Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Heterokrómia (különböző színű...

Heterokrómia (különböző színű szemek) szerintetek gáz/félelmetes, vagy szép? Hogyan tudnám elfogadni magam?

Figyelt kérdés

24 eves lány vagyok, heterokrómiám van, az egyik szemem zöldesbarna, a másik szürkéskék.

Kicsi kromtól kezdve piszkáltak miatta és féltek tőlem a gyerekek, pedig gyerekként még nagyon barátkozós voltam. Emiatt totál magamba fordultam, és a teljes gimis évem alatt már meg sem szólaltam, nem tudom, hogy amiatt is, mert plusszba szinte hófehér a bőröm, és hozzá fekete a hajam, és már nem volt kedvem sokat mosolyogni, de sosem voltak barátaim, csqk a szúrós pillantásokat kaptam, mintha valami felelmetes sátánista goth lennék.

Egyetem alatt már végig színezett kontaktlencsét hordtam, és úgy már nem volt bajom vegre a barátkozással, amikor barátaimnak elmondtam és megmutattam a szemem vagy nem foglalkoztak vele, volt akinek pedig nagyon tetszett. Az kicsit segített abban, hogy kevésbé utáljam magam, de továbbra sem mertem kitenni a lábam a házból lencse nélkül, mert borzasztóan frusztrál amikor észreveszik az emberek és sutyorognak, meg mutogatnak, vagy leszólítanak valahol emiatt. Viszont sajnos egyre nehezebben viseli már el a szemem. De félek felválalni magam a gyerek és tinikori traumáim miatt, szerintetek, hogyan tudnám elfogadni, hogy ilyen vagyok? Megszokni azt, hogy az emberek megbámulnak? Nem járhatok mindig napszemüvegben. Esetleg érdemes lenne pszichológushoz elmenni?


2016. dec. 22. 16:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tudod hany ember lenne a helyedben? Csak nezd meg az instagrammon Krotchy-t aki kontaktlencsevel hazudja azt hogy heterokromiaja van ... Sok lany van meg aki kontakt lencsevel probalja elerni szoval en a helyedben kulonlegesnek ereznem magam :D
2016. dec. 25. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Kicsit érdekes hogy lányként ennyire bántottak anno, szerintem fiúként többet kaptál volna (megjegyzés stb)

Én amúgy raccsolok. Tény az nem látszódik de már beszéd közben megfigyelhető. Általánosban hogy megszoktuk egymást óvodás korban így sose firtatták a társaim. De ahogy felkerültem középsuliban ott már igen. Számomra fura volt meg nem volt megszokva. Utána még volt jó néhány osztályom (több szakma) de ott ez nem jött elő durva piszkálódásként stb., sőt alig jött fel témaként, ha fel is jött normálisan.

Azért meséltem el a saját történetem mert átérzem valamelyest milyen ha "kinéznek" vagy beszélnek rólad. Nekem igaz annyi előnyom van hogy vizuálisan nem különböztem az átlagtól.

Ahogy előttem írták. Le kell tojni, nem kell észre venni őket még ha nehéz is. Ha meg felhozzák a témát ismeretlenek el kell nekik magyarázni.

Amúgy én is heterokrómiás vagyok, bár igaz én centrális fajtából :)

2016. dec. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

ne hülyéskedj!

kiskoromban lehet,hogy én se tudtam volna így elfogadni magam,de most nagyon különlegesnek érezném a külsőmet,ha ilyen lehetnék. Basszus,nagyon szerencsés vagy! :) fehér bőrrel és fekete hajjal még jobb!


ne rejtegesd ;)

2016. dec. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Szerintem szép és különleges nem kell takargatnod. Lehet rossz érzés mikor összesúgnak,de nem kell vele foglalkoznod,és legyél mindig önmagad :) nekem is heterokrómiás a szemem csak az a fajta amikor kettő szín van egy íriszedben. Nem szégyen ez szerintem,nagyon is különleges.
2017. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Tök jő hogy ilyen a szemed színe Ha még él a kérdés nekem a bal szemem kék, a jobb szemem fele barna, fele zöld .Úgy hogy ne zavarjon különlegesek vagyunk .
2019. ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Szerintem gyönyörű!! Bárkit megtennék hogy nekem is ennyire különleges szemeim lehessenek.
2022. jún. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!