Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tornadressz strandra? Ti...

Tornadressz strandra? Ti felvennétek?

Figyelt kérdés
A bajom az igazából hogy elég érzékeny a bőröm és tavaly szörnyen leégtem a napon pedig kentem magam meg minden de nem bírta a bőröm még így sem. A lényeg az hogy a párom most vinne el délután a strandra mert most itt vagyok a szüleinél, és itt csak egy kis tavacska van ami alkalmas fürdőzésre de ott alig alig van árnyékos rész. A dokim még tavaly mondta hogy a fehér pólót felejtsem el mert abba is szépen le lehet égni valami vastagabbat vegyek majd fel. Én tornadresszre gondoltam mert a párom húgának rengeteg van és a méreteink majdnem egyformák így rám jönne egy csomó, de nem tudom hogy ott mit szólnának az emberek főleg a velem egykorú lányok. Sajnos muszáj mert nem akarok leégni mert a bőröm tuti akkor rosszabb lenne és nem akarok bajt. A bőrgyógyászom mondta hogy a tornadressz jó ötlet vagy lehet kapni kimondottan olyan felsőket amik erre alkalmasak, már meg is rendeltem de csak valamikor jövőhéten jön meg. Szerintetek felvegyem strandra a tornadresszt? Legalább akkor ha a vízbe megyünk. Kint a napon meg magamra dobok egy törölközőt és ennyi és a dresszem alatt lesz egy bikini is hogy letudjam majd venni a dresszt ha úgy alakulna. 18/L

2012. júl. 7. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs más akkor vedd. De szerintem furi érzés lesz benne :D
2012. júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Tudom hogy kicsit furi lesz, már próbálom szokni a dolgot, így nincs baj vele. Csak akkor lesz majd gáz ha több ezer ember előtt kell így mutatkoznom még akkor is ha csak a vízig kell elmennem. De ez van sajnos bőröm nem akarom kinyírni :S

Köszi a biztatást! Még várok választ.

2012. júl. 7. 11:06
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Én nem mennék el, ha ennyire nem bírja a bőröm. A tornadressz se fog sokat segíteni, tudtommal eleve az egész hátad kint van..
2012. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel? Legfeljebb azt mondják: nézdmár az a lány tornadresszben van.

Aztán két perc múlva meg elfelejtenek. Manapság úgyis annyi féle-fajta fürdőruha van lehet,hogy nem is néz ki furcsán :)

És az egészséged sokkal fontosabb,mint az,hogy mit gondolnak rólad a strandon :)

2012. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerezz be pár napernyőt(de vannak jó "strandsátrak" is) és legyél végig ezek alatt. Vegyél a legmagasabb faktorszámú naptejből(JÓ MINŐSÉGŰT), amivel kenegesd magad min. óránként, vastagon, alaposan.

Én is nagyon gyorsan leégtem még tavaly, és feladtam hogy én sosem fogok lebarnulni, de ebben az évben még egyszer sem volt olyan hogy leégtem volna, max. egy picit lepirultam.

2012. júl. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha zárnyakú dresszed van tehát olyasmi mint a versenydresszek akkor nem lehet baj. Bár a sima rövid ujjú iskolai dresszt szerintem ne vedd fel mert alapból vékony az anyaga és ennyi erővel nem is kell felvenned mert nem véd semmit. Viszont a hosszú ujjú zártabb nyakú dresszeknek már vastagabb az anyaga ugyan jól szellőzik de jól is véd a napsugaraktól. Persze így se legyél hosszú tavon a napon mert akkor rád ég de legalább egy törölközőt dobj magadra ha kint vagy. Vízben meg ha nyakik bemész kutya nem látja majd. Nálunk is van ilyen strand és csak ebbe a szezonba legalább 5 lányon láttam már tornadresszt és többnyire 15-20 év körüliek voltak, és így mászkáltak a parton a büfébe meg az utcán is így mentek haza. Pl egy társaságban voltak 10 en abból csak az egyik lány viselt tornadresszt de nem zavartatta magát. És én meg is értem mert ilyen magas UV sugárzásnál szinte takarni kell a testet mert azok sem bírják már jól akiknek viszonylag jó a bőrük. Nyugodtan vedd fel szerintem kutyát nem zavarja majd. És kitudja pár éven belül lehet már divat lesz ez a viselet ugye az égető nap miatt. Nem lehet tudni.
2012. júl. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ívy1 ***** válasza:
100%
Persze. Én is vettem már fel,esti úszásra. De ne feketét vegyél fel,mert az nagyon meleg lesz.
2012. júl. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat mentek az értékelések!
2012. júl. 7. 13:59
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Én is néha tornadresszbe megyek strandra, mert a mostani hőség kibírhatatlan és tényleg nagyon éget a nap. 17 éves létemre én is felveszek egy dresszt magamra mert nálunk tesin kötelező lemegyek a strandra be a vízbe aztán amikor jó vizes dresszbe kimegyek akkor kb 40 percig hűsítő érzés és az nagyon jó. És ez egyáltalán nem ciki, a barátnőim már kezdenek irigyelni, lehet divatot teremtünk mi ezzel :D Mert már egyik barátnőm átvette a példámat :D
2012. júl. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is védd magad, nyugodtan vedd fel a tornadresszt. Anyaga a fürdőruhával szinte azonos, különösen ha valamilyen tornászok által is használt anyagút veszel fel.

Egy kis "tudomány", igazolandó az orvosod által elmondottakat (nem én okoskodok, egy patikából szerzett lapban találtam egy szakember nyilatkozatát):

"A ruházat bizonyos fokig véd a napsugárzással szemben, de nem mindegy, milyen anyagból készült és milyen a színe. A világos színű textilek több UV sugarat engednek át, mint a sötétek. A pamut kevésbé erős védelmet nyújt, mint a speciális anyagok. Pl. a száraz pamutpóló 8-12-es fényvédő faktornak megfelelő védelmet nyújt (színtől és szövés lazaságától függően). Viszont a nedves pamut póló csak 2-es fényvédő faktorú, gyakorlatilag szűrés nélkül engedi át az UV sugarakat."

Tehát, ha védened kell a bőrőd, használd a tornadresszt, mert az többet takar, mint egy fürdőruha, védelme pedig lehet azonos azzal (különösen ha tornász dresszt használsz), viszont a pamutnál sokkal hatékonyabb.

2012. júl. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!