Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Mennyi idő alatt gyógyul be...

Mennyi idő alatt gyógyul be egy eltávolított anyajegy hely?

Figyelt kérdés

Nyílván elég sokáig látható lesz a helye. Én arra lennék kiváncsi, hogy mennyi időnek kell eltelnie, hogy kevésbé legyen feltűnő a heg mint maga az anyajegy volt. A kezelés előtt állok még, azért kérdezem, hogy mikorra időzítsek. Az anyajegy önmagában nem olyan nagy (kb 3mm), világosbarna, és púpos. Kiskorom óta le szeretném szedni de sose fogtam bele mert az államon van, ezért tartottam attól, hogy állandóan sebtapasszal/heggel kell járkálnom egy ideig. Viszont amíóta Covid van nagyon lelkes vagyok mert itthon vagyok egész nap, úgyhogy nem látná senki. Azomban sose volt aktuális. Nyáron nem akartam, mert azt olvastam, hogy akkor nagy eséllyel csúnyább lenne a végeredmény. Viszont aztán ősszel meg felugrottak az esetszámok és én azóta vacilálok. Már kinéztem az orvost. Dr. Pór Ferencel szeretném megcsinálni. Már beszéltem az aszisztensel telefonon, tudnának fogadni így a vírus alatt is, dehát nem tudom...Örökké nem várhatok, mert megint mindjárt itt a nyár. Mit gondoltok, érdemes várni még mondjuk max egy hónapot vagy nem lesz jobb, és vágjak bele most? Örülnék ha nyárra már elfogadható lenne a heg megjelenése, szóval az is egy szempont. Ugyanakkor most májusban(-júniusban???) érettségizek. Akinek van ebben tapasztalata az tudna róla mesélni. Sok időt elvenne ez a tanulási időmből?


18/f



2021. márc. 22. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem a combomról szedték le úgy 10 éve, de látszik a helye és ocsmány...
2021. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És hol szedték le? Én igyekeztem körültekitően megkeresni a szakembert, hogy ne egy henteshez menjek. Vagy ez nem szempont? Sajnálom egyébként :(
2021. márc. 22. 13:58
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, a lányomnak 6 éve metszettek ki 3 anyajegyet, és még a mai napig látszik. Ez bőr függő. de mint írtam neki szikével, és nem lézerrel szedték le. /ez a biztosabb,legalábbis a bőrgyógyi szerint. és ahogy az előttem szóló írta, "ocsmány", ha van több anyajegyed, érdemes egy olyan helyről levetetni előbb, ami nem olyan látványos, és meglátod h hogy reagál rá a bőröd. Azóta meggondolta magát, és az álláról már ő sem szerette volna levetetni.
2021. márc. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, nekem égésplasztikán szedték le, mert anyukám azt mondta, az után kevésbé látszik meg a helye később.
2021. márc. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, az lemaradt h kb 1-2 órát voltunk a kórházban, tehát semmiféle tanulásról nem maradnál el. Össz-Vissz a 3 anyajegyet érzéstelenítéssel együtt 3/4 óra alatt vágták ki.
2021. márc. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hmmm. Én úgy informáltam magam, hogy az sem mindegy, hogy honnan szedik le. Tudtommal háton és hastájékon eléggé megmarad a heg viszont az arcon szebben gyógyul. Vagy ez badarság?
2021. márc. 22. 15:09
 7/14 anonim ***** válasza:

varratszedes kb 1 het - 10 nap mulva aktualis, utana meg mondjuk egy - ket honapig pirosabb, de nem veszes. nekem egy eve szedtek le a derekamrol es nagyon szepen begyogyult, alig latszik, egy kb 3 centis hegrol van szo. arcon gyorsabban gyogyul, igen.

szerintem ne halogasd sokaig, mert nyaron mar nem tul jo, vagy csinaltasd meg most 1-2 heten belul v varj oszig. de nem ertem, miert hezitalsz, en mar banom, h az enyemet nem szedettem le hamarabb.

2021. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

kérdező : van máshol anyajegyed? előbb azt szedesd le, és meglátod h hogy gyógyul. De nyomtalanul nem lesz eredmény ilyen rövid időn belül.De mint írták előttem is sajnos elég nagy heggel jár. gondold át, a 21 éves lányom úgy néz ki mint akit sörétes puskával szórtak volna meg. #7 szerencsés vagy.

Nyáron meg az izzadás miatt nem szedik le. # 7 a 3 centis heg az nem zavar? már csak kíváncsiságból kérdezem .

2021. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Van máshol is anyajegyem. De az az oldalamon van. kb ott gyógyul a legrondábban szóval nem tudom, hogy az arcom szempontjából releváns e az ottani gyógyulás. Lehet akkor inkább lézeres kezelést kéne megpróbálnom? Nem érdekel, hogy nincs szövetmindta mert amúgy is csak esztétikai okok miatt akarom levenni, nem rákos.
2021. márc. 22. 16:07
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez sajnos orvosfüggő.

Ismerek valakit, akinek több anyjegyet szedtek le az arcáról, ebből egyet itthon, a többit évekkel később külföldön. Amit itthon szedtek le, mai napig látszik. Amit kint -szikével, nagyítóval- pár hónap alatt teljesen eltünt.

2021. márc. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!