Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Modellfotósok! Fotós és...

Modellfotósok! Fotós és modell kapcsolata? (lent)

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalataitok? :-) Hogyan viselkedtek a modellel? Közvetlenség előny, gondolom. Hogyan zajlik egy fotózás? Bejön a modell, beállítjátok a dolgokat, folyton állítgatjátok a lányt, vagy pontosan hogyan működik mind ez?


Mik az előnyök egy fotósnál?


És ha van tapasztalatotok, mesélnétek nekem a kültéri és a stúdió fotózásról egyaránt! :) Minden érdekel!



#fotózás #modell #fotós #modellfotós
2015. dec. 1. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

ez is egy szakma, aminek meg kell tanulni a fogásait. érdemes erről szóló szakkönyveket olvasni és különösen érdemes elmenni egy (vagy akár több) tanfolyamra, workshopokra, ahol vannak rutinos, szakképzett tanárok és modellek. itt láthatod, hogy ők hogyan dolgoznak, mit hogyan csinálnak és meg is kérdezheted, hogy mit miért csinálnak. tőlük sok más szakmai fogás mellett azt is megtanulhatod, hogyan kell viselkedni a modellel, mikor hogyan érdemes beállítani, sőt azt is, hogy miért pont úgy és nem máshogyan, melyik póz miért előnyös, vagy előnytelen, stb.


hogy a modellt mennyire és hogyan kell instruálni, az attól is függ, hogy a fotós mit akar elérni, a modell mennyire ügyes, mennyire tapasztalt, mennyire érti meg, hogy a fotós mit akar elérni, mennyire vannak egy hullámhosszon, stb.


a cél általában a könnyed, kellemes munkakapcsolat, ahol mindkét fél jól érzi magát és munkára inspirálja őket a helyzet és a viszony. nem jó, ha túl hivatalos, rideg a viszony, de az sem segít a munkában, ha túlságosan közvetlen és túl jól érzik magukat, mert akkor könnyen bulizásba csaphat, ami a munka kárára lehet.

mivel ez is egy társasági helyzet, minden a két félen és az interakciójukon múlik. az ideális körülményekhez meg kell találni a mindkét fél számára kellemes hangulatot és hangnemet. ha csak az egyik fél érzi jól magát, a másik nem, abból sok jó nem fog kisülni.


vannak írott és íratlan szabályok, ilyen például az is, hogy a fotós nem ér hozzá a modellhez. nem mész oda hozzá pózokba tekergetni a testét. pláne ha még idegenek vagytok egymás számára, nem ismeritek egymást, nem dolgoztatok együtt. különösen akkor nem, ha ő kiszolgáltatott helyzetben van, pl. fehérneműben, vagy meztelenül pózol. a fotós csak szavakkal, gesztusokkal, esetleg megmutatva ad utasításokat, hogy a modell mit és hogyan csináljon.


a fotósnál előny, ha tud fényképezni, vannak saját ötletei, tud kommunikálni a modellel, megfelelő hangulatot tud teremteni a munkához, el tudja mondani neki, hogy mik az elképzelései és el tudja nála érni, hogy olyan hangulatba és testhelyzetbe kerüljön, ami a munkához szükséges.

2015. dec. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm szépen a hosszú, tartalmas és kifejezetten hasznos választ! Mióta kiírtam a kérdést, rövid idő alatt is leginkább olyan üzeneteket kaptam, hogy én szeretnék e modell lenni, ezzel nincs is baj, csak az olyan hangvételű válaszok, amiben "modell akarsz lenni, én fotózlak, gyere hadd fotózzalak" tartalom található... ha az is akarnék lenni, nem hangzik túl bíztató üzletnek, ki tudja, kivel van dolga az embernek - főleg ha írni sem tud rendesen.:D


Nem is gondoltam volna, hogy nem édemes "összetapizni" a modellt. Bár nő vagyok, de így is gondolom, hogy nem igazán etikus, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak... pedig logikus, ha belegondolok.


Még1x nagyon köszönöm a választ! Ment a zöldpacsi.

2015. dec. 3. 16:41
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen mindegy, hogy a modell/fotós milyen neműek. nemtől függetlenül mindenkinek meg van a maga intim szférája és senki nem szereti, ha okkal-ok nélkül fogdossa, bökdösi, tekergeti egy idegen, akitől ez nem feltétlenül esik jól - és általában teljesen indokolatlan is, mert el lehet neki magyarázni, meg lehet mutatni azzal, hogy te magad beállsz úgy, stb. egyesek hajlamosak azt hinni, hogy a modell-fotós kapcsolat (vagy annak a ténye, hogy esetleg fizetnek a modell munkájáért) változtat ezen a viszonyon a két fél között és van aki úgy gondolja, hogy ezzel megszerezték a modell testét és ebben benne van az is, hogy fogdoshatják - leginkább, mert képtelenek kifejezni, amit szeretnének.


lehet olyan helyzet, amibe beleférhet több minden is, de nem mindenbe és nem automatikusan. a fotós és modell munka kapcsolatban van és ennek is meg vannak a keretei. nyilván, ha felkel, feláll, fellép valahova, akkor kezet nyújt neki a mások, hogy segítsen benne - ő meg majd eldönti, hogy igényt tart-e a segítségre, vagy nem. de hogy mikor és főleg hogy hol, hogyan ér hozzá a fotós, az elég érzékeny dolog tud lenni. arról nem is beszélve, hogy vannak, akik ennél durvábban is visszaélnek a fotós-modell viszonnyal...


nagyon sok és egyre több az olyan fotós, aki többet mond/gondol magáról, mint amire valójában képes. sokan előadják a nagy modellfotóst, vagy akár fotóművésznek mondják/képzelik magukat, miközben még egy igazolványképet se tudnak tisztességesen megcsinálni. a modellek kezeléséhez és a normális kommunikációhoz meg mégkevesebben értenek - mint azt te is tapasztalhattad. ez a fotózásokon meg még fokozottabb probléma.

2015. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!