Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki egyszerűen NEM TUD megtanulni magassarkúban járni?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és több alkalommal volt olyan esemény, amire magassarkút kellett felvennem (szalagavató, esküvő, suli bál, stb) és én olyankor mindig a kicsit vastag sarkú, max 5 centis cipőket vettem fel, de egyszerűen nem tudok benne menni! A lábam hamar, kb 5-10 perc után rettenetesen megfájdul, fél óra után a talpam feldagad.. És imbolygok, az egész cipő járás közben oldalra bicsaklik. Nagyon el vagyok keseredve, hiszen egy spontán farmer-magassarkú nagyon csinos az utcára, én azonban nem tudom hordani.. és mindig irigykedek lányokra, kik a 10-20 centis cipőkben úgy közlekednek, mint egy laposban! Szóval van ilyen, hogy nem vagyok képes megtanulni hordani? :(
2014. jún. 23. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg lehet tanulni, ne add fel.

Nyilván néhány alkalom nem elég hozzá. Sokat kell gyakorolni.

Én elég jól tudok magassarkúban járni. De ha egy ideig nem hordok magassarkút, akkor tök bénának érzem magam. Szóval sok idő kell, hogy megszokd.

2014. jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Több ilyen cipőd is van? Ha mindegyikben megfájdul a lábad, akkor felejtős, bár ha tényleg nagyon imbolyogsz akkor lehet hogy épp attól fáj a lábad hogy próbál korrigálni. Keress egy alacsonyabb sarkú cipőt, járkálj benne az üzletben is 5-10 percet, nézd meg mi történik. Ha esetleg találsz olyat amiben tudsz járni (3 centiset pl), azt hordhatod hátha hozzászokik a lábad és utána menni fog a 4-5 centis is.
2014. jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Magassarkú viselésekor a tartás is nagyon fontos! Húzd ki magad,a fejedet tartsd egyenesen,ne lefelé nézegess,és képzeld el,hogy egy egyenes vonalon mész,a lábaidat ne egymás mellé,hanem egymás elé rakd,úgy menjél. Nézz videókat,azok is segíthetnek,és gyakorolj!:)
2014. jún. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján én inkább úgy gondolom hogy nem elég izmos a lábad ahhoz hogy megtartson magassarkúban... de ugyebár ezen lehet segíteni edzéssel, sporttal. Fontos a tartás, a jó cipő is, hogy ne szorítson sehol, és ne valami olcsó rossz kialakítású vacak legyen. Kezdetben olyat vegyél ami bokánál is tart.
2014. jún. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sztem a cipő is hibás. Vegyél egy drágább, márkásat, hidd el, ezerszer kényelmesebbek. Habár az egyensúlyodat nem fogja beállítani, de nem töri a lábad, nem fáj a talpad, kényelmes, puha, szinte élmény. A drágább magassarkúim kényelmesebbek mint egy balerina, vagy vékony talpú sportcipő. Ez az amit senki nem hisz el... :)


A másik meg, hogy túl hamar feladod. A problémával amit leírtál, minden nő szembesült egyszer - csak valaki 14 évesen, valaki meg 22 évesen, stb...

Ha egy hétig - hónapig folyamatosan hordanád, megszokná a lábad.

Aki 15 centisben mászkál az is 5 centisben kezdte, és bizony először ezekben a platform csodákban igencsak imbolygás van, utána meg lehet szokni, de nem mindig kényelmes a lábnak, azért kicsit én is irigylem akik kibírnak benne egy teljes napot. Egy estét végig tudok bulizni benne, de azért napokig, nem hordanám, ellenben a kisebb sarkú cipőkkel.


Egyébként biztos hogy jól jársz benne? Mert valaki nem úgy lép ahogy kéne. Elég hülyén is néz ki. Youtubeon vannak videók hogyan kell.

2014. jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell erőltetni ezeket a sz@rokat. Nem ér annyit..
2014. júl. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt és gyakorolj. Valamint esetleg vegyél egy 3-5 cm telitalpút és kezdd el viselni a mindennapokban és akkor egy idő után már menni fog:)
2014. aug. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!