Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nem annyira tehetős lányok,...

Nem annyira tehetős lányok, ti mennyi új cuccot engedtek meg magatoknak? Sokat spóroltok? Mennyi drága és kevésbé drága cuccotok van, mennyire telik?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy azok a lányok akik nem túl gazdagok, átlagos illevbe szűkösebb anyagiakkal, mennyit tudnak költekezni?


Mennyi mindent tudnak megengedni maguknak, drága és olcsóbb termékekből egyaránt?Sokat szoktatok sporólni és nélkülözni?


(Azért érdekel, mert én eddig nem tudtam spórolni és most szeretnék valamit amire rengeteget kéne spóroljak, mert nincs olyan jövedelmem, és nem tudom megérné-e a félretevés ami lehet 1 évbe telne)



2017. aug. 31. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nemtudom, nekem ezzel a spórolás dologgal soha sem voltsk problémáim, ovis koromtól kb 6. Osztalyig szinte semmit sem koltottem, csak gyujtottem a lenzem. Mostanra anyi penzem lett, hogy ha akar meglatok valamit, amit a szuleim dragallanak, (ugye marka miatt dragabb) akkor azt siman megveszem sajat penzbol. De meg igy sem szeretek sokat kolteni, mert bennem mindig megvolt sz az erzes hogy mi van ha egyszer szuksegem lesz erre a penzre, amit mondjuk plazaban elvernek ruhara, amit lesobb csak kinonek. Szoval a valasz az, hogy nem nelkulozok, bar a csaladom atlagos vagyoni helyzetben van, es altalaban nem vesznek meg nekem sok mindent a szuleim, megis ha valamit nagyon szeretnek akkor azt sajat penzbol meg tudom venni, de sz is lehet hogy csak nem igenyelek annyi dolgot, mint egy masik ember vagy nemtudom.

14/L

2017. aug. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit takar a nem annyira tehetős, de szerintem én is válaszolhatok.

Gyerekként, tiniként nélkülöztünk sajnos elég szépen.

Akkoriban szinte nem is kaptam új ruhát, maximum karácsonyra. Először akkor volt pénzem, amikor leérettségiztem.

Akkoriban saját márkás (dm - Balea) sampont, hajbalzsamot, tusfürdőt használtam, illetve spóroltam velük, hogy ritkábban kelljen újat venni (minden nap fürödtem és heti kétszer mostam hajat, de meg tudtam oldani, hogy 3 hónapig tartson egy flakon sampon), illetve vigyáztam a ruháimra.

Mivel csak egy farmerem volt, megvarrtuk, ha elszakadt. Lényegében az utolsó zokniig mindenem foltozott volt.


Most már azért jobban élünk, de első a takarék, mert nagyon könnyű lecsúszni.

Megtehetném, hogy márkás holmit vegyek, de nem alakult ki rá az igényem, bár természetesen veszek új ruhát, ha arra szükségem van. Szánt szándékkal van kevés holmim, illetve máig megjavítom, amit meg lehet.

Mivel tiniként már kitapasztaltam, mik az olcsó és jó sminkek, kozmetikai termékek, ritkán veszek bizonyos árkategória felett, máig megveszem a saját márkás hajápolókat, testápolókat, hiszen beváltak.


23l

2017. szept. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs magas fizetésem, tehát oda kell figyelnem, hogy mire költők. Néha megveszek 1-1 márkás dolgot, általában azt is akkor ha akciós.

Ha az alakod jó, esetleg még sportolsz is, ügyelsz arra, hogy a hajad, körmöd, bőröd stb rendben legyen, akkor viszonylag olcsóbb ruhákban is jol fogsz kinézni.

En mondjuk nem vásárolok turkálóban (bár itt ki lehet fogni néha jó ruhákat) vagy kínaiban, inkabb a nyári és téli leárazásban veszek új, aktuális divat szerinti darabokat. Pl H&M-ből van sok ruhám, Mango, Promod, Stb.

2017. szept. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%
Az egyetem alatt diákmunkából éltem, így volt időm kitapasztalni, hogy hogy lehet a lehető legkevesebb pénzből úgy kinézni, ahogy én akarok. Szinte minden ruhám turis, a környékbeli 2 Hádából gyakran fogok ki kilóra vadiúj, címkés dolgokat. Van turis kabátom, pulcsim, táskám, egyberuháim, a pólóim 90%-a, de a kis méretem miatt nadrágot sajnos nem találok, így azt leárazásokkor veszem a boltokban (leginkább H&M). Cipőt is leárazásokkor szerzek, általában szezonon kívül. Kozmetikumokból szeretem a saját márkásakat, Isana, Balea. Igazán drága cuccom nagyon kevés van, azokra hosszas gyűjtögetés után tettem szert, ilyen a télikabátom, a bakancsom. Most hogy már dolgozom, igazából megtehetném hogy vegyek drágább dolgokat is de van egy lélektani határ, aminél többet nem fizetek ki egy ruháért vagy kozmetikumért mert egyszerűen nem éri meg. Inkább jobb kajákat eszek, könyveket veszek többet de öltözködésre és tisztálkodásra nem költök többet.
2017. szept. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akármennyi pénzem is lenne, akkor is turiban, és second hand üzletekben vásárolnék, mert ott találni a legkülönlegesebb darabokat. Nem szeretek úgy kinézni, mint mindenki más.

Ráadásul rendkívül pénztárcabarát.

2017. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Mi sem vagyunk gazdagok. Egyatalan nincs sok ruham, de probalok olyanokat venni ami sok mindenhez megy es amit biztosan hordok. De szerintem bershka,new yorker,h&m ezek eleg divatosak es nem is dragak annyira.
2017. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem spórolok, nem rakok félre, mert nem tehetem meg, egyszerűen nincs miből, mindig elfogy a havi fizum. Van egy bizonyos fontossági sorrendem, amit követek és az alapján költekezem (természetesen a kötelező körök lefutása után). Nincs megalkuvás, ami kell, az kell, lehetőleg a középkategória legjavából, sokan fölösleges luxusnak tartják, de kiráz a hideg a gagyi, bóvli, egészségre káros dolgoktól. Ha valamire elmegy az összes pénzem, hát elmegy, ott a következő hónap, meg az azutáni is még. Ahogy látom, itt mindenki a ruhákra meg a sminkre értette a kérdést... Arra viszont nem költök egy fityinget se.


20/L

2017. szept. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!