Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Bőr vs. Műbőr környezettudatos...

Bőr vs. Műbőr környezettudatosság és praktikum szempontjából. Kabátnak, övnek, táskának melyiket?

Figyelt kérdés

Szeretem a bőr jellegű anyagokat, de nem tudom melyik mellett döntsek.


A bőrkabátra nagyon fújnak az állatvédők, de végig gondolva nem hiszem hogy a szintetikus kevesebb élőlényényt mérgezne meg a gyártása során alkalmazott durva vegyi anyagokkal. A bőr (a cipőknél legalábbis) jóval tovább bírja, szóval ha nem dobok ki több műbőrt az eredeti élettartama alatt az is jó pont.


Gondolatok, érvek?


2010. ápr. 4. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Cipőnek bőr, többinek műbőr.

Az okokat leírtad..

2010. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szernitem egy öv is ki van téve kb annyi terhelésnek mint egy cipő.
2010. ápr. 5. 10:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon jó minőségű lélegző műbőrök. Ha belegondolsz, akkor űrhajókat gyártanak műanyagból, szóval attól, hogy valami műanyag nem rossz minőségű...

Nekem van olyan műbőr táskám, amit több, min egy éve hordok (egy másikkal felváltva). Persze nyilván látszik egy műbőrön, hogy milyen minőség, nagyon szart eleve nem veszek meg.

Cipőben is ugyanez, van amelyik műbőr 1 hónap alatt tönkremegy, de van amelyik tovább bírja, mint a bőr. Mondjuk talán a cipő az egyetlen, amiből én is szívesen választok bőrt, mert az higiéniai szempontból is jobbat tesz, mert sajnos magyarországon a lélegző műbőrök még nem terjedtek el (pedig már a 80-as évek óta léteznek!), és nem lehet kitalálni, hogy melyik jobb, mint egy táskánál, mert ugye merevítik, meg minden, az bizonytalan... Az ára pedig inkább függ a márkától, mint a minőségtől (jó példa erre a bershka, ahol nagyon szar minőségű cipőket lehet kapni 10 ezren felül)...

Dzsekiben szerintem mindegy, mert nincs akkora kopásnak kitéve, nem húzódik, tehát nem megy tönkre hamar a műbőr sem, abból tuti inkább azt vennék. Persze azt is csak akkor, ha nem ordít róla, tehát szép, nem fényes, nem repedezett a felülete...

Jelenleg mondjuk egy turiban vásárolt valódi bőr dzsekim van, ami ugye környezetvédelmi szempontból a legjobb megoldás... :)

2010. ápr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!