Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Temuról vélemények?Méretezés?M...

Temuról vélemények?Méretezés?Minőség? S méret vagyok átlagban,jó lesz az S?

Figyelt kérdés
márc. 10. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Rövid válasz: Nem.



A temu egy dropshipper hely, több ezer külön gyár cuccai vannak fenn.


Ráadásul ez fast fashion, az első számú dolog amin spórolnak, az a fitting. Normál esetben felpróbálnák az adott darabot egy 34es, egy 42es meg egy 48as modellre, és megnéznék, hogy konzisztens-e ahogy áll, eláll-e stb.


A fast fashion ruhákból ezt kispórolják, arra sincs garancia, hogy egyáltalán az adott darab nincs elszabva.



Aztán a számozás. Azt ugye tudjuk, hogy minél kisebb egy cucc, annál kevesebb alapanyagot fogyaszt, könnyebb elpostázni, kevesebb csomagolás kell.

Szóval "Ázsiai" számozással dolgoznak, ami sokszor egy gyerekre is kicsi. Nem feltétlen azért, mert az ázsiai emberek ennyivel kisebbek, hanem mert így olcsóbb gyártani.


Az anyagok egy jó része nem is bír két mosásnál többet, vagy nem kellemes felvenni. Ez nem hiba, ez része a bizniszmodellnek.



A cuccok nagy része nem is igazán hordható, de mivel olyan olcsó, nem éri meg visszaküldeni.

Ráadásul mire ideér, felveszed, lepontozod, ezek már csináltak új shoppot a temun (wishen, alibanán) és onnan árulják ugyanezt.


Így van kitalálva. Felrakják az AI vagy rommá photoshoppolt képet, amin az idealizált verziója van annak, amit kapsz. De nem ugyanaz a ruha, általában a képeket egy kis tervező oldaláról lopják el, nagyjából lemásolják, és ezt árulják, de a lopott képekkel.

Ezer meg egy ilyen botrány volt.



Nem elkeseríteni akarlak, de ez lutri. Olcsó húsnak híg a leve, ha valami gyanúsan jó áron van, ott szokott lenni valami stikli.

márc. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szuper választ.
márc. 10. 10:28
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Én viszonylag nagy méret vagyok (L és XL), de eddig minden felső jó volt rám, amit rendeltem. Jó, nem túl sokat, 4-5 db-ot eddig. Az, hogy két mosást bír ki, én eddig nem tapasztaltam.


Épp most várok két sport melltartót is onnan, remélem jó lesz, előtte megneztem a mérettablazatot, mindig úgy rendelek.


Nem mondom hogy a legjobb minőség, de az árához képest teljesen jó. És nincs postaköltség. Plusz az itthoni bolti árak egyharmada.


Van olyan 15 ezer forintos felsőm, amit kétszer vettem fel életemben. Akkor erre jó a Temu is nekem.

márc. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

3


Ugye tudod, hogy az a két mosás költõi túlzás, nem szó szerint értik?


Most komolyan, hány évig hordtad? Mert egy ruhadarabot (normál esetben) 5-6 évig hordana az ember. Az, hogy 2-3 év alatt szétmegy, max zokninál meg alsónemûnél normális.

márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Kb 15 mosáson vannak túl a temus ruháink. Semmi bajuk nincs eddig.
márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
5, szóval 1 év? Az még mindig a minimum.
márc. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok bolti ruha se bír ennyit. Amiket mostanában lehet kapni bolyhosodnak meg lyukadnak, siralmas. Nem minden persze, de nem lehet előre tudni. 2 évnél tovább talán nadrágokat (abból se az összeset) meg kabátokat tudok használni, a felsők vagy kuka vagy otthonra még jó.

Ennyit tényleg tudnak a temusok is.

márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

7, Az nem mondtam hogy a fast fashion boltok jobbak mint a dropshipper.

Egymással szomszédos nyomortelepen gyártják.

márc. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Nekem tökéletes a Temus ruha. Bír annyit mint a Bonprix, vagy a H&M, és az ottani egy db áron a Temurol 3at veszek. Mindenki el tudja dönteni egyedül is, hogy neki mi éri meg jobban. Szerintem.
márc. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!