Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen melltartót vegyek?

Milyen melltartót vegyek?

Figyelt kérdés

Mell alatti körméretem: 70 cm.

Mellbőségem: 90 cm.


[link]

Ez alapján nekem 70E-s kéne, amit én túlzásnak tartok!


Tényleg nem olyan nagy a mellem, mint az adatok alapján tűnik, inkább olyan átlagos, egyik ismerősöm 90D-s kebleihez kifejezetten kicsi. Azt még hozzá kell tennem, hogy nem az a feszes, kerek, hanem a megereszkedettebb fajta (sajnos), hátha számít.

Jelenleg max. B/C-s kosarakat használok, a 75/80-as méret néha bevág, néha elviselhető. Kényelmetlen viszont, mert folyton csúszkál, ha a legszorosabbra állítom a pántot se tart jól és a melleim is folyton kiesnek belőle, ha meg nagyobbat veszek föl, akkor nem simul rá a kosár, nem tart rendesen és azért kellemetlen.

Nincs bátorságom próbafülkékben fehérneműt próbálgatni találomra. Volt egyszer, amikor ezt csináltam, de miután az összes közül egyik sem passzolt, feladtam. Ha próba nélkül vásároltam, még annyira se passzolt rám. Így szinte semmi önbizalmam nincs szűkebb ruhákhoz, pedig megtehetném (ha nem lennék gondban ezzel).

Valaki tudna segíteni? Szerintetek milyen melltartó lenne jó?



2015. máj. 20. 04:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Prbáld fel de a 70E is lehet h jó én rám a a 75b s kellett de nagynak néztem de utána a 75a is kicsi volt.
2015. máj. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak szerintem nagy ez a 70E-s méret? Árulnak ekkorát boltban? Általában D-snél nagyobbakat nem találtam (igaz, nem is kerestem). Ma lehet ellátogatok valahova, még várok válaszokat.

Amúgy egyszer én is vettem 75B-set, de borzalmas volt: alul/felül/oldalt "kibuggyant" minden.

2015. máj. 20. 07:01
 3/7 anonim ***** válasza:
De igaz ritka a 70E s inkább próbáld fel.
2015. máj. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbáld fel bátran a 70E-st, jó eséllyel stimmelni fog. Ha a kosara nagy vagy kicsi, akkor is maradj a 70-esnél, így nem fog csúszkálni. Te is érzed hogy amit eddig hordtál nem volt jó! Egyébként hiába tűnik nagynak a 70E, valójában "abszolútértékben" nem olyan nagy. 70E kb 500cc, 90D pedig 1000cc :). Marks&Spencerben vagy Triumphban lehet találni méretet (ha bpi vagy, a Bécsi úton van egy Triumph outlet). Bonprix-nál lehet rendelni.


MINDENKÉPP fel kell próbálni! Két méretnek kell stimmelnie és a méretezések közt előfordul eltérés, van hogy a méret jó de a kosár alakja mégsem megfelelő. Melltartót egyszerűen lehetetlen próba nélkül vásárolni. Vagy olyan lesz mint az eddigiek, hogy nem stimmel. Keress rá milyen a jó melltartó (sehol nem lóg ki semmi, merevítő eléri a mellkast stb).

2015. máj. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: szóval tényleg nagyobb egy 90D-s mell, mint egy 70E-s? Megkérdezhetem, hogy mit jelent ez az 500cc/1000cc, és hogy mi a különbség a kettő között?

2015. máj. 20. 07:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Az jutott még eszembe hogy a M&S egy nagy üzlet, ha az zavar a próbánál hogy nagyon nyüzsögnek az eladók, akkor az itt valószínűleg nem lesz, mindegy nekik hogy melltartót viszel a próbafülkébe vagy pulóvert.

[link]

Ez a kép jól szemlélteti a melltartóméreteket, pl a 80C kosara kb ugyanakkora mint a 70E-é, csak a vízszintes pántjuk különböző hosszú. Annyi hátránya van az M&S-nek, hogy ők is ezt az angolszász méretezést használják, 30/32 felel meg a 70-nek, 34->75, 36->80, 38->85, 40->90 stb. 28 pedig a 65.

A cc köbcentit jelent, tehát a 90D kb kétszer akkora mint a 70E :).

2015. máj. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bejártam sok üzletet, de mindenhol goromba eladók és észveszejtően magas árak fogadtak, a kínálatról (azaz inkább annak hiányáról) nem is beszélve. A legsegítőkészebb tanács az volt, hogy nézzek még körül és próbáljam fel esetleg a 75/D-seket, mert majdnem ugyanolyanok... Egy kisebb nem túl minőségi, de drága boltban akadtam egy 70/D-s darabra, ami felpróbálva már majdnem jó volt, de mégsem, szóval azt hiszem tényleg 70/E kell nekem. (Ráadásul feketét kértem és barnát adtak oda, de ez már mellékes...) Interneten is nézelődtem, de alig találtam és ahogy utána olvastam, már nem is bízok ebben a rendelés dologban. Akkor most gyűjtsek addig, amíg lesz 10+ ezrem? A leglehetetlenebb megoldásokat találom már ki komolyan, nem bírom tovább. :(
2015. jún. 29. 04:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!