Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Orrsövényferdülésem van, és...

Orrsövényferdülésem van, és valószínű, hogy műteni fogják. Megváltozik az orrom formája emiatt? Hogy zajlik ez a tortúra?

Figyelt kérdés
2008. dec. 9. 11:23
 1/8 anonim válasza:
63%
Úgy tudom, a ferde csontot eltörik és helyre rakják.
2008. dec. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem törik el (ha nagyon nem kell) - hanem kivésik belőle a ferde részt. Csak egy kicsit változik a forma, viszont sokkal puhább és kényesebb lesz az orrod.


A légzésed viszont legalább négyszer olyan jó lesz, mint idáig. Ég és föld a különbség.


Le tudnám írni, hogyan zajlik - de úgy emlékszem, már leírtam itt.

2008. dec. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a csontot csak legvégső esetben törik, viszont a porcos részt helyre rakják, és ez két hét alatt meg is gyógyul. Az orrod formája a műtét után kb. fél évvel lesz végleges. Ha van olyan jófej a sebész, akkor megbeszélheted vele, hogy egy kicsit alakítson az orrodon (az enyém pl. sasorr volt, - ami lánynak nem túl szerencsés -, most kicsit pisze, és nagyon szép). De alapvetően csontot nem törnek, csak a porcból nyesnek le egy kicsit. Az egész műtét mintegy fél óra altatásban. Utána három-négy napot kórházban kell tölteni, hogy miért, nem tudom. Én borzalmasan éreztem magam a kórházban, minden sivár volt, és az olvasáson kívül nem tudtam magam elfoglalni... Bár a műtét utáni három nap kész rémálom (minthogy csak a szádon kapsz levegőt, kiszárad és felreped a nyelved, aludni nem tudsz), én, ha újra választanom kellene, megint megműttetném. Annyira jó érzés, hogy végre rendesen kapok levegőt! :)
2008. dec. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Huu!! Jó lenne,ha egy kicsit az orrom formája is megváltozna,nem ronda, csak egy kissé görbés, remélem ha megkérem a dokit, nekem is kicsit igazít rajta:D
2008. dec. 9. 14:52
 5/8 A kérdező kommentje:
egyébként 16 vagyok, nem gond a korom? megműtik akkoris?
2008. dec. 11. 13:33
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem, 20 éves kor alatt nem műtenek, csak ha fennáll a veszély, hogy megfulladsz. Ezt az orvos fogja megmondani neked.
2008. dec. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én 15 éves vagyok és decemberben megyek műtétre
2009. okt. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok épp ma jöttem haza a kórházból :)

elég fura érzés most :S

2009. dec. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!