Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Magasszárú csizma szárát be...

Magasszárú csizma szárát be tudja venni a cipész vagy varrónő, ha túl hosszú?

Figyelt kérdés

2023. márc. 15. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen a kialakítás. Vidd el, és kérj árajánlatot.


Hacsak nem anyagból van, cipészhez kéne.

2023. márc. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp suszterben gondolkozz, ne varrónőben.

Vidd be, és kérdezz rá, mert a kialakítástól is függ.

2023. márc. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bőr akkor cipész tud rajta alakítani,

Sztecs anyag akkor csak varroda

De nam nagyon férnek hozzá, lehet látni hogy javítás.

2023. márc. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan gondolkodhatsz mindkettőben (cipészben és varrónőben is), mert itt most csak szár rövidítésről írtál és nem pedig szárszűkítésről. Nekem is van jó néhány combcsizmám és nálam az esetek nagy százalékában komoly átalakítást kell eszközölni a szárszabásban (gyakran kell szűkíteni, de volt, hogy egyszer a hosszából is levetettem egy kicsit). Igazából nem az anyag dönti el ezt a kérdést, mert egy varrónőnek is lehet bőrvarrógépe, hanem hogy milyen szakembert sikerül találnod hozzá. Varrónőben is találkoztam már kontárral és szuper-ügyessel és ugyanez igaz a cipészre is, vannak helyek, ahol kerek perec elutasítják a csizmaszár átalakítását, de van olyan zseniális cipészmester is, aki mindent megtesz azért, hogy segíthessen az ilyen jellegű problémádban. ha meg nem valódi bőrről van szó, hanem műbőrről vagy valami stretch művelúrról vagy flock anyagról, akkor meg pláne megoldható, kérdés, hogy honnantól fut a cipzár: félcipzáras vagy full cipzáras illetve hogy van-e térdhajlatnál sliccelés, de igazából ezt varrónő is képes megoldani, csak hajlandóság és olyan varrógép kell hozzá, meg mondjuk teflon talp. A cipész nagyjából ugyanezeket fogja mérlegelni, ebben nincs különbség, egyedül a gépparkon és a segítőkészségen múlik. Van már ebben jó adag tapasztalatom és múltam, nem kevés sikertelen próbálkozással a hátam mögött, mire megleltem a megfelelő szakembert.
2023. márc. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!