Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyit keresnek azoknak a...

Mennyit keresnek azoknak a gyerekeknek a szülei, akik lazán bemennek egy üzletbe, és 10-20-30 ezret elköltenek pár pólóra, vagy egy cipőre?

Figyelt kérdés
Leginkább a Garage-ban, meg ilyen helyeken, ahol a póló 7000-nél, a pulcsi 17000-nél kezdődik.
2012. aug. 2. 09:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

" Mennyit keresnek azoknak a gyerekeknek a szülei, ...."


Miért kérdezel ilyent,hát erre mi sem tudhatjuk a választ .

De valszeg jóval a minimálbér fölött visznek haza.

2012. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Néha mi is kirúgunk a hámból és elköltünk ennyit, pedig átlagos a keresetünk. Kb évente 3x csinálunk ilyen ruhás shoppingolást. Viszont tudni kell, hogy a családból senki nem jár fodrászhoz, szoliba, kozmetikushoz, otthon főzünk és nem eszünk mindennap húst. Szóval máshol megspóroljuk a márkásabb tuhák árát. És mondjuk nincs tele rongyokkal a szekrény, van két jobb nadrág, két jobb cipő, stb, szóval kevesebb de jobbak. És a ruhákat általában még ünnephez kötjük, tehát a gyerek is a ruhát szülinapra kapja, mamáktól is általában pénzt kapnak minden ünnepre.
2012. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Ugyan azt akartam írni mint a második válaszoló:))
2012. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért, azok a szülők mennyit keresnek, akik naponta elszívnak 2-3 doboz cigit és megisznak 4l tablettás bort? A 2 gyerek meg minden héten bulizik: nem hiszem, hogy manapság 5000-ből meglehet úszni egy hétvégét, szerintem minimum 10.000Ft.

Régen kb. ilyen helyzetben voltam középsuliban: volt 1-2 márkás cuccom, és mindig vettem is hozzá. Utáltam amikor azt kérdezték, hogy "miből?". Megsértődött volna az illető, ha válaszoltam volna, hogy abból, hogy nem cigarettázok napi 1 dobozzal és nem iszom magamat le részegre minden héten. Ennyi. Persze megszoktam már az embereket, de nem értem: tényleg olyanok, hogy akin meglátnak már egy Diesel vagy Armani felsőt, napszemüveget, cipőt vagy akármit, az már mindjárt "honnan van, miből?" És bele sem gondolnak, hogy ezeket is belehet szinte Adidas, Nike áron szerezni, illetve abba sem gondolnak bele, hogy mennyit cigiznek és isznak el 1 hónap alatt.Jobb is, mert kiderülne, hogy lehet, hogy dupla annyit, mint amennyit én Diesel és Armani ruhára költök. Ennyi.

Például most Playersroomba 10.000-ért lehet Armani pólót venni, szinte annyi, mint egy Adidas: nem kell akkor megvenni, amikor a legdrágább:2 hónapja 16.000Ft volt, pár hete 12.000Ft volt, jelenleg 10.000Ft.

[link]

2012. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam ennyit költeni. Normál keresete van szüleimnek 120/100ezer ft. Én sem cigizek és nem eszem mindennap 1300ft-os menüket mekibe, nem járok ásványvizeket inni Leroyba (most ez nagy divat) és nem szórom el a pénzem mindenre. Naponta kb 1-2 forintot kapok amit nem szoktam elkölteni hanem felét mindig félreteszem így belefér 2havonta egy 20-30 ezres vásárlás (persze nem mindig költöm el)
2012. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam hogy ekkora felháborodást kelt ez a kérdés sokakban. Én is megveszem a márkás cuccokat, és szintén azért tehetem meg, meg nem bulizom el az ösztöndíjamat, meg mert gyűjtögetem a 10-20 forintosokat. Egyáltalán nem sértésnek vagy ilyesminek szántam a kérdést, csupán kíváncsi vagyok arra, hogy azoknak a 12 éveseknek akik 17000-ért pulcsit vesznek, mennyit keresnek otthon, mivel ennyi idős koromban nekem anyukám minimálbért keresett, és én hónapokig gyűjtöttem az aprópénzt, hogy 6000-ért Sims kiegészítőt vehessek, tehát sosem éltünk úgy hogy "anya adj egy 10-est mert ezt meg azt kell vennem", mellesleg a környezetemben se voltak olyanok, akik ennyi idős korukban márkás cuccokat hordtak.
2012. aug. 2. 09:52
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a fővárosiak többet keresnek ugyanazért a munkáért, mint a "parasztok". Én is döbbenve olvasgatom, hogy "anyukámnak szólok, hogy megkláttamvalamit és megveszi, havonta 20-30 ezer között költök ruhára".


Anyukám veszi a nők lapját és amikor a barátnőmnek szeretnék nézni valai divatosabb ruhát, megnézek a Nők Lapjában található ruházati katalógust. Hát öcsém, ma már nem nézegetem, hanem inkább meglepetés helyett vagy elmegyek vele egy normális boltba vagy varratok egy ruhát.

2012. aug. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

mi is spórolósok vagyunk, nem iszunk nem dohányzunk, anyu világ életében úgy nevelt, hogy a pénzt be kell osztani. sosem járunk mekibe, stb, de évente egyszer vagy kétszer, általában sulikezdés előtt beszabadulunk és veszünk pár göncöt. kifejezetten cipőre költünk inkább úgymond sokat, mert elég sokat jövünk megyünk, a 5-6 ezres cipőink mind mind 2-3 hónapig tartanak, inkább veszünk egy 18 ezres nike-t, de az kibír akár 2 évet is:)


amúgy voltam alkalmi munkás drága ruhaboltban, voltak törzsvárárlóink, akik 2-3 hetente jöttek és mindig hagytak ott hagytak nálunk 40-50 ezret rendszeresen

de a kocsijukon is látni lehetett, hogy nem épp árufeltöltők a tescoban napi 12 órában...

2012. aug. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális válaszok érkeztek. Valóban, nagyon jól megvilágította (megvilágították) a lényeget az(ok) a hozzászóló(k), aki(k) a gyerek pénzbeosztását, és ehhez kapcsolódóan például a dohányzást, vagy éppen annak mellőzését vetették fel. Nem értem, miért menőbb dolog bagózni, mint mondjuk 1-1 márkásabb dolgot megvenni (már itt arra gondolok, hogy a gyerek beosztja a pénzt, és inkább no bagó, de vesz egy akármit - deirekt nem mondok márkát). Egyébként azzal én sem értek egyet, mikor agyatlanul tömik a gyereket pénzzel (vagy első szóra mindent megvesznek neki). A Garage Store is egy jó példa volt, de ott is ki lehet fogni nagyobb akciókat (mint ahogy máshol is).
2012. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

jó kérdés...és most komolyan...én nem cigizek,nem iszok,nem drogozok,nem járok el mekibe,nem járok bulizni,mégcsak nem is megyünk idén nyaralni sehova(!),anyu(egyedül nevel) 100.000 fölött keres,de van lakáshitelünk,hárman vagyunk tesók és hiába nem költök konkrétan semmire, márkás cipőt és jobb ruhákat mindig csak iskolakezdési utalványból tudunk venni és mondhatom tök jó,hogy abból kell venni cipőt(az olcsó cipő nálunk se hosszúéletű soha),táskát(és itt koránt sincs vége,de ennyire elég),őszi kabátot,hosszúgatyát,pulcsit,füzeteket,tollakat....stb.


naszóval van 2 sportcipőm(egy Nike,egy Adidas-de nem a legdrágábbak) az egyiket tavaly vettük és azt hordtam ősszel,tél elején,tavasszal,nyár elején,a másikat most,de ez szerintem több ideig fog tartani,mert mostmár váltogathatom és így jóval tartósabb:D....de azért kiakaszt mikor az osztálytársaimnak van vagy 5 sportcipőjük és mindegyik vans,adidas,nike,dc,converse,s.oliver................stb. meg rengeteg ruhájuk...hogy kb kéthetente mennek vásárolni és mindig elköltenek legalább 15.000-t

nam1 csak azt akartam ezzel,hogy hiába nem költök semmire,még sincs ilyenekre pénz...de azért próbálok annyira lépést tartani,hogy emiatt ne nézzenek ki maguk közül...több-kevesebb sikerrel:/(és zsebpénz sincs)

15/L

2012. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!