Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Alacsony férfiak miért nem...

Alacsony férfiak miért nem hordanak magastalpú cipőt? Miért a nők hordanak magassarkút? A nőknél elvárás hogy magasak legyenek?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hordtak, úgy 97 környékén az volt a Buffalo*s időszak férfiaknak nőknek egyaránt

[link]

2016. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Sunshinedoll ***** válasza:
50%

A magassarkú eredetileg pedig a férfiaktól származik, Franciaországban meg nem mondom már melyik király (de szerintem XIV Lajos, az volt ilyen piperkőc :D) hordott először magassarkú cipőt, a rangjának a kifejezésére, míg a közel keleten lovagolni viseltek a férfiak magassarkú cipőket (perzsák).

Lajos kb 10centit adott hozzá így az amúgy alacsony alkatához, és mindig piros cipőt hordott, sőt, engedélyezte a magasabb rangú tanácsadóinak is.

Akkoriban a nők elég maszkulinok voltak, pipáztak, férfias kalapokat hordtak, és a magassarkút is azért vették át, hogy férfiasabbnak tűnjenek.

És hát már akkor is jelent volt a társadalomban az a szemlélet, mint ma, hogy amihez a nő hozzányúl, az már gáz, tehát régebben ugye a nők átvették a magassarkút, hirtelen az béna és túl nőies lett, manapság ugyanez van bizonyos egyetemi karokkal, illetve munkákkal, hogy ha már sok nő jár oda, illetve sok nő végzi, akkor az nyilván gáz is :D

Egyébként egy időben a nők lábáról is eltűnt a magas sarkú, és a 19. század közepe felé jött vissza ismét.

A férfiak azért nem hordanak magassarkút, tehát, mert a nők tönkretették az egész ideológiáját :D

2016. febr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Van ahol hordanak, Kínában bőven láttam ilyet. :P Magyarországon meg nem mernek nyilván, mert rögtön elkönyvelnék b基zinak azt aki felvesz ilyet. Itt minden b基zis az embereknek ami nem sablon, unalmas, megszokott.
2016. febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az elottem levok tok jokat irtak ugy hogy en sem ertem miert prudek ennyire a fiuk!

Pedig valoban az alacsony lanyok is igy kompenzaljak az alacsonysagukat!

Talan az a magyarazat hogy telen a nok hordjak a harisnyat, viszont a fiuk inkabb megfagynak csak hogy ferfiak maradhassanak !

Mintha attol fuggene egy ferfi mivolta hogy mit vesz fel...

2016. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát a magassarkú az nem ugyanaz, mint a magastalpú. Utóbbi nőknél a csótánytaposó vagy holdjáró.
2016. febr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintetek ez nagyon gáz lenne fiuként? [link]
2016. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt meghiszem.
2016. febr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A magassarkú lászólag a lábak hosszát növeli meg, ami általában jobban tetszik a férfiaknak. Mármint ránézni...

Ezért feszítik görcsösen a lábfejüket sok képen a nők, hogy hosszabbnak tűnjön, tetszetősebb legyen.

Szerintem a nők a férfiaknak kevésbé nézik a lábuk hosszát... ;)

2016. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De a celt szolgalna!

Magasabb lenne az illeto..

2016. márc. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kamionmondom ***** válasza:

Én alacsony férfiként jelenleg ezeket hordom:


[link]


[link]


Néhányan talán jobban megnéznek, de igazából köpök rá, mert sokkal jobban érzem magam így. :)

2018. jan. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!