Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért adják el sokan a neten...

Miért adják el sokan a neten fillérekért a ruháikat miért nem jótékonykodnqk inkább?

Figyelt kérdés
2016. máj. 1. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Neked ez miért fáj?
2016. máj. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Peldaul azert, hogy aki megveszi, ne ingyen erkezett konyoradomanynak vegye. Amugy tenyleg, neked ehhez mi kozod...?
2016. máj. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gnoomage ***** válasza:
81%
Mert így pénzt keresnek rajta?
2016. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
65%
Több okai is lehet. Vagy azért, mert ő is szegény és számítanak neki azok a "fillérek", vagy azért, mert minden centet a fogukhoz vernek, azt mondják, ők is pénzen vették, vagy pedig nem olyan fajták, akiket érdeklik azoky akiken segíteni lehetne. Ilyen is van. És nem kell így beszélni a kérdezővel, egy szóval sem mondta, hogy neki ez fáj, csak feltett egy egyszerű kérdést, amire nem tudta magától a választ, mert erre való az oldal. És mielőtt ezért a mondatomért pontoznának le, szeretném elmondani, hogy " ez a válasz hasznos", a piros és a zöld kéz nem "like" és"dislike" gomb. Én most erre például a kéket nyomnám (ez miatt a kiegészítés miatt).
2016. máj. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Mert ők vették meg anno őket és azt csinálnak velük amit akarnak.
2016. máj. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Mert ehhez van kedvük, ezt gondolják jónak, vagy fene tudja. Ezer oka lehet.

Én is mindig a Máltai szeretetszolgálatnak küldöm a ruháimat, de ha egy frissen vett, negyvenezer forintos bőrkabátom menne tönkre, lehet, hogy eladnám, csakhogy enyhüljön az elvesztése iránt érzett fájdalmam.

2016. máj. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Mikor ki szoktam szelektálni a ruháimat, akkor én is mindig több kupacot teszek össze. Ami már régebbi és hordásra már nem a legalkalmasabb, de a funkcióját még ellátja (tehát pl. kifakult vagy szöszös, viszont egyben van, nem szakadt vagy ilyesmi), azokat el szoktam vinni ilyen gyűjtő konténerekbe meg vannak még ilyen helyek, ahol gyűjtik a rászorulóknak. Viszont van egy ismerősöm, aki mondta, hogy általában először az ott dolgozók kiválogatják a ruhákat és csak a maradék megy a rászorulóknak, ami szerintem elég szomorú... Azokat a ruhákat, amik pedig teljesen jó állapotban vannak csak kifogytam/mégsem tetszik/nincs rá szükségem ismerősöknek, rokonoknak szoktam ajánlgatni, akiről tudom, hogy egy méret velem és szívesen odaadom, ha tetszik nekik. Ha pedig mégsem kell senkinek, (szinte új, egyszer hordott ruhákról beszélünk) akkor én is megpróbálom eladni. Szerintem ebben nincsen semmi furcsa. Azért manapság szerintem kevesen vannak olyan anyagi helyzetben, hogy csak úgy megváljanak a drágán megvett ruháiktól. Velem is volt már olyan, hogy megvettem, majd mikor otthon felpróbáltam rájöttem, hogy mégsem áll jól annyira vagy nem tetszik, másik méret kellett volna, de az ember, akkor ennyiből az ablakon is kidobhatná a pénzét mert tulajdonképpen vett valamit, amivel nem tud kezdeni semmit... Ilyen esetben vissza lehet vinni, kicserélni/levásárolni vagy eladni, de az ember szerintem ilyenkor is mindig arra törekszik, hogy valamilyen számára kedvező megoldást találjon.
2016. máj. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

A) Ők döntenek, mivel ők is pénzért vették

B) Pénzt akarnak keresni rajta

C) Ha jótékonykodni akarsz, az necces. Ha kiviszed házhoz egy rászoruló családnak, akkor OK. Akkor tuti oda kerül. DE! Nálunk (egy kisvárosban) a V.keresztnek leadott ruhákat átválogatják! Ha olyan, azt eltüzelik, ami full jó, azt eladják. Elég kis része kerül csak a rászorulókhoz. Ezt onnan tudom, hogy egy ismerős dolgozik ott és ő is válogatja a ruhákat több emberrel együtt.

Amik nagy gyűjtők vannak a Spar meg Tesco meg akármik mellett, és oda bedobod...nos...Rengeteg cikk jelent meg erről is, hogy eladják turlálókba a jó állapotú ruhákat.


Nos, így kinek van kedve leadni a cuccait, ha jó eséllyel tovább adják pénzért és nem az kapja meg, aki rászorul?

2016. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
én sok ruhát egy ismerős családnak szoktam adni, akik nagyon szegények. de el is adtam már ruhát, ha éppen pénzt akartam keresni. mivel én is pénzért vettem, ezért szerintem nincs ebben semmi. ennyi erővel én is kérdezhetném, hogy egyesek miért nem jótékonykodnak csak úgy, érted. nálam eltellik egy kis idő, mire a pénzem a szegényekhez kerül de lényegében ez történik.
2016. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dolli1993 ***** válasza:
57%
Én azért szoktam eladni, mert valamikor megvettem. Ergo pénzembe került. Nyilván egy 10 ezres holmit nem fogok szinte ingyen továbbadni, de egy 2-3 ezreset már "fillérekért" el lehet adni. A pénzemmel meg azt csinálok, amit akarok.
2016. máj. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!