Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mitől lett most ennyire divat...

Mitől lett most ennyire divat az a bakancs, amit régebben csak az ilyen rocker arcok hordtak?

Figyelt kérdés
Mondjuk nálunk még nem látom, de külföldön nagyon sok mindenki flangál ilyenekben. Szerintetek jól néz ki? És vajon hozzánk is be fog jönni? Kort és nemet is írjatok légyszi. [link] [link] [link] [link]
2011. okt. 31. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem tudom, én ilyen acélbetétest amit a rockerek/metállosok hordanak, én azt csak sportolásnál viseltem, tehát katonai szintű túrák, airsoft, paintball stb...

Egyébként ismerek pár csajt akik rockeresen próbálnak öltözködni nekik jól áll ez szerintem.

2011. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Hogy mitől lett divat azt nem tudom,de én már jópár üzletben láttam ilyeneket,a lakkostól a virágmintásig,mindenféle változatban.Nekem személy szerint tetszik,lehet,hogy azért mert tini koromban én is amolyan rocker voltam és kizárólag acélbetétes bakancsban jártam.Tudom,hogy nem túl nőies és sokaknak egyáltalán nem jön be,de szerintem még mindig mérföldekkel jobb,mint azok a hatalmas szőrös,yetis csizmák,amiket láttam 1-2 lányon.
2011. okt. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem sem rosszak.(: Csak sok fiútól hallom, hogy mennyire nem nőies, és hogy fúj, undorító. Köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még.
2011. okt. 31. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a divat változik. Mindig valami újat kell lopni, bevinni a populáris kultúrába. Nem tudom, hány éves vagy, de ha 20+, akkor biztos rémlik, hogy már eddig is sok mindent átvettek a szubkultúrákból:

olyan 10-12 éve nagy divat volt az iszonyatosan bő hip-hop/rapper gatya/pulcsi (még csajoknál is:)), meg a deszkás cipő

Később elkezdték átvenni a rockerektől a szegecses öveket (és színes verziókat csináltak belőlük), meg a négyzet alakú fémeseket, aztán a láncokat

Aztán bejött az emo a divatba, amit mondanom sem kell, hogy a ska, goth, rock, punk szubkultúrákból összelopott sz*r volt az egész:D

Még később jött a tornacipő (olyan7 éve kb., előtte csak s kizárólag rockerek, metálosok hordák, a lányok még tornaórára is fújjoltak rá:).

Biztos még rengeteg ilyen van, pl. olyan 8-6 éve nagy divat volt a goth majmolása is, tele volt az összes bolt csipkés fekete cuccokkal:) De most hirtelen ennyi ugrik be...jelenleg a bakancs van terítéken.


Valószínűleg bejön majd hozzánk is, én legalábbis már látom nyomait Pesten. Csak még 1-2 év ugye, amennyi késésben vagyunk a nyugati divathoz képest. Szerintem átlagos ruhákkal elég hülyén néz ki ez a cipő. Rockerek/metálosok közül sem áll jól mindenkinek, de ott akad 1-2, aki vagányan fel tud hozzá öltözni. Az a baj az ilyen szubkultúrákból kiemelt dolgokkal, hogy ezek annak idején státuszszimbólumok voltak, és kiszakítva a környezetükből jelentésüket, értelmüket vesztik - így szerintem nem is menő, és nem is néz ki jól. A rockereken számomra teljesen más, mert nekik ez jelentőséggel bír.

23/N

2011. okt. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik ez az "ilyen rocker arcok" megnevezés :D Engem ilyen rocker arcok (pontosabban unokatesóim) neveltek tehát evidens hogy nekem is annak kell lennem én az ezért hordom meg nyilván mert tetszik. Az előttem szóló aki kifejtette a szubkultúrákból való csipegetést, nem is akarok sokat hozzáfűzni. Csak megjegyezném hogy én az egész bakancsmánia előtt is acélbetétest hordtam és mindenki megszólt most hogy divat lett engem aki nem azért hordja ugyanúgy megszólnak de aki azért veszi fel mert menő és előtte rá se bírt nézni azt meg nem... Fura dolog ez a divat én épp ezért nem is foglalkozok vele :)
2011. nov. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

18 éves rocker lány vagyok (nagyon jót mosolyogtam az "az ilyen rocker arcok" megnevezésen, kösz, hogy feldobtad az estémet :D ) Kérdésedre válaszolva a divat attól függ, hogy éppen mit találnak ki a divattervezők (akiket én semmire sem tartok... na jó, csak a "munkájukat" nem értékelem), attól, hogy mit vesznek fel a celebek (az igazi tehetségeknél nem arra figyelünk, hogy mit hord, hanem, arra, hogy mennyire jól csinálja azt, amivel befutott) illetve attól egy ebből a kettőből az emberek mit hajlandóak elfogadni. Én mindig is próbáltam nőies maradni és ügyelni arra, hogy ha zenekaros felsőt veszek, akkor az már legalább női fazonú legyen, de van kifejezetten fiús bakancsom is, valami ilyesmi:

[link]

viszont van egy ehhez hasonló is, csak teljesen feketében:

[link]

a téli bakancsom pedig pont ilyen, csak élőben nem kékes, hanem fekete:

[link]

Szóval mint látod, nekem személy szerint bejönnek a bakancsok és a képen lévő sem rossz, de a srácon lévő többi ruha borzalmas :D

És igen, tuti divat, lesz, hiszen Magyarországban is benne van a "hajrá, legyünk mi is mindenki, még csak véletlenül se legyen egyéni stílusunk" csordaszellem.

A végén még "az ilyen rocker arcok" (bocsi, muszáj volt), mint én fognak leszokni a bakancsról, mert bár nincs két ugyanolyan rocker, mi tuti, hogy nem akarunk a TÖMEG része lenni. (Divatrockerekre az előbbi kijelentés nem vonatkozik!)

2012. dec. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is ilyen bakancsot hordok (fekete, 10 soros), és nekem nagyon bejön :) De én még nem nagyon láttam ilyesmi cipőket hordó embereket.
2015. márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!