Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Normális hogy egy kb.3 hete...

Burayldi kérdése:

Normális hogy egy kb.3 hete vásárolt DD Step szandálról kezd foszlani a bőr? Nem hordtuk még sokat!

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 17:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mire fel a többesszám? Te is hordtad? Ez mondjuk megmagyarázza, miért nem bírta tovább a gyerekcipő.


Mellesleg nem normális, te is tudod ezt gondolom, vidd vissza az üzletbe!

2014. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
vidd vissza, és te ne hordd! vagy: beszélj úgy, mint az emberek:)
2014. jún. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A többesszám? :) Látszik hogy vagy nincs gyereketek, vagy túlkorosak vagytok és olyan rég volt már hogy elfelejtettétek milyen az. Szóval elnézem a bunkó stílust. Egyébként meg nem szétesett a cipő, csak itt ott kicsit kezd lejönni róla a bőr. De visszaviszem, hátha az eladó normálisabb lesz...
2014. jún. 27. 08:53
 4/20 anonim ***** válasza:

Vagy lehet, hogy normálisak vagyunk? hidd el, nem mindenki beszél többesszámban, ha csak a gyerek csinál valamit.


Tudod, hogy van a sztori a játszótéren:

-este már nem szopizunk.

- és a férjed mit szól ehhez?:D:D:D

2014. jún. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
én tökéletes anya és társ vagyok attól még, hogy nem tapadok rá a gyerekemre, és tudatosult bennem, hogy két különálló ember vagyunk. Ez talán nem bűn!
2014. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én sem tapadok rá a gyerekre, mint a sok hordozókendős, nem is ismersz hogy képzeled hogy ítélkezel?

Kicsit gondolkozz már! Rossz ez a mai világ hogy ennyi rosszindulatú ember van...

2014. jún. 27. 11:52
 7/20 anonim ***** válasza:

A hozzászólásaid alapján, én nem merném bátran kijelenteni azt, hogy a válaszolók voltak a bunkók.


Mindenesetre egy kis magyarázatot szeretnék neked nyújtani, ha nem probléma.


Én hordok valamit - e/1 - Ki? Én egyedül.

Te hordasz valamit - e/2 - Ki? Te, egyedül.

Ő hord valamit - e/3 - Ki? Ő egyedül.

Mi hordunk valamit - t/1 - Kik? Mi, közösen.


És így tovább.


Ez alapján, ha a cipőt te feladod gyermeked lábára, majd azt a cipőt ő hordja, akkor hiába járultál hozzá a folyamathoz, a cipőt, ahogy már említettem, Ő! hordja.

A fentebbi rövid felsorolásomra pillantva megállapíthatjuk, hogy helytelen ez esetben a többes szám használata.

Ha nem magyar származású vagy, akkor természetesen megértem, hisz az igeragozás nem egy egyszerű dolog.

Mindenesetre én azt mondom, nem árt figyelni, hogy csak indokolt esetben használjuk a többesszámot, hisz könnyen elkerülhetőek vele a félreérthető helyzeteket. Kissé furcsa, ha a gyerkőc cipőjét hordja az édesanya, de még furcsább és még inkább magyarázatra szoruló mondat lenne például a "bekakiltunk". Nem kell magadra vállalni azt, amit ő csinál. Ha ő csinálja, ő csinálja.


Ezután a kis nyelvtanóra után szeretnék neked sok sikert kívánni, remélem, sikerül visszavinni a cipőt. Valamint szívből remélem, hogy az eladóval nem ilyen támadó hangnemben fogsz beszélgetni. Ezzel a stílussal nem sokat értek még el az életben. : ) Hajrá!

2014. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Még valami, ha megbocsátasz. Idéznék tőled:


" Látszik hogy vagy nincs gyereketek, vagy túlkorosak vagytok"


"Te milyen "anya"-társ vagy hogy ilyeneket írsz? "


"hogy képzeled hogy ítélkezel?

Kicsit gondolkozz már! Rossz ez a mai világ hogy ennyi rosszindulatú ember van..."


Remélem, így elolvasva te is látod, mire szeretnék kilyukadni, és megérted, ha az előző hozzászólásomban a stílusodat támadónak neveztem.

Azért mégiscsak elmesélem, mi történt.

Felállítottál egy képet magadban rólunk, majd megkérdőjelezted, hogy a válaszoló jó anya. Ezután felháborodsz, hogy más ítélkezik rólad, miközben te folyamatosan ítélkezel?


Nem is tudom.


Én a helyedben, ha van egy kis időd, megnézném a rosszindulatú szónak az jelentését. De tényleg csak ha van időd.

Mindenekelőtt keresd meg a cipőnek a blokkját, arra nagyobb szükséged lehet most!

2014. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Na akkor be lehet fejezni a sok okoskodást! Utolsó válaszoló, ismersz? Szerintem nem! Ki kért itt rögtönzött nyelvtanórát, 5-ös voltam nyelvtanból. Te olvasásból? Szövegértésből? Nézd már meg hogy mi volt a kérdés? Hogy lehet ennyi rosszindulatú ember egy helyen?? Szánalom....Egyébként meg ne kívánj nekem szerencsét, mikor az előző mondatodban még szidsz! Gáz vagy..fúú még a hideg is kirázott a stílusodtól!
2014. jún. 27. 23:59
 10/20 anonim ***** válasza:

De érdekes, kérdező. Szerintem egyáltalán nem volt kioktató a válaszoló, sőt, kedvesen válaszolt, tanított téged a nyelvtanra.


Ötös voltál, de biztosan nem tanultál tovább, mert akkor nem ilyen stílusban reagálnál.


Nem ismerünk téged, de a gonosz, primitív megnyilvánulásaid alapján hadd állítsunk már fel egy képet magunkban. Megengeded?:)


Ne beszélj többesszámban tényleg, mert nagyon ciki. Vagy az eladó kislány majd szerinted azt vezeti be a jegyzőkönyvbe, hogy "3 hétig hordTÁK a cipőt", mire a minőségellenőr: "egy felnőtt ne hordja a gyerek cipőjét. kifogás elutasítva" mondattal válaszol...ne nevettesd ki magad mindenhol, csak segíteni akart az előző neked!

2014. jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!