Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az angol használtruhás turik...

Az angol használtruhás turik milyenek? Milyen minőségűek a ruhák? És mennyivel olcsóbbak az átlagnál? Hogy lehet hogy márkás dolgokat olcsóbban megkapok?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az angol és a holland turik a legjobbak a minőség szempontjából.

dorothy perkins, New Yorker - Amisu, topshop, Mexx, Marks & Spencer, Atmosphere, Gap, C&A... ezek tipikusan turiban megtalálható jó márkák.

Mivel már előtted hordták nyilván olcsóbb. Amin még rajta van a cimke, az vagy gyári hibás(pl. hiányzik egy gomb vagy van rajta egy öltéshiba amit a turi dolgozója jó esetben ki is javított már) vagy pedig lefutott árukészlet, ami már nem tudtak eladni. (ezekből kivágják a cimkét, hogy boltban ne lehessen eladni de nem voltak még használva)


Kétféle turkáló van.

A kupacos és a vállfás. Az elsőben a ruhák súlyra mennek, emiatt fillérekért meg lehet szerezni a kiszemelt darabot, viszont kicsit olyan mint a szemétdombon kapirgálni. A vállfásban válogatott ruhák vannak, általában az előbbi típus árainak a duplájáért-viszont jobban átlátható, a kirakott ruhák átlagban szebbek, jó a szabásuk.


Az, hogy angol német vagy holland-e nem függ össze azzal hogy vállfás vagy kupacos-e.

2010. aug. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ígyvan...:)
2010. aug. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséged!
2010. aug. 5. 22:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az angol turik tényleg jók, Mexx, zara, H&M, Next, Marks&Spencer stb. cuccokkal tele vannak, plusz persze az angol márkák, Atmosphere, George, E-Vie, Etam, New Look, River Island stb.


A kilósok (pl. Háda kilós üzletei) súlyra adják a cuccot, ott pl. 2490 Ft/ kb. Egy póló 2-300 Ft, nadrág 1000- 1500 Ft, cipő táska 800- 1500 Ft- ra jönnek ki kb. stb...


A darabárasok (pl. Háda darabáras üzletei, Renoválás, Ruhagaléria stb.) egyesével árazott cuccokat árulnak, míg egy kilósban 300 Ft körül van egy felső, darabárasban, a jobb helyeken 1500- 2500 Ft. Tehát relatíve drágán, de én mégis inkább darabárasba járok, mert nagyon szép és különleges darabokat szoktam venni.

Egyszerre 2-3 darabot csak (amiért 3-5 ezer Ft körül szoktam fizetni) de még így is olcsóbb mintha egy plázában vásárolgatnék.


Amit turin spórolok, azt elköltöm pl. Zarában farmerre :) Mert ez az egy amit nem veszek turiban :)

2010. aug. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És a használt darabok ugye nem 'koszosak'? Mert azért mégis hordták előttem. Meg még azt szeretném kérdezni, hogy converse cipőt érdemes venni ilyen helyen? Mert azért a cipő az cipő... bár őket úgyis ki szoktam mosni.
2010. aug. 13. 21:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A Háda üzletei tényleg jókat árulnak, de vannak rossz angol használtruha boltok is, ahol azt írják, hogy "krém" minőségű ruhákat árulnak, aztán ott van a 15 éve nem divatos ruha és a bugyiban a túró. Lehet, hogy arra értették, hogy "krém" minőségű. :D Persze fehérneműt sose vennék használtan, de akkor gondolom a többi ruha is annyira "tiszta". Nem minden angol turi rossz, de ahova belépsz és undorodsz, azt hagyd ki, ahol meg tetszik, amit látsz, az ki is van mosva (lehet azt látni, szagból érezni), stb.


De arra vigyázz, hogy 8. kerületben sose vegyél semmilyen ruhát, én új ruha üzletben vettem ott melltartót (mert ott olcsó volt), és rühességet kaptam el a mellemen. Pont annyi idő után kezdett viszketni, ami a lappangási idő a vásárlás napjától számítva, és máshol nem kaphattam el. De amennyi vesződséggel az járt, hogy nem érhetek hozzá senkihez és semmilyen szék huzatához se, meg amíg otthon kiirtottam, az nem éri meg azt az olcsó árú melltartót.

2010. aug. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az 8. kerben az "olyan" részeken volt, de nem gondoltam volna mégsem. Egyébként anyum ott vásárol mindig, de soha nem kapott el semmit. Ez attól függ, hogy előtte ki próbálta fel az adott ruhát, szóval azért kicsi az esélye, hogy elkapd, de jobb vigyázni.
2010. aug. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
hát ojan nagy márkát ugyse kapsz mint pl:Hilfiger v R&L csak ijen N&Y v C&At
2010. aug. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát egy sima butikban is bárki felpróbálhatta akkor előttem nemcsak egy turiban.

Amúgy mi ez a 'rühesség'? még sosem hallottam róla.

2010. aug. 14. 18:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak másik helyen kisebb az esélye. Mert ott kevesebb cig... lakik, és azok is igényesebbek máshol. Legalábbis eddig úgy vettem észre. Meg azóta már alapból nem megyek be olyan környéken egy boltba, ahol sok cig... van a környéken. Az a betegség meg nagyon kellemetlen, viszketsz nagyon. Nekem nem jutott el olyan stádiumig, hogy mindenem csúnya pöttyös legyen (rajtam csak pár db volt, és hasonlóan néztek ki, mint egy pattanás), mert hamar elkezdtem gyógyítani. Egyébként nagyon ritka betegség szerencsére, úgyhogy nagyon kicsi az esélye, de én azóta vigyázok nagyon, hogy hol vásárolok.
2010. szept. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!