Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért nem lehet kapni nagymére...

Miért nem lehet kapni nagyméretű női cipőt?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy néhány márkától eltekintve nem lehet kapni nagyméretű női cipőt? Sajnos 42es a lábam, de a nagyméretű 41es is megteszi általában, de a legtöbb boltban nem kapok megfelelő cipőt. Ez főként azért idegesít, mert hiába venném meg a 30.000 Ft-ért is, az eladók még segíteni sem próbálnak... Mit tesz az, akinek ennyi pénze nincs cipőre, mert én legalább a Tamarisban vagy a Höglben vehetek...
2010. dec. 10. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Én ugyanígy vagyok vele, csak pepitában, nekem pont, hogy 35-ös a lábam... a legtöbb boltban hülyének néznek, ha megkérdezem, van-e belőle 35-ös... és igen, nekem az a problémám is megvan, hogy nem tudok kiadni több tízezret egy pár cipőért... egyszerűen csak a standard méretekre gyártanak, mert az van a többségnek, azt könnyebb eladni...
2010. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel te is tudod a választ a kérdésre: mert az átlag női láb 38-39. 42-as az nagynak számít,bár mostanában egyre több nőnek nő meg nagyobbra a lába: [link]
2010. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

*42-es

Nekem is nehéz jó cipőt találni, 36-os lábam van, nagyon vékony lábfejem, a csizmák bők rám a lábszáramnál szóval a legtöbb cipő nagy rám... Szandálom még sose volt, hiába próbálgatok, esélytelen...

2010. dec. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kicsit helytelenül fogalmaztam: Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy miért nem éri meg a cipőgyáraknak nagyméretű cipőket gyártani, hiszen akkor azt vennéd, még, ha drága is (ld Högl).

Vicces, de én azt tapasztaltam, hogy amíg kamaszként fixen 42es cipőt kellett vennem, most jó a 41es is sok esetben.:-)

2010. dec. 10. 20:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért nem éri meg, mert csak a tömeggyártás a kifizetődő. Viszont sokkal kevesebb extra kicsi vagy extra negyméretű cipőre van szükség (max.20%-a a teljes népességnek nőknél). Vagyis, ha nem 100 000 párat csinálnak belőle, akkor már nem éri meg (a gépek alkatrészei, beállításai azok, amit meg kell fizetni). (Csak halkan mondom, hogy pl. egy iPhone anyagköltsége még a 10 000 Ft-ot sem éri el... de a szellemi munkát, a gépek egyszeri, de nagyon alapos beállítását, gyártósorok beállítását és a reklámot, meg a csilli-villi szalonokat kell megfizetni...) Sokkal jobban jársz, ha cipésszel csináltatsz cipőt, az legalább biztosan jó lesz, ő mindig egyedi cipőket gyárt, neki megéri, viszont neked meg lesz saját, a lábadra szabott cipőd! Keressetek rá a neten a "nagylábú nők cipőboltja" a "kislábú nők cipőboltja"-ra! Vannak, akik foglalkoznak velünk.
2010. dec. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem nézted még a Deichmannban, vagy a Humanicban? Ott általában szoktak lenni nagyobb méretű cipők is... Egyébként nekem 41-es lábam van, és csak ezekben az üzletekben szoktam vásárolni, mert sajnos azt tapasztaltam, amit te... volt, hy épphogy beléptem egy üzletbe, 2 percet nem töltöttem ott, mert közölték, h. nem tartanak 41-es cipőt...
2010. dec. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!