Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A mi korosztályunk itt Magyaro...

A mi korosztályunk itt Magyarországon miért nem így jár iskolába?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem nagyon jól néznek ki így együtt!


Én a nadrágos lány ruhájában lennék szívesen. 18/L



2022. szept. 6. 17:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is tetszik. Nyugodtan járhatsz így. Nem extrém.
2022. szept. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

így buli, de ha már kötelező mindennap akkor már annyira nem

válassz irodai munkát és akkor lehetsz csini mindennap:)

2022. szept. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Hát, a munka az még messze van nekem.


Én annak örülnék, ha ez a stílus lenne kötelező minden nap, de ezen belül variálhatnánk. Például úgy, ahogy a képen is, hogy egyik nap nadrág, másik nap szoknya. Hosszú vagy rövid ujjú blúz, stb.


Csak egyedül nem hiszem, hogy akkora buli lenne. Úgy lenne jó, ha csoportban csinálnánk. :)

2022. szept. 6. 18:26
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is tetszik, sokkal jobb, mint a csiricsáré haspólók meg társaik
2022. szept. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%

Mert itt nem kötelező és a legtöbb gyerek / tini nem szeret kiöltözni, ha nem muszáj.


De ha neked tetszik, akkor próbálj társakat szerezni hozzá a sulidban, hátha. Aztán nyugodtan nyomjátok így, jó ez a stílus, plusz ha most kísérleteztek vele, akkor később már nem fog meglepni mondjuk egy állásinterjú.

A haspóló-picsagatya is vagány, de ez még hasznos is mellé.


Amúgy én irodában dolgozom és ehhez képest halál lazán öltözködöm. Szóval az se garancia semmire 😃

2022. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Próbáld ki egy héten egy napot.
2022. szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást mindenkinek!


Lehet, hogy kipróbálom, de ahhoz még néhány darabját be kellene szereznem.


Szerintetek miért lehet, hogy nem szeretnek kiöltözni a korosztályomban?

2022. szept. 6. 20:31
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
Mi sokszor össze szoktunk öltözni, de inkább esti összejöveteken, az is jó buli.
2022. szept. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Kb. a 70-es évektől kezdve egyre szerteágazóbb öltözködési stílusok jelentek meg, így míg azelőtt a "kiöltözés" afféle norma volt (nyilván nem mindig és mindenhol, de mondjuk a suliban igen), azóta egyre inkább mindenkinek megvan a maga stílusa, amiből az elegáns csak az egyik.

Plusz ugye kialakult ez az "évnyitós" stílus, ami igazából nem stílus, hanem növésben lévő gyerekek között nyilván mindenki azt fogja felvenni egy iskolai ünnepségre, ami még pont rájön, ha meg nincs ilyen, akkor 2 számmal nagyobbat, hogy 2 év múlva is jó legyen. Így az "iskolai kiöltözés" kapcsán megjelent az a negatív gondolat, hogy ha kiöltözöl, akkor egyik ruha sem fog illeni rád, mert vagy kicsi lesz, vagy nagy. Ezért mindenki kerüli, ha csak lehet, és úgymond "gáz" lett.

Szóval szerintem itt kialakul egy ellenérzés az elegáns öltözettel szemben, ami sokaknál kitart egészen középsuli végéig. Én is egyetemen kezdtem ingeket hordani, most meg (26 évesen) szinte mindig ing van rajtam, mondjuk nem mindig hordom elegánsan, de 14 évesen elképzelni nem tudtam volna, hogy ilyen gyakran hordjam, akár még szürke hétköznapokon is.

Szóval röviden összefogalva, azért nem szereti a többség, mert olyan ritkán kell hordani, hogy akkor már nyűg, és ez a tapasztalat sokkal tovább elkíséri őket, mint alapból az indokolt lenne.

2022. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Metionin ***** válasza:
75%
Mert nincs egyenruha.
2022. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!