Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 68 ezer forint egy menyecskeru...

68 ezer forint egy menyecskeruháért szerintetek nagyon sok?

Figyelt kérdés

Nem bérelném, hanem megvásárolnám.

Varrónő varrná rám méretre.

Eléggé híres, neves varrónő egy nagy városban.

Tényleg nagyon szépen dolgozik, nagyon szép anyagokból és maximálisan az elképzelésem találtam meg nála.


Megmondom őszintém, hogy én sose szoktam márkás, drága ruhákat venni. Mindenből az akciósat veszem.

Pepcóból, kínaiból, leértékelten néha c&a-ból öltözködöm. Ruhát egyébként kb. Félévben 1-2x, ha veszek.


Szóval tényleg nem nagyon szoktam költekezni.


Ez a ruha nagyon tetszik, de sajnos brutális számomra, hogy 68 ezer forint.


Eladni azt gondolom, hogy talán 30 ezerért eltudnám..


Hordani a későbbiekben szerintem tudnám, mert ez egy piros selyem ruha igazából, csak nagyon elegáns. Bálokba fellehet venni a későbbiekben vagy esetleg karácsonykor vagy fotózáshoz.


Az is zavar, hogy menyasszonyi ruhám még nincsen, így nagyon el vagyok bizonytalanodva emiatt is. Hisz az is kitudja mennyibe fog kerülni.


Én venném a menyecskeruhát saját eddig megkeresett pénzemből. Egyetemen tanulok így nyári diákmunkákból és ösztöndíjból meg lenne rá bőven a pénzem, de egyszerűen sajnálom.


Köszönöm előre is a segítségeteket.



2021. jan. 6. 00:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg jó minőségű mind anyagban mind technikailag, és van rá pénzed, miért ne, én megvenném ha nem tudnék én magam is varrni :)
2021. jan. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Egy átlagosan több milliós esküvői büdzséhez mérten nem sok. Ahhoz, hogy te egyedül a kis diákmunkás pénzedből kicsengesd, sok (bár szerintem ezt párként illene, de nyilván a ti dolgotok, csak fura lesz rokonokra leszámolni a vacsit meg a pezsgőfogyasztást pl). Neked kell mérlegelni, megéri-e (a menyasszonyi ruha úgyis drága lesz).

Azt felejtsd is el, hogy 30ért eladod, mert nem márkás, és a fő vonzereje, hogy méretre szabott, de az másra nem lesz jó. Senki nem ad majd érte annyit.

Kihasználni nagyon nem tudod később úgyse. De egy esküvő jóval több szinte "felesleges" kiadást generál még, úgyhogy szokd meg a gondolatot.

2021. jan. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
A menyasszonytáncnál visszajön az a pénz:) vedd meg ha neked tetszik, ez a te nagy napod érezd magad jól amiben vagy!
2021. jan. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges ennyiért, de mindenki maga dönti el.

Az enyém kb 16 ezer Ft volt, tök jól nézett ki.

Én inkább a menyasszonyi ruhámra mentem rá, az gyönyörű volt.

De írod hogy brutális számodra a 68 ezer Ft. Akkor miért csináltatnád meg? Tök mindegy visszajön-e a menyasszony táncnál vagy nem, én ilyenen nem is gondolkodnék.

2021. jan. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

hat en biztos nem adnek ki ra ennyit, amikor fast fashion boltokban 10-15 ezerert mar boven nagyon csinos ruhakat lehet talalni.


egyebkent is tularazottnak erzem azt a 68 ezer ft-ot, hacsak nem lesz nagyon-nagyon extra vagy igenyel valami kulonleges technikat. en par eve budapesten varrattam koszoruslany ruhat, kb 30ezerre jott ki, es nagyon ugyesen, igenyesen dolgozott a varrono. tehat a tued tobb, mint a duplaja es nem is bp..

illetve oke, h van ra penzed, de azert diakmubkabol es osztondijbol nem el olyan jol az ember szerintem, h 70 ezrekert varrasson ruhakat.


en sokan erzem, de ha ez minden vagyad es nagyon tetszik.. a te dolgod.

2021. jan. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

68 ezer ftért egyáltalán nem sok méretre varrva

a válaszolók nem gondoltak bele, hogy emögött mennyi munka van


először is meg kell szerkeszteni az alapot a te méretedre

utána kimodellezni

szabás mintát készíteni

szabásminta alapján kiszabni az alkatrészeket... ha több anyagból készül, akkor azt külön terítéken, és mivel egyedi darabról van szó ezért csak a te ruháddal foglalkozna... azt nem említetted, hogy ez az összeg magába foglalja-e az anyagárat, vagy azt pluszban kéne megvenned

végig kell gondolni a varrás technológiát, a műveleti sorrendet

utána a ragasztós közbéléseket beragasztani

összeállítani az alkatrészeket, egyszer vagy kétszer próbára állítani...

és még kitudja mennyi díszítő elem lenne rajta

a varrógépek, eszközök fenntartása is benne van az árban, az üzlet bérlése, rezsije

meg persze azért a munkadíj is benne van, mert a néninek is keresnie kell valamit a ruhán

aki ezt nem tanulta nem tudja mennyi munka van mögötte

ezt neked kell eldöntened, hogy megéri-e, én csak tájékoztatásként leírtam, hogy mit kell megfizetni egy egyedi méretre készült ruhán

2021. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen egyetértek veletek, tényleg nagyon sokba kerül.

De az is igaz, amit az utolsó kommentelő írt.


Én csak egy vászon kötényt varrtam magamnak. Hát nagyon sok bajom volt vele. Életemben először használtam a kicsi varrógépem, így nekem nincs benne rutinom, de sokszor cérnát kellett cserélni. Sokszor el kellett gondolkoznom azon, hogy most mi után mi jön. Pedig nem nagy szám a kötény.



Az anyagár természetesen benne van.


Egyébként ez egy selyem ruha lenne, úgyhogy csipke feltét nem lenne rajta, ezért egyszerűbb. Viszont tenne alá egy vastag tüllt az esése miatt és vékony kis kősorral lenne díszítve a dereka meg a háta, meg a hátán lenne egy nagy masni. Igazából ennyi lenne a ruha. :)

2021. jan. 6. 10:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem költenék rá ennyit, de az én vagyok.
2021. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek!:)
2021. jan. 7. 00:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Megcsináltattad? Ha igen, képet kaphatnánk a ruháról?🥰
2021. ápr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!