Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 26 éves lányok! Hogyan öltözkö...

26 éves lányok! Hogyan öltözködtök?

Figyelt kérdés

Azokhoz a lányokhoz szól elsősorban a kérdésem,akik egyedül élnek és magukat tartják fenn.

Mennyi pénzetek marad öltözködésre?

Inkább minőségre vagy mennyiségre hajaztok?

Fontos a márkás,jól kombinálható ruhatár vagy minden szezonban vásároltok?


2017. szept. 17. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam nagyon változó, hogy mikor vásárlok. Most pl vettem kabátot, cipőt és két pulóvert is. Előző télen nem vásároltam, akkor a régieket hordtam. De nagyjából minden évszakban veszek valamit. H&M, Newyorker, C&A ezekben a boltokban vásárolok általában. Szóval nem a legminőségibb dolgokat. Igyekszem kombinálható darabokat venni. Egy hónapban kb 30.000 forintom lenne ruhát vásárolni, de nem vásárolok minden hónapban, inkább egy nagyobb bevásárlást tartok.
2017. szept. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pénzem maradna öltözködésre, de sajnálok újabb és újabb ruhákra költeni, ha van elég.

Azt veszem meg, ami tényleg kell. (Pl. ha valamilyen alkalomra nincs ruhám, a régi elszakadt, vagy már túl kopott ahhoz, hogy felvegyem utcára/munkába)

Mivel egyedül élek, saját fizetésből, így nagyon sok dolog van, amit szeretnék megvenni. És a ruha nincs benne a TOP 10-ben sem.

Ahol vásárolok: C&A, Pepco, KIK, Háda, Tesco (F&F). A többi fast fashion üzletben nem vagyok elégedett a ruhák minőségével és az árakkal, így ide csak nagyon ritkán tévedek be.

2017. szept. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem élek egyedül, de külön kasszán vagyunk, nem tudom ez probléma-e a válaszadás szempontjából.. :)

Igazából a munkahelyemen előírás az elegáns öltözet, tehát munkaruhára sajnos többet kell költenem, mint amennyit szeretnék. Sajnos az olcsóbb boltokban nem mindig vannak nekem megfelelő elegáns ruhák.

De a mindennapi öltözködésben inkább az a lényeg, hogy bármit fel tudjak venni bármivel. A minőség annyira nem érdekelt sosem, mert mire tönkremenne a ruha úgy is megunnám, vagy valamiért nem hordanám többet. Azt a 2-3 évet bírja ki, a többi nem érdekel. Igazából azt mondanám, hogy elég sok ruhám van, mert állandóan vadászom a jó kis akciókat a kínaikban, Pepcoban, Hádában stb. Hát azt, hogy mennyi pénzem marad nem tudom így megmondani, mikor mennyi. Ha marad mondjuk egy "felesleges" 10ezrem hónap végén, akkor azt általában ruhára költöm, vagy legalább is magamra. Havi 1 ruhavásárlásra általában marad azért pénzem. Egyik hónapban veszek pár felsőt, utána 1-2 nadrágot stb. Évszakváltáskor azért általában kicsit többet költök ilyesmire, idén például elég sokat kell majd, mert a télikabátomat is le kéne már cserélni, farmereimet most selejteztem ki, meleg pulcsijaimat szerintem elhagytam költözésnél stb. :D

2017. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem tudom, mennyit költök, mert ritkán vásárolok ruhákat, általában akkor, ha szükségét látom, vagy valamilyen ruhadarabot cserélni kell akár azért, mert híztam/fogytam, akár azért, mert tönkrement, vagy valami eseményre kell egy új ruha, pl esküvőre, ilyesmi.

Nem szeretem, ha sok ruhám van, én esküszöm az egymással jól kombinálható darabokra. A bulizós ruháim is mindegyik passzol az összes bulizós cipőmhöz, meg táskámhoz, de több ruhát akár edzőcipővel is fel tudnék venni, hétköznapra.

Minden ruhám illik a többihez, így nem kell reggel azon szarakodnom, hogy hol a rákban van az a bizonyos blúz, ami csak ezzel a gatyával illik össze.

Alapdarabokból, pl sima fehér/fekete pólókból nem vásárolok drágát, mert nem látom értelmét. Farmerből, dzsekiből, kabátból, cipőből viszont szeretem a jobb minőségű, drágább, kényelmes darabokat.

2017. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én mindig a szezon elején frissítem a ruhatáramat, olyankor többnyire 100-200.000 Ft-ot költök ruhára (de ebben benne van kabát, cipő, táska stb. is). A minőség nekem fontos, de azért mennyiségre is van elég sok ruhám. Többnyire a Reserved-ben és a Bershka-ban vásárolok, de nem kizárólag. Nem vagyok impulzus vásárló, nem veszek meg mindent össze-vissza ezért is marad ennyi pénzem ruhavásárlásra.

27N

2017. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:

Gyakran megyek turkálókba, gyakorlatilag mióta megnyílt a 2 háda a környékemen, csak oda járok. Eredetileg drága, márkásabb ruhákat is kifogok töredék áron pl. Levi's farmer 1500-ért, Martens bakancs 3600-ért, méregdrága darkos cuccok pár száz ft-ért, stb. Van aki azt hiszi, hogy tök gazdag vagyok, pedig csak jól túrok :D

A kombinálhatósághoz annyi hogy a színeken nem aggódom mert mindenem fekete, az átlag megjelenésem az a farmer-póló-tornacipő. Kerülöm a mintás, flitteres, csilogós holmikat, a maximum dísz a pólóim felirata vagy mintája (általában zenekaros vagy macskás). Elegánsan csak kötelező alkalmakra (konferencia, más ünnepségek) öltözök, így az a ruhatáram 1-2 blúzból és szövetnadrágból- szoknyából áll, egyszer megvettem és annyi, úgyis csak félévente egyszer veszem fel. Költségvetésben més sosem néztem mert nem vásárolok minden hónapban, csak ha kell valami vagy ha valami kihagyhatatlan cuccot túrok ki. Ha előre tudom, hogy nagyobb összeget kell ruhára-textilcuccra költenem (pl. télikabát, cipő vagy kell egy ágynemű vagy új törülközők), akkor előtte többször teszek rá félre. Őszintén szólva a hajamra sokkal többet költök mint ruhára.

2017. szept. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon változó, hogy mennyit költök ruhára. Van, amikor egyszerre elköltök 50 ezret, de van, hogy több hónapig ruhabolt felé sem megyek.

Próbálom megtalálni az egyensúlyt a mennyiség és a minőség között, azaz viszonylag elfogadható áron normális minőségű ruhadarabokat venni. Nem adok ki pl. 30 ezret egy nadrágra, vagy 15 ezret egy darab felsőre.

Igyekszem jól kombinálható darabokat venni. Egyébként is elég "szolid" a megjelenésem, semmi kihívó vagy extravagáns dolog. Egyszerű, esetleg színes (bordó, sötétzöld) nadrág, egyszerűbb felsők. Próbálok olyan darabokat választani, amikhez nem kell pluszban egy teljes szerelést is megvenni, hanem mondjuk van olyan cipőm, amivel felvehető.

Egyetlen dolog van, amiből szinte csak márkásat és bőrt veszek, az a cipő.

2017. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!