Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Valaki elmagyarázná nekem?...

Valaki elmagyarázná nekem? (melltartó)

Figyelt kérdés

Mit jelent ha egy melltartó mérete

mondjuk 42/C

vagy

85/B

vagy 40/DD

vagy 90/ E ???????

nem igazán értem...

köszönöm..


2011. aug. 21. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:

A betűk jelzik a kosárméretet (tehát ténylegesen a mell nagyságát), A a legkisebb, utána B, C, D, E....H kosár is van már, de ahhoz durva nagy mellek kellenek. :) Az átlagos az olyan B-C, akinek D-s melle van az már kifejezetten telt keblű.


A számok pedig a mell alatti körméretet jelzik centiben, tehát akinek 75B a mérete, annak 75 centi a körmérete és B-s kosara van.


A szám nem sokat jelent, csak annyit, hogy minél magasabb, annál szélesebb a hátad. Igazán a betű számít. :)

2011. aug. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok: amit én leírtam, az az európai számozás, ahogy pl. itt, Magyarországon is van.


Az amerikaiak teljesen máshogy számozzák (mint mindent..), ott láthatsz olyanokat (pl. külföldi sztárok méreteinél), hogy 34/F, na ezt ne vedd a fent leírtak mintájára. :)

2011. aug. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm az infót..

Mivel én Amerikában élek bizony itt olyan számozás van PL:

42/C vagy 40/DD vagy 38 /C..

2011. aug. 21. 00:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez esetben itt egy mérettáblázat amerikai méretekkel :)


[link]

2011. aug. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez úgy van, hogy a 70=32, 75=34, 80=36, 85=38, és így tovább.

A betűt meg ELVILEG úgy kell kiszámolni, hogy a körméretnél (mondjuk legyen 75) 13 cm-rel nagyobb a mellbőség, vagyis 88 cm, az A kosár, ha 15-el, azaz 90 cm, az B, stb. De azért mondtam, hogy elvileg, mert az a biztos, ha az ember felpróbálja, a mell formájától is függ (ha valakinek szélesen elterülő melle van, az centiben csak A kosár lenne, viszont valóságban kell a C is, mert abban fér csak el. Míg ha inkább előreugró a melle, akkor centiben mérve a táblázat szerint lehet D, de szintén elég a C, mert széltében nem tölti ki annyira a mellkast. A melltartófazonokról ne is beszéljünk, szóval legegyszerűbb tájékozódás, ha felpróbálod:-))

2011. aug. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket..
2011. aug. 21. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!