Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Hol keresnek új arcokat?

Hol keresnek új arcokat?

Figyelt kérdés
21/F, kb. 188-190 cm vagyok és kb. 80kg(sportolok). Modellkedni szeretnék

2014. aug. 4. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
VM :) ott próbálkozz.
2014. aug. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. aug. 4. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy WAM, ott csak fiuk vannak
2014. aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Történt, hogy lányomat egy középkorú nő leszólította a Nyugatiban, hogy milyen szép, és volna-e kedve

modellkedni. 15 éves lány, persze igent mondott, és megadta az adatait, illetve az anyja telefonszámát. Kis idő múlva, otthon csörgött a telefon, amit nem a gyerek anyja, hanem én ( az apa) vettem fel. A nő elmondta, hogy a gyerek jelentkezett egy modell válogatásra . Közbevágtam, hogy erről én nem tudok. Semmi baj, holnap akkor újra hív. A lány persze, mint kiderült mondta az anyjának, ők tudtak is róla, és másnap a nő tényleg jelentkezett. Meghívta a lányomat egy péntek délután történő castingra, ahova a kora miatt az anyjával kell, hogy menjen.

A castingon történtek az tiszta pszichólógia, egy jól kitalált forgatókönyv a pénzlenyúlásra.

A történet úgy zajlik, hogy van egy előforduló, majd egy második rész. Persze a lányom átment mind a kettőn. Szép kislány, de sem a magabiztossága, sem a magassága ezt nem indokolja, illetve sosem voltak ilyen irányú ambíciói. A castingon ott helyben kell eldönteni, szinte gondolkodási idő nélkül, hogy elvégez-e egy ilyen modelltanfolyamot, vagy nem. A tanfolyam ára internetes jelentkezés esetén 419.000Ft, de most csak a lányomnak 230.000Ft. Annyi idő jutott csak a büszke anyának, hogy gyorsan felhívjon és elmondja nekem, hogy a átment a gyerek a válogatáson, és lehetőség van egy tanfolyamra, kedvezményesen, meg munkalehetőséget adnak... Jó, mondtam, hazajöttök, és megbeszéljük. - De most kell eldönteni, vagy legalább valami pénzt kell adni nekik foglalónak, mondja a telefonba susogva, mert úgy kellett kilógnia ezt is elmondani a telefonba. Meg is állapodtunk, hogy ad 10.000Ft-ot, és a többit itthon megbeszéljük.

Itthon derült ki, hogy a 10.000Ft az nem tíz, hanem 40.000Ft.

Aznap este nagyon büszkék voltunk, hogy a lányunk ilyen szép, okos, és igen, kicsit elhittük a csodát. Olyan nevekkel dobálóztak, hogy Xantus Barbara, Szabó Győző, illetve a casting második részét maga Horváth Éva celeb vezette....

Egész este azon beszélgettünk, miből, hogy fogjuk a nem kevés pénzt előteremteni, amit pár napon belül be kell fizetni.

Aztán hétfő reggel megkérdeztem egy rokonom, akinek a lánya modellkedik, aki felvilágosított, hogy egy normális ügynökség nem így működik. Portfóliót ingyen, vagy pár ezer forintért készítenek, és a munkából kérnek részesedést, amit kiközvetítenek.

Szóval elhatároztunk, hogy nem fizetjük be a 230.000Ft-ot elállunk a szerződéstől.

A lényeg most jön. A szerződésben ott van, hogy a 40.000Ft nem jár vissza, az foglaló! Ez már a cégé.

Amikor személyesen ezt jeleztük, semmit nem tudtak tenni, a szerződés elállást NEM VETTE ÁT a recepciós nő. Szerencsére tértivevénnyel fel adva rögtön postán a címükre az elállás.

Megígérte, hogy másnap visszahív a kolleganője. Természetesen hazugság volt, nem telefonált.

Érthető a lapulás, a várakozás az ilyen tipusú cégeknél. A szerződésben, amit 5 perc alatt aláiratnak az is benne van, hogy ha időben nem mondod le, akkor a teljes árat követelheti a cég.


A könnyű pénzkereset titka tehát.

- Kerestess ügynökökkel az utcán az utcán fiatal lányokat, akivel be lehet etetni a modellkedés dumát.

- Profi telemarketingessel vedd rá balekokat , hogy menjenek el a válogatásra, de nagyon ügyelve arra, hogy a pénzes tanfolyamról, egyáltalán pénzről egy szó se essék. (Azzal csak akkor szabad szembesíteni az "áldozatot", amikor egy híres celeb átengedi a második fordulón.) Kiskorúakat kell keresni, hogy a szülővel jöjjön, aki tud fizetni.

- Engedd át a gyereket a castingon bármennyit bénázik, így tedd büszkévé az amúgy is elfogult szülőket!

- Lebegtess meg híres embereket, akik a tanfolyamot tartják, mesélj náluk végzett modellfiúkról, akik most jöttek haza 1 hét görög ingyenvakáció-fotózásról, és még 300.000Ft-ot kaptak...

- Azonnal, és gondoldási idő nélkül írass alá egy szerződést, és ne hívd fel a figyelmet, hogy a 40.000Ft, ha most befizeti valaki az sosem jár vissza! Nincs meggondolom, visszajövök, holnap befizetem. A helyet most le kell foglalni.

- A helyfoglaló - foglaló ne legyen kis pénz, de ne is akkora, hogy ügyvédhez menjen az ember.



Tanulság.


1. Nincsenek csodák. A gyereket az utcán leszólító kedves bácsi/néni nem az utcán mászkáló unatkozó csodamodell, ügynök, manager, aki a meglátva a gyereket sosem visszatérő alkalmat lát benne.

2. - A legfontosabb. Sose írj alá olyan szerződést, és sose fizess olyanért, amire nem hagynak gondolkodási időt!

2015. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!