Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nektek meddig bírja egy pár...

Nektek meddig bírja egy pár utcára használt cipő? Márkás vagy kínai? Honnan veszitek?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is írjatok.

2019. ápr. 26. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Évekig. Van közel 10 éves lábbelim is. De nem csak egyet használok, felváltva hordom őket.

Vegyes, hogy honnan és milyen áron veszem. Van benne 2-3ezres kínais és 25ezres sportcipő is.

2019. ápr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, milyen cipő.

A kínaiban, Deichmann-ban és plázás ruhaboltokban szoktam cipőt venni.

A szandálok kb 4 nyarat bírtak ki eddig rendszeres használattal, de ugye azokat csak 3 hónapig hordom.

A sportcipők, tornacipők átlagban 2 évet, de 3 évszakban napi szinten hordom őket.

Csizmák, bokacsizmák 1-3 év, sajnos volt, ami hamar tönkrement, ártól függetlenül.


Egy csizmára maximum 10 ezer Ft-t, szandálra ill sportcipőre maxuimum 6000Ft-t szánok.


25N

2019. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy szezonban általában 3-4 pár cipőt hordok felváltva. A kínaiak között is van, ami kibír 2 évet is, de lutri, van, ami 2 hónap után kuka. Sok cipőm van Deichmannból, Ccc-ből, azok 3 évig is tartanak nekem. Női cipőkről van szó.
2019. ápr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire legfeljebb két párat használok egy szezonban. Egy-két évente kell újat venni. Kínai egy szezont se bír végig nálam, deichmann esetleg másfelet, CCC kettőt-hármat. Drágább helyekre nem megyek.
2019. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
100%
Általában kínaiban veszem vagy ilyen H&M és társaiban. A téli csizmák kibírnak 3-4 évet, a szandálok is de ezeket ugye csak abban az egy évszakban hordom. Félcipők, tornacipők 2-3 évet bírnak, bár most van egy H&M-es félcipőm amit elég sokat nyúzok és 5 éves. 28/xx
2019. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sebastiano,ccc,laura messi,bercolini.Évekig elhordom,most dobtam ki egy 6 éves tavaszi/őszi cipőt,de csak a csámpásságom miatt.A deichmannos csizmám két évug bírta.Általában egy darab van mindenből,de most veszek még egy szandált.
2019. ápr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 14 éves korom óta nem volt rajtam kínai.


Az edzőcipőkről épp azért szoktam le, amellett, hogy kinőttem a stílusukból, hogy a vége felé elég rohadvány lett a minőségük. A 2000-es években vásárolt darabok évekig elbírták még akkor is, ha nem volt melléjük váltás. Van amelyik még 10 év után is vállalható állapotú, pedig sosem kíméltem őket.


A 2010-es évek közepe felé haladva viszont egyre gyorsabban szétrohadtak. Hivatalos viszonteladóktól és márkaboltokban vásárolt cipőkről van szó. A legutolsó párt megvettem egy májusba és ugyanaz év augusztusában már rosszabbul nézett ki, mint amit lecseréltem rá. Ráadásul nem is egyetlen pár volt mindennapos használatra.


A váltás óta viszont még nem hordtam el cipőt, így nem tudom megmondani, hogy ezek meddig bírják. Az viszont biztos, hogy a talpon egy kis kopástól eltekintve 2-3 év után is olyanok, mint az új.


Nem vagyok hűséges boltok terén. Ahol megtalálom, ami tetszik, ott vásárolok. Általában inkább a 25-35 ezres árkategóriában nézelődöm és ebből inkább fölfelé mozdulok ki.


29F

2019. ápr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Nem szoktam kínaiban cipőt venni, viszont húdemárkás cipőim sincsenek. Általában Deichmannban szoktam cipőt venni, mert igazából más lehetőség nincs is a városomban. 2-3 évet legalább kibírnak. Pl. most vettem több mint fél éve egy cipőt Deichmannban, és szinte minden nap azt hordom (vagyis leginkább csak hordtam, most már egy picit meleg azért), mert olyan kényelmes. Viszont az állapota még mindig tökéletes.


Van pár F&F-es cipőm is, amik potom 2 ezerbe kerültem, vagy akörül. Kb. egy évesek, és még mindig remekelnek.


16/L

2019. ápr. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Márkától függ. A "plázás márkák" (CCC, Zara, Stradi, stb) általában egy szezont bírnak, pedig nem hordom őket mindennap. A kicsit drágábbak (Vans, Nike, Adidas, Tommy Hilfiger pl.) tovább, azok olyan 2-3 évet. A high endek (Balenciaga, Gucci, Jimmy Choo) pedig tényleg örökdarabok, pl. másfél éve használom rendszeresen az egyik Balenciagamat, tavaly nyáron és ősszel szinte minden nap hordtam, de most is olyan, mintha új lenne.
2019. ápr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Deichmannos cipőim max. 2 évig bírták, nem valami jó minőség. Cipőből szinte csak márkásat hordok, nekem a cipő a legfontosabb ruhadarab. Legrégebbi cipőm egy Air Max 90, 5 éves lesz lassan, majdnem úgy néz ki, mintha új lenne. Mondjuk 14 cipőm van, úgyhogy mindegyiket keveset hordom, de így éri meg a legjobban, minél több cipője van valakinek, egy cipőt annál kevesebbet hord. Úgyhogy én simán megveszem az 50-70 ezres cipőket, mert tudom, hogy legalább 8-10 évig fogom hordani őket.
2019. jún. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!