Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Mit tegyek, ha a fényképarcom...

Mit tegyek, ha a fényképarcom nagyon rossz, torzít és egyáltalán nem úgy nézek ki mint élőbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is, múltkor voltam egy karácsonyi fotózáson, egy hivatásos fényképész készített rólam vagy 70-80 képet, de mikor megkaptam őket szinte az összes képen annyira torz volt az arcom és ráadásul valamiért kövérebbnek is tűntem a fotókon pedig vékony vagyok...

Előlapi kamerán nincs semmi baj, ott szépnek látom magam, ott ugyan olyan vagyok mint élőbe, de valamiért ha más fotóz, még ha hivatásos fényképészek is, nagyon csúnyának látom magam rajtuk...

Pedig van önbizalmam, de egyszerűen nem értem, hogy hogy lehet ennyire rossz fényképarcom, amikor élőbe teljesen máshogy nézek ki, meg ha én csinálok magamról előlapi kamerával..

Bocsi, ha hosszú lett, de nagyon zavar ez, mi a tippetek ellene? :/



2020. dec. 22. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Lehet az mutatja meg,hogy nézel ki igazából
2020. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előlapi kamerád megfordítja a képed, így azt látod amit a tükörben. Ugye az embereknek általában aszimmetrikus az arcuk, így ha téged fényképez valaki azt látod a képen, ahogy mások látnak téged. Mivel te úgy nem látod magad, ez neked furcsa és szokatlan, másoknak viszont fel sem tűnik. Ugye az is közrejátszik, hogy nem mindenki tud jól pózolni képeken, nem mindenki tudja mi az előnyös oldala. Így nagyon könnyen összejön, hogy nem tetszel magadnak a képeken. Egyébként is mikor magadat fotózod, akkor mindig ugyanabból a szögből látod magad, mikor más fotóz, azokat a szögeket te nem tudod reprodukálni fotókon.
2020. dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg rossz a szog, asszimetrikus az arcod (egyebkent mindenkinek, sajnos nekem is nagyon).
2020. dec. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az azért nagyon fura lenne, ha a valóságban úgy néznél ki, mint ahogy a telefon láttat, mert az közelre akkorát torzít, mint a disznó. Ez valami sci-fi helyzet lehet.
2020. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Előlapi kamerában biztos nem a valóságot látod.
2020. dec. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki nem annyira fotogén.

Rólam ha készül rendes kép, sokszor a szüleim is mondják, hogy az nem én vagyok rajta, meg nem is így nézek ki a valóságban.

Nem tudom őszintén, hogy mitől függ, meg mit lehet tenni. Van aki képeken meg ezerszer szebb, mint élőben.

2020. dec. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A #2-t tudom igazolni, viszont az hogy a modell a számára előnyös pózban legyen, az a fotós dolga.

Kérdező, ez olyan mint a saját hangodat hallani felvételről.

2020. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7 Igen, a fotós dolga. De szerintem a fotós itt is csak beállítgatta, viszont neki szokatlan így látni magát és azért nem tetszik neki.
2020. dec. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem a másik irányból foglalkoztat a dolog, hogy milliószámra toljátok fel profilképnek az előlapi kamerás képeket és nem tűnik fel nektek, hogy mennyire torzítanak ezek az "objektívek" és élőben teljesen másmilyenek vagytok! Döbbenetes, hogy ez az egész szelfivilág teljesen eltorzítja az önképeteket és már egy normális fényképezővel nem lehet lefényképezni titeket, mert azt hiszitek, hogy hazudik a kamera.

Amikor még ismerősökön gyakoroltam a beállításokat, fotózást és visszatérő tapasztalatom volt, hogy mindenki odavolt, hogy mennyire az adott személy köszön vissza a fotókról, kivéve az adott személyt, az egyszerűen nem hitte el, hogy ő "ilyen" kívülről.

Szóval hogy tudsz ezen változtatni? Elfogadod, hogy önmagadról teljesen másmilyen képet alkotsz, mint a valóság! Bizonyára az is meglepő volt számodra, amikor először hallottad a hangodat felvételről. Na, pont ilyen a fénykép is.

2020. dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Fotósként engem figyelmeztetett a tanárom hogy találkozni fogok ilyennel.


Az elöllapi kamerán korrekció lehet, mert különben tozítana, a rendes fényképező 50-85mm-es gyújtótávolságon a valódi arcodat mutatja.

2020. dec. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!