Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Model and more vélemények?

Model and more vélemények?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 22:36
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

SOHA! ❌

Azt hittem, már lecsengett ez a bullshit hullám, hogy sorra etetik be gyanútlan tizenévesek tömegét, - de jó tudni, hogy újra támadnak.

Még mindig nem fér a fejembe, hogy egy országosan ismert közszereplő hogyan adhatta egy ilyen lehúzáshoz a nevét.

Sajnos anno, 2 éve én is megjártam velük:


Egy most elég “mencinek” számító influencer csajszika reklámozta az oldalán ezt az “ügynökséget” még pár médiából ismert emberrel karöltve. Vidékre jártak toborozni, plázák előtt szólítgattak le elég változó megjelenésű lányokat, hogy mindenképp menjenek el a castingjukra, ha érdekli őket a modellkedés, a színészet és a filmes munka.

Először is: az ilyen “egyveleg” ügynökségekről már egyből ki lehet szúrni, hogy kamu! Olyan, hogy egy bizonyos összegért egy százezrekért elkészített portófióval modell, színész... minden leszel, NEM létezik!

Vagy menj el modellkedni egy ismert ügynökséghez, de ott komoly paramétereknek kell megfelelned, vagy képezd magad a színművészet terén... jóval hatékonyabb, nem mellesleg költséghatékonyabb forrásokból.

Ergo, én is belefutottam sajnos: örök életemre megtanultam, hogy ha egy “ügynökség” bármiért is pénzt kér, az 100% kamu.

A castingon nagyban bólogattak hogy “gratulálnak, megfelelek, és szívesen látnának abban a bizonyos ‘tehetségprogramban’ jó pénzért. Azzal hitegettek, hogy ha beválogatott “ösztöndíjasként” kiperkálok nekik 500 ezer Ft helyett 250 ezret, akkor egy év alatt visszatérül majd a tanfolyam ára, ha majd kiválasztanak munkákra.

(Mert 500 ezerért elméletileg “bárki” jelentkezhet hozzájuk... 😔)

Azon a bizonyos “tanfolyamon” 1-2 oktató volt, aki viszonylag értékelhető módon végezte el a rá bízott feladatát, a többi “hasznos” információira elég lett volna csak ráguglizni.

Az “életmód” tanácsadó csaj mondta mindenkinek személyesen, hogy töltsük ki egy tesztet, aminek a kérdéseit lediktálta az órán, és majd küld személyre szabott mintaétrendet és edzéstervet.

Hát... a mai napig nem érkezett válasz erre az üzenetemre. 😅

Azzal is hülyítettek minket, hogy a Tallynak meg franc tudja, milyen márkáknak is fotóznak, így ha ezekben az üzletekben vásárolunk, mindig kapunk akciót. Természetesen ez is hazugság volt, szó sincs semmi ilyenről.

Én azon kivételesek egyike voltam, aki kizárólag a színművészet, reklámfilmezés és a szereplési vágy miatt kezdett el érdeklődni ezen furcsa tehetséggondozó programnak csúfolt mixtúra iránt.

Több éves színpadi gyakorlattal rendelkezem, a tudásom mögött komoly, aktív éveim állnak, továbbá előtte tételesen olvastam ilyen jellegű kamuügynökségekről, - de mivel akkor még fiatal voltam és naív, lazán bekajáltam csak azért, mert mindezt menci közszereplők működtették.

A csoporttársaim nagy része a tipikus, álmodozó, nevetségesen irreális álmokat kergető 15 éves kislány volt, akik a 150 centijükkel mind Palvin Barbik, a modell szakma különféle ágainak űzői, Hollywoodi filmes üdvöskék, vagy szépségkirálynők akartak lenni.

Konkrétan bárkit beválogattak, akin látták, hogy anyucinak-apucinak nem üres a zsebe.

Legfontosabb momentumként egy “professzionális portólióval” zárult ez az egész... amiről inkább ne is beszéljünk. Valami förtelem volt, ahogy kisminkeltek. Határozottan kijelenthetem, hogy amatőrként sokkal dekoratívabb és értékelhetőbb sminket, outfitet kreálok magamnak, mint amit ott leműveltek ezek. Konkrétan egy életunt nyomi kislánykát kreáltak belőlem 18+-os létemre, és azokat a legalapvetőbb dolgokat hagyták ki, amiket még a legbasicebb hétköznapi makeup-nál sem hagyok ki (szemöldök!, tusvonal..stb). Kétszer is megkérdeztem a sminkes csajtól, hogy “Ugye a szemöldököm is meg lesz csinálva?” (Mert egyébként baromi hézagos és színtelen), mire azt felelte, hogy “Ez teljesen jó úgy, ahogy van.”

A létező legelőnytelenebb színű és fazonú ruhákat adták rám. Pont azokat, amik az összes szín- stílustanácsadós könyv szerint a legrosszabbak az én típusom számára.

Futószalagszerűen kvázi random ránk dobtak 2 szettet, pedig olyan nagy volumenű dolognak könyvelték el, mintha az életünk múlna rajta.

Ilyen minőségben egy amatőr fotós is tudott volna portóliót csinálni nekem 2000 Ft-ért.

Igen: 1-2 magasabb, “modellesebb” csajszival sokkal többet foglalkoztak, szexi és elegáns ruhákba bújtatták őket, - illetve nyilvánvaló, hogy az ő képeik milliókkal jobban sikerültek, és ezekből válogatnak, hogy a Facebookon dokumentálják a “professzionális produktumaikat”.

Kajdi Csabáról mindenki azt gondol, amit akar, de pont az ilyen lehúzós ügynökségekről volt egy nagyon jó elszólása még régebben:

“Itt sem foglalkoznak boldog-boldogtalannal, csak boldog-boldogtalannak elveszik a pénzét.”

Azzal is hitegettek, hogy ezek a képek mind bekerülnek egy adatbázisba, és majd ők személyre szabottan kiközvetítenek minket azokra a lehetőségekre, amikhez a karakterünk megfelel.

De ez sem volt igaz, ugyanis ők SOHA nem fognak kiajánlani munkákra. Havonta van 3-5 lehetőség, amire jelentkezHETSZ, de ez egyáltalán nem garancia arra, hogy be is kerülsz, nem mellesleg nevetségesen alacsony a bérezés, holott azzal hitegettek, hogy majd 1 év alatt visszatérül az a költség, amit befizettem a “tanfolyamra”.

Kb. 2 havonta írtak ki 3-5 db elég szűkös rétegnek szóló munkalehetőséget: vagy kizárólag 175+-os hostess csajszikat kerestek, vagy kisgyerekeket, illetve 12 órás statisztajelenetekért fizettek volna 2000 Ft-ot.

Ha érdekel ez az irány, kizárólag megbízható ügynökségeket ajánlok: VM, Diary, Crisp, Attractive, Icon, esetleg még a Visage, ahol nem húznak le, nem kérnek pénzt semmiért, - cserébe komolyan foglalkoznak veled.

2020. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!