Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Modellkedés teljes állás mellett?

Modellkedés teljes állás mellett?

Figyelt kérdés

20-as éveim elején járok, 1 éve teljes állásban dolgozom. Egyetem alatt modellkedtem párszor, de mindig a tanulás volt az első prioritásom. Viszont akkor még az időbeosztásom viszonylag rugalmas volt, sokszor ráértem hétköznaponként is.


Utóbbi időben ismét kedvet érzek, hogy modellkedjek, nyilván nem elsődleges szakmámként képzelem el, hiszen van egy munkám, amit szeretek, és idős is vagyok ahhoz, hogy befussak, mint modell.

Vannak ügynökségek, akiknél belefér, hogy a modelljük ritkábban tud munkát vállalni, leginkább a hétvégéken? Korábban csak "szabadúszóként" modellkedtem, most azonban jelentkeztem néhány ügynökséghez, ahová behívtak személyes találkozóra. Lehetséges, hogy elutasítanak, mivel nem preferálják, ha valaki viszonylag kevésszer (mindenképp kevesebbszer, mint egy tanuló) elérhető?


(Nyilván megkérdezném ezeket ott személyesen is, de gondoltam előtte felmérem a helyzetet, hogy ne ott szembesüljek azzal, ha emiatt elutasítanak.)



2021. máj. 25. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy tudnál nem szabadúszóként modellkedni. Azt kikötheti (sőt valószínűleg fogja is) egy ügynökség, hogy másik ügynökséggel nem dolgozhatsz. Olyan értelemben mindenképp szabadúszó leszel, hogy egy cég sem fog főállásban fix fizetést, de még rendelkezésre állási díjat sem fizetni érte, hogy akkor menj modellkedni, amikor ők kérik és ne mondhasd, hogy neked épp más dolgod van.


Mivel a modell munkák időszakosak és esetlegesek, ők szólnak, ha munka van, te meg vagy tudsz menni, vagy nem. Persze, ha túl sokszor nem érsz rá, akkor esélyes, hogy ők elkezdenek helyetted inkább mást hívni, aki gyakrabban ráér és így kevesebbet kell felesleges köröket futniuk miatta.

Mindenképp őket kérdezd meg, de szinte biztos, hogy ezt fogják valamilyen formában közölni veled. Vagy azt mondják, hogy persze, belefér, hogy nem érsz rá mindig, vagy azt mondják, hogy márpedig mindig rá kell érned, vagy különben nem dolgoznak veled a lényegen nem sokat változtat igazából, a háttérben ugyanaz van, csak máshogyan csomagolva.

2021. máj. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!