy), és 61 kg. Normális, hogy már ennyire fejlett testileg? Az osztálytársai, de még a tanárok is bántják a magassága miatt, megjegyzéseket tesznek, pedig szegénykém nem tehet róla, itthon mindig olyanokat mond, hogy hadd legyen magántanuló meg hogy nem akar bemenni suliba, meg ilyenek... Aggódom érte, szerintetek elvigyem orvoshoz? Voltunk már a háziorvosunknál, de nem volt éppen a helyzet magaslatán, hova tudnám vinni (budapestiek vagyunk)?
2016. máj. 3. 22:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, ha esetleg "gyökér" a kérdésem, csak még sosem voltam ilyen helyzetben, tanácstalan vagyok...
2016. máj. 3. 22:49
 2/9 Eszter76 ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy ez mennyire normális vagy nem, mert mindenki máskor és máshogy érik és én nem vagyok orvos. Viszont egy pszichológus mindenképpen jó lenne neki szerintem! Nagy lelki trauma lehet neki az, hogy bántják! Könnyebben tudná feldolgozni és elfogadni magát egy szakember segítségével.
2016. máj. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 igen, erre mi is gondoltunk már, de azért gondoltam itt is felteszem kérdésnek, tapasztalataim alapján azért itt is vannak segítőkész emberek :)
2016. máj. 3. 23:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez elég durva. Hugom 11 évesen 150 cm és még ő a legmagasabb lány az osztályban. Szerintem azért érdemes lenne kivizsgáltatni hogy nincs-e valami egészségügyi probléma a háttérben. A kislánynak pedig tényleg jó lenne egy pszichológus hogy könnyebben fel tudja dolgozni a bántásokat.
2016. máj. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenképp el fogom még vinni orvoshoz, mostmár a pszichológus is biztos, de még alszom rá egyet és holnap elviszem
2016. máj. 3. 23:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Uh, szegénykém! A pszichológus mindenképp érdemes, mielőtt teljesen összeroskadna a dologtól. Hasonló adottságokkal rendelkezem, de 21 vagyok és nem 10 évesen indult be a dolog. Mondják, hogy az új generáció gyorsabban érik. Menjetek másik dokihoz, sajnos olyan szinten tojik bele a dolgába a legtöbb, hogy az hihetetlen! Egyébként meg kitartást, nagyon csinos csajszi lesz belőle!
2016. máj. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 opened paradise ***** válasza:

Van akinél nem áll le a növekedés és betegség,de ha nem is ez lenne (a mai gyerekek nagyobbra nőnek,táposak,mint a csirkék) akkor sem vele van a baj. Az undorító,hogy a tanárok is megszólják,nem csoda,ha kivan miatta.

Velük is kéne beszélned.


Amúgy vannak akik korán nőnek,aztán megállnak.

2016. máj. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok 9 évesen. Mindenképpen menjetek vele orvoshoz. Endokrinológust keressetek.
2016. máj. 4. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Eszter76 ***** válasza:
Az endokrinológushoz beutaló kell. És nem tudom, máshol hogyvan, de nálunk 2 hónap a várólista. :-( Ha oda akartok menni, és a háziorvos nem partner ebben, talán egy gyerek-nőgyógyászhoz lenne érdemes elmenni, ha másért nem, akkor beutalóért.
2016. máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!