Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Szép egy Down-szindrómás...

Szép egy Down-szindrómás modell? Szépnek kell egyáltalán lennie egy modellnek vagy "modell-alkatnak"?

Figyelt kérdés

Va egy nagyon jó cikk, ebben van szó egy fiatal lányról, aki Down-szindrómával lett modell. Az anyja áttörést szeretne a szépségiparban. Bennem sok gondolat elindult: egyrészt támogatom, hogy a fogyatékosok is minél több dolgot elérhessenek és örülök, hogy ez a beteg lány megtalálta a számítását. Másrészt azért nekem ez a megjelenés nem az a klasszikus szépség, még szoknom kell. Eleve furán érzem magam, mert valahogy kettősség van bennem. Tök egyértelmű, hogy a betegeket segíteni kell, amiben lehet. De így kell? Itt a cikk ha valakit érdekel:


[link]



2020. nov. 14. 17:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem szép. Genetikailag az emberekbe/állatokba bele van kódolva, hogy az egészséges a szep, a vonzó, a fajfenntartás céljából. Persze ízlések es pofonok, nem vagyunk egyformák.
2020. nov. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Valahol szép,de nekem nem különösebben tetszik. Persze nagyon szép doldog,hogy Down-szindromával modell lesz valaki és bizonyít is a világnak.
2020. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Valahol szép, de nekem nem különösebben tetszik - ezt most nem igazán értem. Szép, de nem tetszik?
2020. nov. 14. 17:20
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Az az igazság, hogy bosszantó az az eltérés, amit az egészséges embertől mutat. Szerintem egy modellnek azért szépnek, különlegesnek kell lennie, amit én ennél a lánynál nem igazán érzek. Mármint egyedi, de valahogy borzalmasan zavaró is.
2020. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

#3

Megvan annak a modellnek is a maga szépségvinásai,de ertől még NEKEM nem tetszik.

2020. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Metionin ***** válasza:
96%
Nekem ez az egész olyan fura. Oké hogy lehet egy Downos lány is szép, ez rendben van. De a modellség egy szakma ahová szigorú feltételek alapján kerülnek be emberek és nekem valahogy nem okés hogy egy egészséges szép lányt elutasítanak mert mondjuk 3 centivel alacsonyabb de a Downos jöhet mert ő Downos. Nem értem az anyuka panaszát, hogy miért nem vonultatják a lányt kifutón ha nem tud az elvárásoknak megfelelően végigvonulni egy kifutón. Más munkára sem vesznek fel ha nem vagy alkalmas, ezt el kell fogadni és olyat keresni amit tudsz. Erőteljesen pénzszagú ez nekem, anyuci azt hitte hogy majd dől a lé ha a lány befut aztán koppant és csalódott.
2020. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Másról szól a történet. A modell egy szakma ahogy fent írta valaki. Az, hogy vannak fogyatékos emberek. De amúgy legalább meg tudnak jelenni azzal nincs baj. Pl. volt pár éve, hogy műlábbal vonultak fel. Az is OK, hogy a divatszakmának nyitni kell a fogyatékosok felé. De a down esetén van általában egy enyhe értelmi fogyatékosság is, sokszor fel se fogják mi történik körülöttük. Ez nem szép. És hát, a testi adottságok. Nem az a típikus alkat. De lelkük rajta. Ki hogyan kínozza a gyermekét. Ha pl. féllábú lenne de érti mi van körülötte, és megfelel az alapkövetelményeknek miért ne?
2020. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mégis nekem úgy van tálalva, hogy most ez egy "komoly társadalmi kérdés", hogy kell-e Downos modell. Szerintem az a fontos társadalmi kérdés, hogy van-e nekik iskola, mi lesz velük ha a szülők meghalnak, kapnak-e fejlesztést? De hogy jön a Down a modell-szakmához? Ha balettművész akar lenni, akkor majd átalakítják a darabot úgy, hogy ott döcögjön benne? Én sem lehetek balettos, mert nem megfelelőek az adottságaim.
2020. nov. 14. 19:41
 9/15 anonim ***** válasza:
14%
Nem, és a pluszszájzosak sem.
2020. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Metionin ***** válasza:
91%
8. Ez az. Én pont balettozok és sok szülő hasonlóan van felháborodva amikor eltanácsolják a hízékony kislányát. Nem fogják fel, hogy vannak dolgok ahol benne kell maradni egy bizonyos keretben, mert az eredményt (darab, koncert, divatbemutató, egy ház felépítése stb.) az fogja tudni színvonalas módon produkálni, aki alkalmas erre fizikailag és szellemileg. Én se lehetek pl. modell vagy vadászpilóta de még rendőr sem mert nem vagyok rá alkalmas. A fogyatékossággal élők számára meg szerintem pont nem az az elsődleges kérdés hogy lehetnek-e híresek, hanem hogy van-e lehetőségük olyan munkát végezni ami nem csak addig tart amíg meg nem unják és ki nem dobják, hanem a szülők halála után is biztosít az illetőnek önálló megélhetést. Egyébként a leányzó valószínűleg tök boldog hogy ennyi helyen szerepelhetett, ő már csak szellemileg sem biztos hogy van olyan szinten hogy ezt egy munkának fogja fel. Itt anyuci az aki vergődik mert hasznot akar húzni a lányból.
2020. nov. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!