Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az operába van jegyünk a...

Az operába van jegyünk a párommal, és nem tudom, hogy oda szokás-e még kesztyűt húzni? Mert van egy gyönyörű klasszikus, hosszú kesztyűm, de eddig nem tudtam hova felvenni. Az előadásra túlzás lenne?

Figyelt kérdés
Angolul a hosszú kesztyű=opera gloves (innen a kérdés)

2013. aug. 5. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az opera régen az egyik legelegánsabb hely volt,de manapság sajnos mint mindenhol,ott is hígult a színvonal.Szerintem öltözz ki.Ne mások miatt,magad miatt.Mert lesz,aki majdhogynem farmer-elegánsabb blúzba nem megy talán..egy opera megér egy kis vagy nagyestélyit simán:)

Én felvenném a kesztyűt is a helyedben ha dívás a stílusod,illetve ha szereted hogy sok tekintet rád szegeződik. Ellenkező esetben ne.

2013. aug. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Valóban ennyire drámaian hatna?
2013. aug. 5. 16:33
 3/11 A kérdező kommentje:
A hosszú kesztyű csak hosszú ruhához állna jól, vagy passzol a rövidebbhez is (pl.térdig érő)?
2013. aug. 5. 22:14
 4/11 anonim válasza:
Én meg azt mondom, hogy zenét hallgatni mész, nem mutogatni magad.:) Nyilván megkíván az opera egy bizonyos szintű eleganciát, de túlzásba sem kell esni. Amikor én voltam magassarkút viseltem csipkeruhával. Kesztyűt csak akkor húzz, ha jól is érzed magad benne.
2013. aug. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló vagyok

Igen,drámai hatása van,a hercegnő típusú lányokhoz illik,akik bármit viselnek vonzzák a tekintetet,illetve akiken látszik hogy divatkedvelőek.Csak azok tudják viselni.Igen,a rövidebb ruhához is illik,inkább a klasszikus fazonúakhoz,amik nincsenek agyondíszítve.


[link]


Ha így tudod viselni,akkor nem is hivalkodó:)

Ha rákeresel,akkor a 20as évek környékén hordták a nők operába is:)

2013. aug. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
El tudnád küldeni mégegyszer a linket? sajnos nem tudom megnézni. :(
2013. aug. 6. 22:11
 7/11 anonim válasza:
Szerintem ne vedd fel, mert lehet rosszul éreznéd magad miatta..illetve nem feltétlenül a kesztyű miatt, hanem ahogy esetleg néhány ember reagál rá.
2013. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy van aki burzsujnak nézne... :( pedig nem az lenne a célom...
2013. aug. 8. 19:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom linkelni valamiért..de keress rá Audrey Hepburne színésznőre...híres kép..fekete ruha és kesztyű feltűzött haj kontyba gyöngynyaklánc meg ilyesmi.


Egyébként milyen ruhába mennél?Attól is függ,hogy minek néznek,de egyébként meg lényegtelen.

2013. aug. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad mégegyszer! :) A kesztyű igazából szatén anyagú, törtfehér színű (ivory), a könyökömön túlér és három kis gyöngy gomb van a csuklónál. Hosszú ruhám sajnos nemigen van. Akad viszont egy piros ruhám, ami kb. térdig ér, ujjatlan és az is szatén, viszonylag szűk szoknyával, kicsit olyan mintha ceruzaszoknya lenne. A másik kék színű, ez is fényes anyagú, de a szoknyája bővebb egy kicsit, és ez a térdem alá ér. Azért megnyugtató. hogy vannak az embernek barátnői, jó nagy ruhásszekrényekkel... :)
2013. aug. 8. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!