Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » A fotogénia tanulható?

A fotogénia tanulható?

Figyelt kérdés

2018. dec. 1. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem. Teljes mértékben személyiség kérdése, teljes személyiségváltozás pedig elképzelhetetlen. A smink segit egy kicsit, de ha valaki nem fotogén, akkor a smink se csinál belőle modellt.
2018. dec. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Valamennyire igen. Magambol kiindulva mondom. Egyszeruen csak okadek fotok keszultek rolam egesz eletemben, barhogy is voltam sminkelve vagy feloltozve. Pedig meg kimondottan rondanak sem mondanam magamat.

Volt egy idoszakom, amikor a cosplay volt a hobbim, igy rengeteg foto keszult rolam, tobbnyire ugyan amator, telefonos kepek, de nagy mennyisegben, igy elkezdtem meglatni a hibakat. Es tanultam beloluk, egy-ket ev mulva mar sokkal jobban pozoltam, es magabiztosabb is voltam.

Mostanaban mar reflexbol jon, hogy hogyan forditsam magamat, hogyan emeljem a fejemet, ha fenykepez valaki, megtanultam, hogy milyen testtartasok elonyosek, milyen szogbol szebb az arcom. Nyilvan a fotoson is sok mulik, mert tovabbra is keszulnek olykor rettenetes kepek, de eg es fold a kulonbseg a regi fotokhoz kepest.

2018. dec. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

a fotogénség, fotogenitás, vagy egyszerűen csak jól fotózhatóság azon külső tulajdonságok összessége, amik miatt jól mutatsz a képeken. leginkább az arc szimmetriájából, a szemek elhelyezkedéséből (közel/távol, mélyen ülő, vagy sem, nagy szemgödrők, stb), egyéb test alkati tulajdonságokból adódik. hogy eleve jól, könnyen fotózható vagy-e, az adottság. az eredendő fizikai megjelenésed csak kis mértékben tudod megváltoztatni, de azért lehet rajta javítani valamennyit. a smink, frizura, pózok, arckifejezések nagyon sokat változtathatnak rajta.

legtöbbet viszont a fotós tud hozzátenni technikailag is és hangulatilag is. a fények, árnyékok és az objektívek gyújtótávolságából adódó torzítások és a mélységélesség is nagyban befolyásolják, hogyan nézel ki egy képen. a legfontosabb pedig az, hogyan viselkedsz, mit gondolsz, hogyan érzed magad. egy jó fotós nem csak a gépe és a fények kezeléséhez ért, hanem azt is el tudja érni, hogy feloldódj, természetes légy, önmagad add a fotózás közben, ne szerepet játssz. ha elég rutinos, akkor tudja, mit kell mondania, vagy hogyan tudja elérni, hogy az látsszon rajtad, amit szeretnétek a képeken látni. kezdő modelleknél és kezdő fotósoknál különösen érvényes az a mondás, hogy az első két tekercs filmet be sem érdemes fűzni a gépbe, mert addig csak szokja a modell az egész fotózás, pózolás, szereplés dolgot és csak utána kezdi el megszokni, hogy már ne a fotózással foglalkozzon. ezt egyszerűen nem lehet lespórolni sem fotósként, sem fotóalanyként - legfeljebb, ha nagyon rutinos fotóst és modellt is alkalmazol, csak akkor ugye nem téged fotóznak...

2018. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ha meg akarsz ismerkedni a portréfotózás kulisszatitkaival, mitől jó egy kép, hogy lehet javítani rajta, érdemes portréfotózásról szóló könyveket olvasnod. amiből a fotósok megtanulják, hogyan lehet valakiről jó képeket készíteni, abból te is megtanulhatod - hogy modellként, vagy csak amatőr fotóalanyként ebből mit és hogyan tudsz hasznosítani, az már nehezebb kérdés, de a több tudás még senkinek nem ártott meg, úgyhogy tanulni mindig érdemes.
2018. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
No, azért kedves 3-as, a fotogenitás nem pusztán a fizikai megjelenésről szól. Nagyon sokat jelent a fej tartása, az arc feszültségének tudatos lazítása, egy alig észrevehető mosoly, s hogy hova szegezed a pillantásodat. Ezek pedig mind tanulható trükkök.
2018. dec. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!