Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi szól amellett, hogy valaki...

Mi szól amellett, hogy valaki ennyire drága ruhákban öltözködjön? (off-white)

Figyelt kérdés

Egyik barátom ilyeneket vásárol. Póló, pulcsi több száz ezer Ft. Pedig nem tehetős vagy ilyesmi, csak tetszik neki a brand, de én azt gondolom, hogy ez jóval túlmutat a józan gondolkodáson.


Ne nézzetek le, légyszi, abszolút nem értek a divathoz, én leragadtam a North Face, Helly Hansen, Columbia márkáknál, nekem ezek kényelmesek, és még ezeket sem tartom olcsónak, de az említett márka ennél 10-20x drágább.


Eltudnátok magyarázni egyszerű halandónak (én), hogy mivel tud többet? Egyéniség lesz tőle az illető mert nem tömegmárka vam rajta?



2021. dec. 10. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
És milyen körökben mozog? Én is ismerek olyan titkárnőt, aki eredeti LV táskát meg hasonlókat hord, de ő olyan helyen is dolgozik, ahol ez az átlag.
2021. dec. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jól keres ugyan, de szakmunkás. Tehát konkrétan a melós ruhát az off-white váltja.
2021. dec. 10. 23:05
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Munkából élőknek nem éri meg ilyenekre költeni, már csak azért sem mert ha nem olyan körből való, ki hinné el hogy épp milyen értékű amit felvett.

Ezek sztároknak, pénzeseknek, rappereknek éri meg akiknek filléres dolgok, és nekik ez a fast fashion, a komoly ruha meg ennél feljebb.


Számunkra hihetetlen hogy ember és ember ilyen különbségek vannak, nekem is nehéz megemészteni valaki 300e ft-os cipővel motorozik, váltót kezeli, az olyannak annyit ér mint nekünk a 17e ft-os cipő, ilyen fizetés mellett.

De általánosságban elmondható hogy akkor vegyen drága ruhát az ember, ha látni is azért hogy van pénze.

Egy Maserati-s fickón ha burberry kabát van, és sál a nyakában azt nem fogom percekig nézegetni mert tudom hogy a 15-30Mes autó mellett valóban van pénze rá.


De egy Sandero mellett már kibukik egy Moncler dzseki.

2021. dec. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
szerintem ezzel szeretné kompenzálni, hogy ő "csak" egy szakmunkás. Azt hiszi ha megmutatja, hogy ilyeneket megvehet másként bánnak vele az emberek és jobban tisztelik esetleg. egyfajta státuszszimbólumként fogja fel.
2021. dec. 11. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"már csak azért sem mert ha nem olyan körből való, ki hinné el hogy épp milyen értékű amit felvett."


Kit kene erdekeljen, hogy masok elhiszik-e? :D :D

2021. dec. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ha neked nyugodt a lelked hogy egy 150e ft-os pulóver mész utcára, de senki nem fog arra gondolni hogy úristen ez eredeti, hol vette... akkor nekem mindegy.

Ráadásul azért sem való mindenkinek drága és luxus márka, mivel léteznek replikák is, és a halandó erre fog gondolni legelőször.

2021. dec. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mar ismerlek teged, hatos, ugy eled eleted, hogy masok mit gondolnak minden mozzanatodrol-dontesedrol. Nekem mindegy. 😁
2021. dec. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

#7

Biztos olvastál már rólam, más hozzászólásoknál. Tudod milyen vagyok.

2021. dec. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem egy részüknél az, hogy egyféle státuszszimbólum, nem kis szinten kivagyiskodás, felvágás, megjátszás. Vagy nem tudom. Ennyi erővel simán csak tetszhet is neki, természetesen leginkább a brandet kell megfizetni.
2021. dec. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
63%
Noth Face se az olcsóságáról híres 😅
2022. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!