Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Orrpiercing - gyulladt,...

Orrpiercing - gyulladt, pukli, mit tegyek?

Figyelt kérdés
kb 1 hete van a piercing mellett, elősször kissebb volt de mostmár nagyobb lett, nem fáj semmi baja nincs, csak mégis ott van, kentem betadine-al meg tetran kenőccsel de eddig nincs változás, nem aakrom kivenni az ékszert, meg sztem nemis vok alergiás rá........múltkor kirántottam véletlen és valszeg ez az ok......de már télleg nemtom, hogyan tüntethetném el......max jövőhéten elmegyek dokihoz ha semmi változás nem lesz.........vélemény? tapasztalat? tanács?? :)
2010. jún. 16. 23:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
imádkozz, h ne keloid legyen! szerintem menj dokihoz minél hamarabb ő tudni fogja.
2010. jún. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia! Amikor hét évvel ezelőtt megcsinálták az orrpiercingemet, nekem is ugyanez volt a gondom. Majdnem egy hónapig ott volt a pukli, néha bepirosodott, néha kisebb lett, de ott volt. A végén már azt hittem, odanőtt és nem fog elmúlni, de egyszer csak megnyugodott a kis bőrfelület és eltűnt. Azóta se jött vissza.

Néha betadine-nal vagy krémmel kenegesd, és hamar elmúlik, csak azt a pár napot, esetleg hetet kell kibírni, ha tényleg csak nyugodt napokra van szüksége a bőrnek. Elvégre át lett lyukasztva hirtelen és mindenféle ráncigálás éri véletlenül. Ne izgulj :)

2010. jún. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyan ez volt.:)

Másfél évvel ezelőtt odanőtt a piercing mellé egy gennyes pukli.. Kb. 2 hétig csak nőtt, aztán elkezdett összemenni.. Ez valószínűleg azért van, mert kirántottad az orrodból. Betadinnal kenegesd, az segít, hogy hamarabb eltűnjön az orrodról a pukli. :)

2010. jún. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
húú köszönöm :) akkor még várok vele, max ha nagyon nem múlik akkor elmegyek dokihoz :) :D
2010. jún. 17. 09:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Mikor csináltattad a piercinget? Nehogy vadhús legyen.:S
2010. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
lassan 2 hónapja :O
2010. jún. 17. 18:13
 7/12 A kérdező kommentje:
am nem hiszem hogy vadhús lenne ugyanis nem fáj, meg nemis úgynézki...... télleg csak az a gáz h ott van :/
2010. jún. 17. 18:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: én 1 hete szúrattam az orrom, eddig megvoltam elégedve, hogy tök szépen gyógyul... De most elkeserített, hogy akár 2 hónap után is kijöhet körülötte valami. :S

Akkor szerintem hívd fel a piercingest, hogy mit tanácsol...

2010. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
na jelentem megvagyok gyógyulva, eltűnt a pukili:)tetran meg betadine kenőcs sza.rt se ért :( .) de az Oxicort sprééé csodákra képes én azt ajánlom mindenkinek ;)
2010. júl. 3. 17:01
 10/12 anonim válasza:
szia. én kb másfél honapja csináltattam,és nekem is oda nőtt az a búb.mert énis kirántottem.de én kiszedtem a pc-t és kinyombtam.utánna sebed lett ay orrom nagyon ronda volt.de begyógyult és eltűnt.de eprsze ez nem biztos h jó ötlet volt h kinyombtam mert vér jött ki belölle..:/
2011. ápr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!