Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen időközönként frissítite...

Milyen időközönként frissítitek a ruhatáratokat?

Figyelt kérdés
Arra gondolok amikor minimum a ruháitok felét kiszelektáljátok, és egy nagyobb bevásárlásnál pótoljátok azt.
2014. júl. 7. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Évszakonként szoktam átnézni és kiselejtezni a ruhákat, és ha kell akkor veszek helyette egy-egy új darabot.
2014. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam sokmindent kiszanálni, mert nem szezonról-szezonra öltözködöm, a divatot meg nem követem. Azokat szoktam kidobálni/elajándékozni/eladni, ami már tök selejtes (kinyúlt, kopott, nyilván ezt kidobom), vagy amit nagy hirtelenjében megvettem, mert jajdeszép, de utána mégsem volt rajtam, mert

a, vagy rosszul érzem magam benne

b, vagy utólag jobban megnézve nem is áll jól.

Szerencsére az utóbbiból nagyon kevés van, legutóbb kb. 3 darabomtól váltam meg. Jelenleg minden ruhadarabomat hordom, fölös darabokat nem vettem.

Nálam olyan nem forul elő, hogy a gardrób fele egyik évben tetszik, következő évben meg már nem, van olyan felsőm, ami 6 éves és még nem érett meg a kidobásra, mert semmi baja, és még mindig tetszik.


24L

2014. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam ilyesmi ruhatárfrissítést tartani. Ha valami, amiről tudom, hogy biztos nem veszem már fel, és a kezembe akad pakolás közben, kidobom. Ha valami kell, megtetszik és megtehetem, hogy megvegyem, akkor megveszem, de nem szeretek egyszerre ezer dolgot vásárolni, azt cipelni kell, meg rosszul vagyok a sok próbálgatástól. Szépen sorjába kerülnek be a darabok a ruhatáramba, és megfontoltan távoznak onnan a nem odaillők.
2014. júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nem szoktam ilyet, de utoljára azokat a ruháimat ajándékoztam el, amik tavaly előtti nyáron voltak rajtam utoljára. Inkább folyamatosan frissítem.
2014. júl. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát mivel én most ebben a korban elég gyorsan növök, ezért úgy kb. évszakonként, és mindig összegyűl legalább egy zacskónyi ruha, amit kinőttem. Frissíteni nem szoktam, csak ha szükségem van valamire. Ezt persze ne úgy értsd, hogy szakad le rólam a nadrág, és még akkor se vagyok hajlandó újat venni, de nem szoktam csak úgy elmenni "shoppingolni". Ilyenkor szoktam venni néhány új pólót, stb. :) 13,5/L
2014. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden évszakváltáskor tartok egy ilyen "harag napját". Megnézem mi az ami nem kényelmes, szakadt, kopott, kinyúlt, vagy amit minimum egy éve nem vettem föl. Ezek a darbok mennek ruhagyűjtésbe, vagy átszabom őket, megjavítom rajtuk amit tudok.

Bugyik, melltartók 1-1,5 évente kevés kivétellel tuti lecserélődnek.

A többiből meg változó, van ami még anyué volt, és van ami két hónap után kiszavazódik.


Minimalista vagyok, de abban a kevés ami van az legyen tökéletes.

Nagybevásárlást viszont szinte sosem tartok. Szeretek mazsolázni, egy-két darabot veszek, de azt odafigyelve.


Ruhát bevásárló listáról venni amúgy se szeretek, ha úgy megyek be, hogy oké, kell egy piros szoknya, akkor csak felidegesítem magam rajta. A vége ilyenkor az, hogy veszek valami majdnem olyat, és aztán pár hét után már ki nem állhatom. Úgy jobb ha a boltban látom meg az álomdarabot, aztán mérlegelem, hogy kell-e ez nekem.

2014. júl. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Soha életemben nem szelektálnám ki a ruháim felét. Egyrészt azért, mert az komplett anyagi csőd lenne pótolni, másrészt előbb adnám el a lelkem az ördögnek, mint hogy megváljak a ruháimtól, amiket olyan szépen gyűjtögettem össze innen-onnan :D Amit rongyosra hordtam és már használhatatlan, azt kidobom, ami egy félresikerült vásárlás eredménye, és mégsem tetszik, azt eladom a vaterán, ami pedig megtetszik a boltban (és persze jól is áll, meg nem is drága), azt megveszem. Így a frissítés folyamatos.
2014. júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!