Illik esküvőre?

Figyelt kérdés
Párom testvérének lesz az esküvője és csak egy fekete ruha áll jól, mennyire illetlenség abban menni? 21/L

2015. aug. 20. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Igazából ha fel tudod dobni valami más színű cipővel, lehet hogy annyira nem lenne gáz... csak hát tudod feketét szomorú eseménynél szoktunk felvenni; ha teheted inkább szerezz be valami más színűt (ne fehéret)

Én illetlenségnek tartom, de ha tudod oldani a fekete/gyász hatást valahogy, akkor egye-fene, de így is meg fognak talán szólni.. nem tudom, nálunk falun elég komolyan veszik az ilyet :D

2015. aug. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Városban szerintem senkit nem zavarna. A fekete inkább elegáns mint gyászos és vlsz nem ő lenne az egyetlen aki feketében van.
2015. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezzel küzdök most :D esetleg sötétebb színek pl sötétkék, sötétzöld jól nézhetnek ki :) bordót már nem merem mondani, túl közel áll a piroshoz. Barna, narancs esetleg :)
2015. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Falun lakunk, itt nem gáz a fekete. Csak fehéret ne, nàlunk ez a lényeg! :)
2015. aug. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Most voltam 2 falusi esküvőn, ahol aztán eléggé élnek a hagyományok, és igazából mindkettőn a násznép kb. negyede feketében volt és nem az öreg nénik, hanem fiatalok is. Én városi vagyok, de erről a "szabályról" én is csak itt hallottam, hogy a fekete, a fehér, meg a piros nem "illik". Egy szabály van: ne öltözd túl a menyasszonyt. Ha egy abroncsos nagyestélyibe akarsz menni koronával, akkor tök mindegy, milyen színű, mert úgy is illetlen. Egy kis fekete ruhától nem leszel illetlen, más alkalmakkor is (pl. színház) sokan mennek fekete alkalmi ruhába, de mégse gondolja azt mindenki, hogy a fele színház gyászol...

Én is gyakran hordok feketét, mert nem szeretem a színeket, de senki nem gondolta még, hogy gyászolok...

2015. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!