Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egy katolikus gimnáziumban...

Egy katolikus gimnáziumban megengedett a rockos ruhaviselet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy katolikus gimnáziumban megengedett a rockos ruhaviselet?

2022. júl. 9. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Iskola válogatja itt is. Biztos vannak elfogadóbb katolikus intézmények is, de szélsőségesen konzervatív, maradi helyek is, ahol már azért is intőt adhatnak, ha térd fölé ér a szoknyád vagy pasztell színűre lakkozod a körmöd.

De mit takar a “rockos” hajviselet? Fiú vagy vagy lány? Mert a rockereknek is ezer féle hajuk van.

Nálunk festhetted a hajad élénk vörösre (azt hiszem, ez volt a max. a kék, lila, zöld színekre már haraptak), járhattál olyan rövid szoknyában meleg időben, hogy kivillant a fél feneked /????/, de a körömlakk, a tetoválás és a piercing nem volt megengedett, és ezt a házirendben is jelezték.

Ha csak jellegzetes formára van vágva vagy fel van nyírva, azért szerintem nem bánthatnak, max. pár konzervatív tanár odaugat, hogy nem tetszik neki, de nincs joguk ezzel ennél többet foglalkozni. A normálisabbak nem ez alapján, hanem a személyiséged és a viselkedésed alapján ítélnek meg. Ha látják, hogy figyelsz az órán és tisztelettudó vagy, az lesz a legkevesebb, hogy külsőre extrém vagy.

Nálunk volt egy fiú, aki raszta hajat akart, és mielőtt meglépte, leült az igazgatóval (😳🤯), hogy lehet-e baj ebből. Azt mondta, ha nem lesz ebből divat mások körében, akkor engedélyezi.

2022. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az edigi tájékoztatást

Igen lehetséges, hogy említenem kellett volna a stílusomat és nememet. Szóval én fiú vagyok természetes szőke a hajam síne és körülbelül vállig ér.

Ruhákkal és öltözéssel kapcsolatosan olyanra gondoltam mint például rock eggyütteses és koponyás trikók/pólók szakadt farmer mellény

Vagyis nem olyan durva ruhák

(Pár éve már gitározom)

Tanulmányi eredményekkel nem volt problémám sosem.

2022. júl. 9. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanabban a suliban a gimi rész engedékenyebb mint az általános. Hosszú hajat sose tették szóvá (egyik évben a fél osztály megnövesztette), se a szakadt farmert, se a bakancsot (igaz nem fekete, de ez mondjuk nem hiszem hogy számít).
2022. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sztem ez nem attól függ, hogy egyházi suli vagy sem. Nézd meg a házirendet, a honlapjukon talán fent van, ha nincs, akkor meg kérdezd meg, kérd el, akármi. De az, hogy valami oda le van írva, nem feltétlenül jelenti, hogy betűre be is tartatják, lehet csak azért van ott, hogy ha valaki túltolná, akkor legyen mire hivatkozniuk. (Pl. ha annyira szakadt a farmered, hogy már a tököd is kilóg, arra már tuti szólnak, egy térdben szakadt farmerre nem biztos) A legjobb, ha olyat tudnál megkérdezni, aki oda jár, nem muszáj rocker legyen, attól még el tudja mondani, hogy szóltak-e rá valakire a ruházata miatt és ha igen, akkor miért.
2022. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mit ír a házirend?

Én is katolikus gimnáziumba jártam. Nálunk csak az volt előírva, hogy kerülni kell a kirívó viseleteket. De nem vették nagyon szigorúan, nem néztek át mindenkit reggel egyenként hogy mi van rajta és hogy ez most oké-e, mert ha nem akkor hazazavarják. De lehet iskolánként is változik.

2022. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én katolikus suliba járok és szerintem ez függ az osztályfőnöktől is. Nekünk elég szigorú. Szól a hosszú körmökért, van hogy az erős szín miatt is. Haspólóért sem rajong. Egy szokásos szakadt farmer vagy a hosszú hajjal nincs baja viszont. Ha lazábbat fogsz ki az a legjobb, de ha mégse akkor csak viselkedj jól. Múltkor már nem szólt a fekete körmöm miatt, pedig biztos látta. Piercing és tetkó elméletileg itt sem szabadna, de még életben vannak a piercinges osztálytársaim.


Nagyon hely függő, mert itt laza a legtöbb tanár, máshol meg tényleg mindenért szólhatnak.

2022. júl. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!