Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy indul el egy divattervező...

Hosszúhajú kérdése:

Hogy indul el egy divattervező karrierje? - ha lehet ne tippeket hanem tényeket írjatok

Figyelt kérdés
messze nem tartok ott, és könnyen lehet, hogy soha nem is fogok. de érdekel.

2015. márc. 27. 02:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem árt ha suliban tanulsz valamilyen szinten divattervezést vagy otthon magadnak.

Ha lehet akkor ezzel kéne foglalkoznod is (ami nálunk elég nehéz).

Ha van egy normális főnököd aki jobban benne van a divat világában betud mutatni 1-2 nagyobb arcnak. (így a legéletszerűbb)

2015. márc. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tud rajzolni, varrni, ismeri a különböző anyagokat.

Majd keres jó kapcsolatot és ennyi.

A mai divattervezők többsége vagy a régi divatot "veszi" elő, vagy tervez egy fazont, és arra készít minél több variációt.

2015. márc. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszi!

1 - te divatsuliba jársz?

2 - úgy érted ismeretlenül megkeresni egy szaktekintélyt?

2015. márc. 27. 16:42
 4/15 anonim ***** válasza:
szerezz végzettséget elősorban. van egy csomó ilyen középsuli (pesten a Jelkybe ne menj egyedül, az ritka szhar hely). fontos, hogy jó rajzos legyél.
2015. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
ügyesen rajzolok, de nem skiccelek. van egy alapterv a fejemben, és ha bemegyek egy méteráru boltba csak akkor alakul ki mit szeretnék, nem az üres papíron. kiszabom az alapját, és skicc meg minden nélkül, ahogy épp akkor a kreativitásom hozza, díszítem, alakítom... így nem a skiccet másolom - merthogy azt nem csinálok. ennyire kell a skicc? azt nem díjazzák, ha valaki olyan kreatív, hogy menet közben képes új dolgokat beleszőni?
2015. márc. 28. 23:31
 6/15 anonim ***** válasza:

Már a másik kérdésednél is majd' megszakadtál a saját utánozhatatlan kreativitásod bizonygatásában, meg abban, hogy a skicceket, vázlatokat leminősítsd - nem unod még? :) A vázlatot elég csak "lemásolni"? És mit gondolsz, a vázlat honnan lesz? A rajz nem záloga semminek, az az ötleteid összegzése, ami alapján dolgozni tudsz. Ha szarok az ötleteid, a skicc ugyanúgy szegényes lesz, mint a spontán készített ruha.

Nem véletlenül létezik divatillusztrátori szakma. A divatillusztrátor olyan, mint a színházban a dramaturg, aki a rendező jobbkeze. Pedig nagy eséllyel a rendező is tudna némi szenvedés árán vállalható szöveget összehozni, de minek, mikor ott a dramaturg, aki sokkal inkább ért ehhez?

2015. ápr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
hát bizony drágám, tényleg utánozhatatlan a kreativitásom, ezt sokan meg is jegyzik - és te még látatlanban is! én valóban nemcsak lemásolom amit lerajzoltam. tudod, ha menet közben azt mondanád nekem, jaj basszus, még se így legyen, és én már ollóval vágok a kezemben, vagy csinálom a szabásmintát, akkor se mondanám azt neked, hogy bocsika, a rajzon már ez van, így kell csinálni, én meg csak lemásolom, hanem, mint te is látva a lényeget, utánozhatatlan kreativitással képes lennék improvizálni. és ebbe nagy vagyok! - neked meséljem? te már elismertél, úgyhogy csak megköszönöm az az elismerést - bár már olyan sokan mondják, hogy szinte zseninek érzem magam.
2015. ápr. 29. 18:54
 8/15 anonim ***** válasza:
:D :D :D :D :D
2015. ápr. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

A rajz az alapja mindennek, ha nem tudod lerajzolni ami a fejedben van, senkit nem fog érdekelni, hogy milyen lett a ruhád, azt nézik mi inspirálta, és ha bemész egy méterárú boltba így, akkor téged még át is lehet vágni, ugyanis ha nem tanulsz anyagismeretet...hagyjuk is..a másik te teljesen el vagy tájolva ami a skiccet illeti,skiccet akkor csinálsz, amikor kimész az utcára és felvázolod amit látsz, amiről te beszélsz (persze láthatóan fogalmad nincs róla) az a divatgrafika, de az előtt is kell egy csomó ötletsor (vigyázz, most meglepő lehet), akár 100 db is, mire meg lesz az az egy vagy több, amit elkészítesz.

Neked kedves tudatlan, senki sem mondaná, hogy "jaj basszus még se így legyen", ugyanis minden úgy van pontosan, ahogy tervező oda rajzolja, oda írja, ahova te nyúlsz ollóval az a kivitelezés (segítek: más szóval -> előállítás)... na hagyjuk is, te csak álmodozó vagy :)

Az "utánozhatatlan kreativitásodról" és a magad fényezését illetően, záró mondatnak: Öndicséret gyalázat.

2015. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nettike dühös lett a laikus kérdéstől. 800-szor dühösebb, mint kéne. sajnállak. :(
2015. júl. 7. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!