Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy lehet felöltözni hideg...

Hogy lehet felöltözni hideg munkahelyre úgy, hogy utána se fázzak ha kimegyek?

Figyelt kérdés

Már ma elég hideg van a munkahelyemen, és mi pont érintettek leszünk abban hogy max 18 fok lesz télen... Szóval már készülök hogy hogyan melegíthetném magam munka közben.

Az első gondolatom nyilván egy jó vastag pulcsi volt, esetleg egy pléd a lábaimra... De ha ezekben ülök napközben, akkor pedig iszonyatosan fázok amikor ki kell mennem az épületből a hidegbe, mert akkor a +1 dzseki/kabát nem elég plusz ruha az akár 5-10-20 fokos különbség áthidalására...


Ezt hogy lehet megoldani? Hogy lehet melegen öltözni úgy, hogy ne fázzunk utána kint se?


( +1 kérdés: ha reggel megázok, mit csináljak hogy ne fázzak egész nap az alulfűtött helyen vizes ruhában? Váltóruhát nem tudok magammal cipelni minden nap, és bent sem tudok hagyni ilyesmit.)


2022. szept. 19. 15:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Fűthető zokni és kabát. Csodát tesz ülőmunkánál. Az ázás ellen esőkabát a legegyszerűbb. A poncho típusúak elék jól védenek.
2022. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem miért ne lehetne váltóruhát vinni. Értem én, hogy most nagy divat az a kistáska amiben a telefon is alig fér bele, de egy szatyort még csak fel tudsz venni a válladra. Pláne ha tudsz vinni/otthagyni plédet a lábadra, akkor miért lenne kivétel a ruházat?


Kérdésre a válasz: ha nadrágba vagy, akkor vigyél a táskádba (ez nem nagy dolog!) egy 100 denes harisnyát. Mielőtt pedig elindulsz elrohansz a wc-re, felveszed a harisnyát és rá a nadrágot. Így tutira nem fogsz fázni. Ha szoknyába kell légy akkor pedig viszel még egy harisnyát. Nem hülyeség két harisnyát felvenni, nyugi.


Ha pedig vizes leszel akkor nincs mese, csereruha kell. Ha nem is tudod mindig vinni, szerezz be egy hosszú és jó esőkabátot ami megvédi a felsőtested. Bent meg már csak nadrágot kell cserélj.

2022. szept. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#2


A dupla harisnyával az a baj hogy akkor munka közben továbbra is fázni fogok. VAGY pedig rajtam van munka közben, és akkor utána fázok. Épp ez a bajom. Könnyedén be tudok öltözni úgy hogy kellemes legyen a 18 fokban, de arra már nem tudok annyira ráöltözni, hogy ne fázzak odakint a mínuszokban (majd télen, tudom hogy most még nincsenek mínuszok).


Amúgy írtam hogy miért nem tudok váltóruhát vinni: nem tudom cipelni magammal. Nem fér be a táskámba, nagyobb táska meg nem fér el a tömegközlekedésen. (A plusz szatyor se opció, az a bevásárlásnak kell.)

Esőkabátom van természetesen, de combtól lefele nem véd, még a hosszú se.

2022. szept. 19. 15:41
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Biztos vagyok benne, hogy soha nem volt még 60-100 denes kasmirharisnyád. Hidd el, van az a szint ami után nem fázol benne.
2022. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos mi is érintettek vagyunk a 18 fokban...

Amit próbálgatunk hogy felállunk minimuk óránként átmozgatni magunkat (pl mosdóba menni)

Irodában nem bakacs vagy csizma hanem sport vagy vászoncipő. Nadrág ugyanaz, ha kell akkor pléd. Felülre meg pulcsi vagy blézer.

Ha kinozdulunk akkor bakancs, kabát

2022. szept. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Miss Endzsi ***** válasza:

Nekem van egy macska melegítőm

[link]


Ez plusz egy vékony pokróc a lábára és nem fázol.

2022. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#4

Olvasd el újra. :)

Nem az a gond hogy ne tudnék elég melegen felöltözni. Hanem az, hogy ha megteszem akkor ha ki kell mennem (ez tipikusan a hazaút, de sokszor kell kimennem napközben is az épületből) akkor fázok nagyon, ha előtte be voltam öltözve.

2022. szept. 19. 16:06
 8/18 A kérdező kommentje:
Ja, és NEM KÉREK BUNDA/SZŐRME FÉTISES LEVELEKET, köszönöm. ;)
2022. szept. 19. 16:08
 9/18 Miss Endzsi ***** válasza:
48%
Mielőtt kimész, előtte fél órával maxra rakod ezt a melegítőt, utána örülni fogsz, hogy kicsit kimehetsz, úgy átsüt.
2022. szept. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező arra nem gondoltál, hogy a dupla harisnyát hazaindulás előtt vedd fel, csak mert szoktuk ezt is csinálni, amúgy egy 100 denes harisnyában, ha nadrág van felette, akkor nem fázik az ember.
2022. szept. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!