Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 21 évesen normális, hogy nem...

21 évesen normális, hogy nem alakult még ki az öltözködésem?

Figyelt kérdés

Azt gondolnám, hogy 21 évesen egy ember legalább nagyjából kész személyiséggé forrja ki magát, ehhez képest én még az öltözködés tekintetében sem találom a saját utam. Jelenleg farmernadrág, egyszerű póló, valami tornacipő vagy sportcipő, hidegebb időben pedig farmerkabát jellemzi legjobban a ruhatáram, ahogyan a nők 80%-ának. A legtöbb ruhám fekete vagy sötét színű, szoknyát csak nagyon indokolt esetben húzok, akkor is feszengek, de a rövidnadrágot is csak akkor, ha hosszúban már nem bírom a meleget. Nem rakom ki a mellem, se a fenekem, ha picit is úgy érzem, hogy látszik, már kellemetlenül érzem magam és első adandó alkalommal át is öltözök.

Lényeg a lényeg, hogy új ruhákat kell vásároljak, mert sajnos a régiek nagyon megkoptak és már szó szerint undorítónak érzem magam bennük. Szeretnék valami összhangot a szekrényemben, de nem tudom, hogy mi az ami nem túlságosan divatos, mert azt nem szeretem, nem mutat sokat, de még is vonzó. Több stílus is tetszik, jó lenne valahogy ötvözni néhányat normál kereteken belül, de nem tudom, hogy lehetne. Nem célom az, hogy teljesen kilógjak a sorból, de azért nem szeretnék tömeggyártmány se lenni. Imádok dolgokat átalakítani, szóval ebben is gondolkodtam. A következő stílusok tetszenek: francia sikkes; kicsit hippi, laza; bőr cuccok, sok feketével és fehérrel; az irodai stílus is vonz, de Audrey Hepburn stílusát tartom maga a nőiességnek. Irodában dolgozok, de jelenleg még nem követelmény nálunk a hivatalos öltözék, de indokolt lenne a későbbi munkavállalások miatt.

Nem tudom, hogy lehetnék kényelmes, nőies, de ugyanakkor még is fiatalos, egyáltalán ez lehetséges?

Igazából képeket várnék, outfitteket.

A testalkatom egyébként: 163 cm magas vagyok, b-c kosaras mellem van, de ez folyton ingadozik, keskeny a csípőm, de van azért fenekem és a combomon is cipelek egy kis felesleget, illetve a pocakom is néha előbújik azért :) se nem barna, se nem fehér bőrű, világos barna hajú, világos barna, kicsit zöldes szemekkel, nem tudom, hogy számít-e ez :)

Köszönöm, ha elolvastad és válaszolsz! :)


2016. júl. 16. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 30 évesen sem alakult ki.
2016. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én mondjuk most leszek 20..de én se tudom eldönteni, hogy a sportosabb vagy nőiesebb vonal az enyém.. eddig sportos volt a többségében így most a nőiesebbre váltok.

de szerintem ne mástól várd a "csodát" :)

2016. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Én 28 vagyok és ugyanezekben érzem jól magamat. Miért lenne probléma? A ruhatáradat nyugodtan állítsd össze ilyen alap darabokból. Legyen jó anyagú, hozzád illő színű és szabású minden. Esetleg szerezz be kényelmes blézert, inget,magassarkút. De ha ezekből is a legegyszerűbb verzió tetszik,az miért lenne probléma?Szerinted azért leszel "tömeg gyártmány", mert nincs elég fodor,bodor,csipke,hippivirág meg bőr a ruhádon? Ezt gondolom valami idióta blogon olvastad...törődj inkább az alakoddal,hajaddal,bőröddel,egészségeddel és kényelmeddel,az te vagy,nem csak egy textil.
2016. júl. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem vedd meg azt, ami tetszik. mindegy milyen stílus, mindegy milyen irányzat, ha neked az tetszik, akkor viseld azt. mivel tetszik, úgyis illeni fog hozzád.

szerintem gyerekes egy adott stílusnál leragadni. görcsösen ragaszkodni valamihez. én van hogy sportosan öltözök, van hogy csinosan, van hogy dögösen, és mindegyikben jól is érzem magam, mert egyszerűen tetszenek. szerintem nem kell feltétlenül beleerőltetni egybe mindenből egy kicsit. miért ne nézhetnél ki sokféleképpen? én se úgy vásárolok, hogy na most csak kislányos, elsőáldozós ruhákat veszek, mert az a stílusom.

szóval én azt javaslom, hogy ne foglalkozz semmivel, csak vedd meg azt ami tényleg tetszik.

2016. júl. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is olyan dolgot vegyél fel, ami tetszik, ne gondolkodj nagyon stílusokban. Én elsősorban a vintage stílusú (20-as évektől a 60-as évekig) ruhákat részesítem előnyben, így a legtöbbször vintage boltokban vásárolok. De nem azért veszek vintage ruhákat, hogy beleilljek ebbe a vonalba, hanem mert azok tetszenek a legjobban :) Olyan is volt, hogy egy adott ruha nem illett bele a stílusba, mert nagyon modern volt, de mégis megtetszett, így megvettem. A lényeg, hogy jól érezd magad a ruhában :)


És néhány inspiráció :)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha majd 40 évesen visszanézel magadra, örülni fogsz, hogy még nem betonozódott be az ízlésed, mert az akkoriak szemével úgyis nevetségessé válik a 20 évvel ezelőtti öltözködés világa. Pedig sokan megszoktak egy életre rekedni abban, amit úgy jól kitaláltak maguknak 20 éves fejjel, aztán röhög a hátuk mögött minden fiatal...
2016. júl. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 26 éves vagyok, és pár évente változik az öltözködésem. 23-24 évesen még szinte csak szoknyákban, ruhákban jártam, csajos cipőben. Az utóbbi 1-2 évben viszont már gyakrabban hordok nadrágot pólóval, sportcipővel, de vannak olyan nőiesebb cipők és felsők is, amiket szeretek felvenni nadrághoz. És megint kezd változni az ízlésem, mostanában észrevettem magamon, hogy a hosszú szoknyákat és blúzokat, ilyen "asszonyos" ruhákat nézegetem a boltokban, pedig még messze nem vagyok asszony, még párkapcsolatom sincs :)

De egyébként hangulattól is függ, az alkalomtól (pl. nyilván egy túrára nem veszek fel szoknyát és magassarkút, ezért vannak sportosabb darabjaim is), meg persze attól, hogy mennyire van időm kicsípni magam, mielőtt elindulok itthonról. Szerintem nincs azzal semmi baj, ha valakinek egyszerre több féle stílusú ruhái vannak.

2016. aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!