Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Most az emo után a punk lesz...

Most az emo után a punk lesz a tömeg stílus?

Figyelt kérdés
Egyre több tini mondja magát punknak,öltözik úgy pedig az ilyenek legalább 80%-ának köze nincs hozzám.Pl. az unokatesóm 15 éves "punk" és azt sem tudja honnan ered,mi az a sex pistols,mi értelme az egésznek,és emellett csak justin bieber-t hallgat.A húgom szintén 15 éves,szintén punk és 13 éves korától az is.Mindent tud a punk kultúráról,punk zenét hallgat többnyire,és nem megy szétkiabálni mindenkinek hogy ő mekkora punk mint az unokatestvérem.Mi történik itt :O ? 25/L (nem punk,de nem szereti a pózolást és a csorda-ösztönt :D)
2010. júl. 8. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Én ugyanígy látom, csak nem a punk-al, hanem a goth-al. Én gót vagyok, és ugyanez a helyzet: ez most divat, sokan gótok, fogalmuk sincs, igazából mit jelent, csak pózolnak össze-vissza gótnak mondott ruhákban, temetőkben...és aztán minket néznek hülyének meg debil pózolós majomnak, pedig a "normális" gótok nagyon messze állnak ezektől a kis birkáktól.

Egyébként gótnak lenni most a "tvájlájt" nevű szenny miatt divat lenni, mert mindenki "vámpír" akar lenni, pedig a "gótság" pont hogy nem erről szól :S

Engem is mindig felhúz, dehát ez van:S Csak annyit tudunk tenni, hogy reménykedünk, hogy lekopnak a gótról is és a punkról is, mert hiába magyaráznád el nekik, hogy ez egy életérzés, és nem attól lesz valaki punk/gót, hogy úgy öltözik, meg pózol, le se fogják sz@rni sajnos.

2010. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

bocs a helyesírási és fogalmazási hibákért, de nagyon húzós napom volt:)

2010. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Semmi gond én mindíg elrontom XD Tényleg már az lesz mit a Shouth Park-ban.Itt is nyílt egy hot topic vagy mi van?
2010. júl. 8. 20:22
 4/12 anonim válasza:
100%

én is a goth-al látom így, mint az előző válaszoló. Ezzel a hozéval is kétségeim vannak pl, aki mansont koppintja. Meg napiszaron is a nagycsomó goth ott pózol, kannásborral és cigivel a kezében :D Meg felmegyek szolnokra, és kb minden második ember ilyen. Mondjuk annyira nem zavar, mert a goth csajok igazán szépek tudnak lenni szerintem :)


Amúgy most kezdek nagyon örülni, 1-2 éve amikor ugye bejött ez a nagy emo imádat, akkor én konkrétan szívrohamot kaptam majdnem, hogy ez a sok állat mit nem művel a stílussal... nem kell a Rites of Spring, nem kell az Embrance, és a régi bandák, nem kell a Screamo zene, se semmi, helyette tokio hotel és afc! Lopjunk ruhákat más stílusból, a sima fekete nem elég jó! Legyen világfájdalmunk, és feltűnési viszketegségünk... FELFORDULT A GYOMROM!!! Most kezd kimenni a divatból, pár év múlva elfelejtik, és talán nem néznek majd hülyén a magamfajta régi emora mint a sok kis szarra.

2010. júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Igen, amikor elkezdtem leírni, el is kezdtem röhögni, mert pont pár napja láttam a South Park azon részét XDXDXD Nekem is ez jutott eszembeXD El is neveztem tegnap Hozét Buzula Grófnak;D


És a másik válaszolónak: igazad van, Hoze és a többiek a tipikus divat-gótok, semmivel sem különbek az "egyik szeme sír, a másik haj"-emóktól, és az ilyen nyomik miatt néznek bennünket is hülyének, és "írtanák ki a fajtánkat"<ahogy a napiszaron is írták:D (amúgy minden este felmegyek napisz@rra, szeretem azt az oldalt:D) mellesleg ha hozéékra gondoltak, teljesen egyetértek velük, én is szívesen beleépítenék az arcukba 1-2 tárgyat: csákány, péklapát, fém felmosóvödör, stb :D

2010. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Az kéne még... :/

Úgy utálom az emokat is.. nem tudom mi értelme van annak hogy világfájdalmat színlelnek 15 évesen.. de le lehet pontozni..

2010. júl. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

pfff azok aztán mondhatják, hogy punkok, azt sem tudják mi az, és én leköpném őket, ha élőben találkoznék velük.

én 15 éves vagyok, de én tényleg punk. tarajt hordok, bakancsom van, egy ideológiát vallok, punk zenét hallgatok, ismerem a punk gyökereit. járok punk koncertekre, nekem az exploited és a pistols az isten, bánom, hogy nem mehettem ploitedre idén rockmaratonon. :( nyíltam vállalom, hogy miben hiszek, hogy milyen zenét hallgatok, és hogy ez milyen kinézettel párosul, és nem érdekel, hogy mit gondolnak rólam az emberek. viszont az ilyen kis senki divat 'punkok'tól a falra mászom. azt se tudják mi az, és annak vallják magukat? szánalmas. egyszer találkozna akármelyik egy igazi punkkal, belátná ő is, hogy milyen kis szánalmas senki.

én nem amiatt lettem punk, hogy jujj de jól néz ki ez a punk cucc, vagy hogy milyen szép ez a taraj. azért lettem ez, mert tisztelem és példaképemnek tartom az őspunk legendákat, mert unom az embereket, és a rendszert, és mert én a punkra nem úgy tekintek, mint csupán egy zenére, vagy mint egy stílusra, kéremszépen ez egy szubkultúra, egy életmód, egy világnézet, ami benne van az emberben, és ezt nem tudja pótolni pár márkás cucc, vagy csupán 1-2 punk zenekar szeretete. Ha ezt egy ember egyszer elkezdte, ez az életmód annyira beleivódik, hogyha igazi punk, akkor véglegesen soha sem tud kitörlődni belőle. Aki meg azt mondja magáról, hogy punk, közben lósz@rnyi fogalma sincs az egészről, és dzsásztin b*zit hallgat, az csak egy szánalomra méltó senki, aki nem képes megtalálni önmagát.

Nem azt mondom, hogy mi nem hallgatunk más zenét a punkon kívül, sokan hallgatunk mellé ska-t, vagy reggae-t, esetleg rockot és metált, de azért van különbség a viva által sugárzott unalmas tucat pop számok, és a ska között.. mert részben a média és a divat ellen is tüntetünk azzal, hogy nem állunk be a sorba, merünk kitűnni a tömegből. A punk részben a külsőségekről is szól, hisz ha nem lennénk feltűnő kinézetűek, akkor nem tudnánk polgárt pukkasztani, de elsősorban az elv, a gondolkodás- és életmód az, ami meghatározza, hogy ki igazi punk, és ki az, aki csak divatból csinálja.

A testvéred meg, attól még, hogy nem hangoztatja, hogy ő punk, lehet az, persze csak ha a punkot életérzésként és életmódként kezeli.

Unokatesódnak ajánlom ezt a videót, külföldi punkok vannak benne, na ezekhez képest a magyar punkok is senkik, de mutasd meg neki, hogy tudja, mit is nevezünk mi punknak:

http://www.youtube.com/watch?v=8Sib19OW8YY&feature=related


Elnézést, kicsit hosszúra sikeredett...

További kellemes éjszakát:

Egy a punk életmódot folytató 15 éves lány

2010. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Teljesen egyetértek veled!Megmutattam a húgomnak,és ő is ledöbbent,azt mondta mintha csak ő írta volna.Na te tényleg punk vagy,nem úgy mint a kis divatos p*csák!
2010. júl. 8. 22:07
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen.Én ezért utálom a divatot.

Nem bírom megérteni,hogy,hogy jut valakinek eszébe azért követni egy stílust,vagy azért megvenni egy ruhát,vagy azért ezt csinálni azt csinálni,mert mások is azt csinálják,vagy mert azt várják el.Akkora baromság.

Mért nem lehet felvállalni magunkat normálisan.Ha valaki Justin Biebert hallgat,akkor ne öltözzön úgy mint egy punk,csak mert az a menő.Ha valaki sírokat gyaláz meg azzal,hogy ráfekszik és ott fotózza a holtsápadtra púderezett arcát,akkor egyaz,hogy menjen vissza az anyjába,a másik meg,hogy ne Britney Spearst hallgasson,és Hannah Montanat nézzen a tv-be.

Áh.Szar az egész.

14/L

2010. júl. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindegyikből van már khurvasok, mindenfele ezeket a tucatemberkéket lehet látni stíluskasztok mögé besorakozva. Amugy a magukat punk-nak mondó egyének sokkal előbb divatoltak már mint az EMO-sok,ez az EMO baromság az utóbbi 4-5 évben jött be én ugy vettem észre.De punkszerűségek már kétezer után is nyüzsögtek. mindegyik ilyen szélsőséges stílus rém röhelyes, nagyon egyediek akarnak lenni,de csak bohócot csinálnak magukból. Nagyon a mai világban már nincs egyéniség,csak a kasztok. Aki meg azt vallja,hogy egyikbe sem tartozik,az a normálok kasztjában van benne,abbol is van már sok,az sem egyedi.
2010. szept. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!