Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Esküvőn tényleg át kell...

Esküvőn tényleg át kell öltözni a vendégeknek?

Figyelt kérdés
Hétvégén esküvőre megyek páromékkal, ma vettem rá ruhát, ilyen kis vidám rózsaszínt. Erre nézi párom, a lagzoba jó lesz, de a templomba mit veszek fel? Oda szolíd ruha kell, az esküvő egy étterembe lesz, nézek rá, mondom, s ,h gondoltad, majd az egyiks arokban átöltözök fekete-fehérbe? Vagy arra még költsek x ezer ft-ot,hogy legyen ruhám...Mivel,h oda visszafogott kell.. Mire megszólal nagy kegyesen,h ó hát ő is átöltözik, átveszi az inget, majd a fehéret egy vidámabbra.. Reggel fodrászhoz megyek, de nem a ruhába amibe megyek, még amellett megint öltözek át? Fú, ezek után legszívesebben el se mennék.. -.-

2015. máj. 27. 20:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy vendégvárás után 3 órával lesz a templomi esküvő. Tehát még csak nem is ott kezdünk...
2015. máj. 27. 20:15
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Tudni kéne milyen a ruha.

Mert ha "ünnepélyesebb", akkor rávehetsz egy blézert vagy egy elegánsabb bolero-félét is.

Templomban pl. a vállakat takarni kell, valamint dekoltált ruhát és minit sem illik oda felvenni.

2015. máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Vannak helyek, ahol szokás az átöltözés. Én is innen, gyakoriról tudtam meg, mert én még nem hallottam róla, de gondolom, tájegységenként különbözik a szokás, aztán onnan viszik tovább az emberek. Mondjuk a mai helyzetben én is furának, illogikusnak tartom, mert én örülök, ha egy új ruhát tudok venni (már ha egyáltalán...), ha meghívnak esküvőre...


Mondjuk kérdés, milyen a rózsaszín ruha. Sztem ha nem pánt nélküli vagy nagyon rövid, akkor nem értem, mi a baj vele a templomban... nem hiszem, hogy csak azért, mert templom, állig begombolkozva, poshadt színű, hosszú ruhában kellene lenniük az embereknek.

2015. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én már rengeteg "lagziban" voltam (vendégként is, és felszolgálóként is). Tényleg átöltöznek a legtöbben (főként a nők). Az esküvőre elegánsabb ruhát szoktak felvenni, a mulatozásnál már lehet egy kis koktélruha is. Nem csak az esküvőre szoktak átöltözni, hanem már eleve az elegánsabban érkeznek a vendégvárásra is, utána megvan az esküvő, vacsora, és az ez utáni mulatozásra, estére szoktak átöltözni. De! Ez nem kötelező. Ha Te nem akarsz átöltözni, akkor nem öltözöl.

Az első jó tippet adott, lehet, hogy elég, ha a templomba felveszel egy bolerót a ruha fölé, nem az a gond, ha rózsaszín a ruha, a színekkel nincs gond. Nem tudnál képet mutatni a ruháról?

Kerestem példának két ruhát, hogy rajtam kb. milyen volt a legutóbbi esküvőn, amin voltam.

Ehhez nagyon hasonló ruhám volt az esküvőn, de ahhoz volt egy kis boleró is:

[link]

És egy ugyanilyet vettem fel este:

[link]

2015. máj. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Megvannak a megfelelő illemszabályok (fedetlen vállakkal pl. nem illik templomba menni, de arra jó egy boleró is) ha annak megfelel akkor nem kell.
2015. máj. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Direkt vettünk rá egy bolerot, s azzal együtt nézett rám furán párom,h mit akarok én azzal.. Mell környékén kicsit mutat, tehát nincs kint mindenem..A ruha amúgy nyakba kötös, de a bolero az ilyen kardigán szerű.. szóval nincs kint a vállam. Köszönöm a válaszokat. Még meggondolom, de már ezt röhejnek tartom.. most menjek ünneplőbe az elejére? S vigyem magammal a kis ruhácskámat, letakarva, s pakolgassam a lagzi részéig valahol az étterem egyik sarkában?

Az autót, amivel megyünk az egyik ismerösüknél teszik le páromék, ami jó 30 perc séta..

2015. máj. 28. 16:24
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem találok képet sajnos :( Készíteni pedig most nem tudok.
2015. máj. 28. 16:31
 8/10 A kérdező kommentje:

Találtam végül egy hasonlót.. Nagyon picit mellben többet mutat az enyém, de nem durván.. Illetve az enyém rózsaszín

[link]

2015. máj. 28. 16:37
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Èn még nem voltam olyan esküvõn, ahol átöltöztek volna. Ha van templomi is, akkor illik eleve olyan ruhába menni, ami oda is megfelelõ. Én járok templomba, tapasztalatom szerint egy elegáns ruha, ami térdig ér vagy kicsit térd fölé az megfelelõ, illetve nem illik fedetlen vállal menni, bár pl. nálunk a nagy melegben simán mennek spagettipàntos felsõben, és nincs vele baj, de azért jobb, ha viszel egy bolerót vagy stólát.
2015. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is járok templomba.. Pünkösd hétfőn is voltam úrvacsorán. Na, ott aztán volt aki olyan ruhába ment,h ..

Köszi a válaszokat, na, hát szerintem én nem öltözködöm ott. A ruha nem olyan,h kilóg mindenem,.. :)

2015. máj. 29. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!