Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hány éves kortól lehet kontakl...

Hány éves kortól lehet kontaklencsét és miért? Nem elég ha az ember tisztán tudja tartani?

Figyelt kérdés
2014. jan. 6. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat akinek 13 éves kora óta van. Igaz eleinte csak tánchoz használta de 1-2 éven belül napi szinten.
2014. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 IfYouKnowWhatIMean válasza:
Szia. Nekem 14 éves korom óta van kontaktlencsém. Eleinte úgy használtam, hogy mielőtt suliba mentem betettem, mikor hazajöttem rögtön ki is vettem, és utána itthonra jó a szemüveg is. A szemészeten nagyon ellenezték, mondván kicsi vagyok még hozzá, de anyukám hitt bennem, így elmentünk egy optikushoz. Ő nagyon alaposan elmagyarázott mindent, bármilyen kérdésre válaszolt. Fontos, hogy lassan kell hozzászoktatni a szemedet( mindig 1 órával tovább lehet bent, mint előző nap), ezért is volt jó, hogy mi ezt nyáron intéztük. Igen a higiéniára nagyon kell figyelni, de tényleg. Nem szabad túlhordani, nagyon alaposan kezet kell mosni, utána semmit nem szabad megérinteni, és ha valaki ezt meg tudja tanulni, akkor szerintem nincs olyan, hogy túl korán. Nyilvánvalóan így utólag visszanézve én is azt mondom, hogy 14 előtt azért semmiféleképpen nem ajánlott. Ha bármi kérdésed van, például árakkal kapcsolatba, vagy bármi, akkor nyugodtan írj privit.
2014. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem 13 éves korom óta rendszeresen van, teljesen megváltoztattta az életemet is,olyan jó. :) Meg az optikába azt mondták hogy bárkinek lehet csak tartsa tisztán , am aztért nem adnak kicsiknek mert az az ő felelősségük is ha egy hülyegyerek kinyomja a szemét, azóta is cseszegtetnek a többi optikába, hogy hamarabb volt
2014. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne, valamint az is, hogy nem-e esik ki?:)
2014. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 IfYouKnowWhatIMean válasza:
Nem ne aggódj, ha beraktad, már nem esik ki. Azt hiszem az első alkalom volt, amikor be akartam egyedül tenni, de nagyon sokat szerencsétlenkedtem, így az ujjamról leesett, de pont ezért kell asztal felett betenni. Elhiheted, hogy megijedtem, de semmi pánik, kis folyadékba berakod, megtisztogatod, és lehet újra próbálkozni.:).
2014. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!