Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért utálják a férfiak a...

Miért utálják a férfiak a műkörmöt? Miért nézik le, utasítják el rögtön azokat a nőket, akiknek műkörmük van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak olyanok is, akik elfogadják, ha egy nőnek műkörme van, sőt van olyan férfi is, akinek kifejezetten tetszik, de a legtöbb ilyen témájú kérdés alatt szinte mindig olyan hozzászólásokat lehet olvasni, hogy "gusztustalan", "undorító", "üresfejű, felszínes plázacica" stb.. Én ezen mindig felidegesítem magam, holott nyilván nem kellene mert mindenkinek szabadon meg lehet a saját véleménye, a saját ízlése. Nem is azzal van a problémám, mikor valaki azt mondja, hogy neki ez meg ez a köröm nem tetszik vagy nem szereti, ha egy nőnek színes a körme, hanem mikor sértegetik, lenézik a nőket, hiszen én úgy gondolom, hogy a körömnek és a szellemi képességnek, a belső tulajdonságoknak nem sok köze van egymáshoz és az a felszínes, aki a külső alapján ítéli meg az embereket. Eleve nem értem, hogy a műköröm szó hallatán miért rögtön a 20 centis, hegyes, csicsás körmökre kell asszociálni, mikor nem csak ilyen létezik. Többek között nekem is rövid, kocka alakú műkörmöm van, ami szerintem abszolút ízlésesen és természetesen néz ki. Szerintem vannak, akik szimplán csak azért utálják mert "mű", különben pedig lehetséges, hogy meg sem tudnák mondani, hogy természetes köröm vagy pedig épített. Ezt körülbelül ahhoz tudnám hasonlítani mint mikor sokan leírják, hogy a természetes, smink nélküli lányokat szeretik és ez alatt a szolid, natúr sminkre gondolnak. Miért utáljátok, miért taszít a műköröm?

Nyilván, akinek nem inge, nem veszi magára.


2017. jan. 14. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Talán mert nem csak az lehet szép/szexi ami körömmel kapcsolatosan hosszú és mű.Hanem az is,ami rövidd vagy kicsit hosszabb, szépen kifestve.
2017. jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Mert sokuknak fogalmuk sincs arról hogy egy 10cm alatti köröm is lehet mű tehát nekik csak azok a nagy karmok a műkörmök (hozzáteszem nincs bajom vele ha valaki 20centis körmöt akar szíve joga). Nekem picik voltak mindig és a barátom el se hitte hogy mű.


Sajnos ott van az is hogy sokan egy igényes nőt levegő agyu pláza cicának néznek aki biztos hogy a 40 éves pasija pénzét költi.

2017. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem sincs baj a festetlen, természetes körmökkel (különben sincsen közöm hozzá hogy kinek milyen a körme), de szerintem az is csak akkor szép, ha valakinek jó minőségű, egészséges, ápolt körmei vannak. Az én körmeim például borzasztóan gyengék, vékonyak és folyton beszakadnak, ami amellett, hogy nem túl szép látvány még fájdalmas is.
2017. jan. 14. 16:11
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Ez jó kérdés hogy az itteni pasik a smink, műköröm és szolárium hallatán egyből r**bancozzák a nőket.

Nekem 4 éve folyamatosan van műkörmöm szépen igényesen elkészítve, jó minőségű anyagokból. Annyira hozzá szoktam hogy hosszabb körmökkel is meg tudok csinálni bármit akármennyire is hihetetlen a férfiak számára. Attól mert hosszabb nem feltétlen közönséges és r*bis, ízlésesem is el lehet készíteni én kifejezetten olyat szoktam kérni a körmösömtől ami egyszerű, elegáns.

És igen én sminkelem is magam és szoláriumba is el járok havi 1-2 alkalommal emellett edzeni is el járok kivéve télen. Attól mert valaki ad a külsejére nem egy agyatlan plázap*cs*. Az ízlésesség és közönségesség azért nem ugyan az úgy gondolom.

A környezetembe még egy férfi se mondta hogy úgy nézek ki mint egy utolsó R**banc már elnézést a kifejezésért.


Úgy gondolom a műköröm, szolárium, smink trióról azt hiszik a férfiak hogy az a nő egy agyatlan magassarkút hordó közönségesen öltözködő h*lyee liba.

Ezért puffognak egyből ha ezekről kérdez valaki.

2017. jan. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
4es tökéletesen elmondta
2017. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

Mert a pasik mindent lehúznak, amit a nők szeretnek :D

Nyilván az egyéni ízlés egy dolog, de némelyik annyira megszállott, hogy csípőből hord le mindent, amiben a nők örömüket lelik, és ez azért van, hogy hamis felsőbbségérzetet keltsenek magukban.

2017. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
30%

26/férfi


Nekem személy szerint nem jönnek be a "mű" nők, akik túlságosan természellensen néznek ki. A túlságosan kirívó vagy túl hosszú műköröm, túl sok smink, plasztikai műtet, kollagén, pirszing, tetoválás, rövid haj nálam kizáró tényező a párkeresésnél, de a festett haj is negatívum. Igazából a körmét nem szoktam nézni a nőknek, barátnőm körme színét meg nem tudnám mondani, de ha túl szembetűnő az már zavaró. Szerintem a legjobb, ha nem festi a nő, és rövidre van vágva. Nem ítélem el azokat, akik a fent leírtakat teszik a testükkel, a barátaim között nagyon sok nő van, aki ilyeneket használ, de én nem vonzódom hozzájuk.


Nem tudom mi a célja a nőknek ezzel, de ha a férfiak számára próbálnak tetszeni akkor nagyon rossz úton járnak.

Ha a másik nem számára akarsz vonzó lenni, arra megoldás hogy egészségesen táplálkozol (egészséges mennyiségű és minőségű ételeket eszel), és sportolsz valami nőieset mértékkel (futás, aerobic stb). Ettől szép nőis lesz a testalkatod nagy valószínűséggel (az izmos is csúnya szerintem a túl sovány is csúnya, az egészséges testtömegű nők a vonzók). Nekem (és szerintem a legtöbb férfinak is) elsősorban az arcotok meg a testalkatotok miatt váltok vonzóvá. A ruházatotok sem túl érdekes.


Itt van egy meme, ami eléggé szembetűnővé teszi, hogy melyik nem mit néz meg egy nőn:

[link]

2017. márc. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

"Igazából a körmét nem szoktam nézni a nőknek, barátnőm körme színét meg nem tudnám mondani, de ha túl szembetűnő az már zavaró."


Ezt úgy értettem, hogy ha a közelemben van egy nő, és becsukott szemmel tudnék bármilyen állítást mondani a körmére, akkor az már negatívum.

2017. márc. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!