Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg lehetséges az hogy...

Tényleg lehetséges az hogy nagyobb szemüvegkeretbe nem lehet mínuszos lencsét rakni?

Figyelt kérdés
Az optikában kinéztem egy keretet, de azt mondta az ott dolgozó nő, hogy csúnya, és mivel mínuszos a szemem torzítani fog, viszont már volt hasonló szemüvegkeretem, ez sem sokkal volt másabb csak egy picivel nagyobb volt. Ez után elkezdett drágább kereteket mutogatni. Lehetséges az hogy tényleg nem lehet belerakni vagy csak ,,leakart húzni" a nő?

febr. 16. 16:48
 1/5 anonim válasza:

Biztos, hogy bele lehet tenni.

Az meg egy másik kérdés, hogy látszódik majd, hogy mínuszos a lencse.

febr. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha annyira vastag a lencse, hogy nem fér bele az adott keretbe akkor igen lehetséges. Minél erősebb a lencse annál vastagabb (még a vékonyítás ellenére is sokszor). De ezt el kellett volna ott mondaniuk
febr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az egyik szemem -4,5-ös a másik -6-os szóval elég vastag, igen :'3 Köszönöm a válaszokat <33
febr. 18. 12:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól hogy erős a lencse még nézhet ki jól a szemüveg! Gyártanak 75mm átmérőjű lencséket az még kicsi PD esetén is ki kell hogy adja a keret apertúráját !

[link]

[link]

[link]

[link]

febr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es: nem csak ilyen keretek léteznek, lehet a kérdező sem ilyet szeretett volna. Én pl. legutóbb keret nélkülit szerettem volna, de az optikában ahova járok nem volt mert szerintük nem divatos és nem tartanak. Kinéztem egy másikat, azt pedig azért nem kaptam meg mert az én lencsémet nem tudták már beletenni pedig nem ilyen erős kell mint a kérdezőnek.
febr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!