Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Fogszabályozás állcsont...

Fogszabályozás állcsont korrekcióval?

Figyelt kérdés

Helló!


27/f vagyok és most először döntöttem amellett, hogy szeretném a fogaimat rendbe tetetni. Sajnos eléggé szabálytalanok és a két állkapocs között is hézagos a távolság. A felső metszők nincsenek egymás mellett, stb. Most először voltam maszek alapon fogorvosnál, aki azt mondta, hogy ezt a fogazatot nem lehet egy egyszerű fogszabályzóval helyrehozni mert fent áll a veszélye annak, hogy csak nagyobb kárt okoznánk vele. Szerinte a műtéti beavatkozás az állcsontok igazításával elkerülhetetlen része ennek a folyamatnak. Amikor az ember először meghallja a műtét szót szinte ösztönösen megfagy benne a sz@r is. Legalább is én ilyen vagyok... Vannak félelmeim, például ha el is vállalom a műtétet és az arcom nem lesz olyan, mint régen (rondább lesz), vagy maradandó fájdalmaim lesznek rágáskor, stb. Továbbá nem tudom, hogy ez a procedúra mégis mennyi időt fog felölelni. Olvasgattam a neten, találtam itt 4-5 éves kezelési történeteket, mire elfogadható állapotba került az egyén fogazata.. Továbbá nem lehet enni, csak szívószálon keresztül, stb. Aztán ott van ennek az egésznek az anyagi vonzata, amire szintén kíváncsi volnék... Maszek alapon végeztetnék mindent, szóval mire jön ki nagyjából a fogszabályzás egybekötve a műtéttel? És aki már átesett egy ilyenen esetleg be tudna számolni arról, hogy megéri -e? Mennyi időt vett igénybe a kezelés? Mennyire fájdalmas, kellemetlen? Illetve kérdezzek meg még más fogorvost is? Azt mondták ismerősök, hogy nem lenne rossz ötlet, mert sok doki csak a pénzre megy és ennek érdekében van, hogy elnagyolják a problémát a több pénz érdekében... Igazából én sosem hittem és gondoltam volna, hogy ennyire nagy probléma van a fogaimmal. Azt gondoltam elmegyek a dokihoz, felpattint rám egy fémet aztán szépen max 2-3 év alatt kapok egy normális mosolyt normális fogakkal. Aha, de hát a valóság más.


2021. okt. 7. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát pontos kezelési tervet az orvosod tud mondani. De ha műteni kell, az nem lesz gyors és egyszerű. Kb. 2-4 év fogszabályozás plusz a műtét, plusz retenciós készülék nagyjából örökre.

Költséget a műtét miatt nem becsülnék, de biztosan hét számjegyű lesz.

A műtét pár hét kellemetlenséget jelenteni fog.

Viszont ha nem hozatod rendbe, hamar tönkre fog menni a fogad és pótolni is sokkal nehezebb lesz.

2021. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 7 évig volt fogszabályzóm. 29 évesen visszamentem, hogy legyen újra, mert visszaállítani a fogalom(már maszekhoz). Nem vállalták. 3 helyre küldtek, nekem is műtétet javasoltak, mondták, hogy persze, hogy visszaállt, fejletlen az állkapcsom alul, a felső meg túlfejlett. Szép arcom van, csak előreállnak a fogaim picit, és egyre inkább csúsznak előre.. megmutatták, hogy leválasztanák és 3 darabra törnék az alsó állkapcsom, a felső állkapcsom hátrébb tennék azt is több darabban, de nem látszanak semmi, mert az ínyemnél fűrészelnének. Volt a dokinál modell is. Hát én sokkot kaptam. Az összegtől is(1,5 M). Azt mondták hogy ugye ettől nagyobbnak tűnne az orrom, és a terv, hogy szélesebb lesz az alsó állkapcsom, és előrébb kerülne, amitől ugye nagyobb állam lenne.


Én kimenekültek. Amíg nem lóg ki a fogam a számból, nem csináltatom meg. Ez kb másfél éve volt, azóta mintha gyorsabban jönnének előre a fogaim, nagyon rossz, nem merek visszamenni. A hátsó fogaim olyan szinten elkoptak, hogy alig maradt belőlük a folyamatos csúszás miatt. Persze ezt nem mondod meg, mert tényleg szép fejem van, de fogakat vizsgálva nagyon rossz.. nem akarok széles alsó állkapcsot. Már gondolkoztam műfogakon is, ilyen koronája vagymin, porcelán felső a fogakra hogy ne kopjanak, de az első fogaim így is törnek előre.. 4 műfog(ha kihúzatnám az első négyet) negyedannyi, mint a műtét.. de ki sem akarom húzatni, egészségesek. Egyelőre várok, van más gondom is. Szerintem piszokság, hogy az állam nem támogatja, tönkremennek a fogaim születési állkapocs rendellenesség miatt, csak mivel kis mértékű, nem érdekel senkit.. másrészt egy ostoba doki miatt a tinikorom ráment a fogszabályzóra (akkoriban keveseknek volt),és csak elodázta a bajt, mikor még gyorsan gyógyulhattam volna fel a műtétből és lett volna lehetőségem megszokni az új arcot..


Szerintem már 2 M körül van az egész.

2021. dec. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2-es! Helyileg hol érdeklődtél a lehetséges megoldásokról és a műtétről? Maszekban pesti és a szegedi klinikákat ajánlották nekem. A betegséged nevét leírnád? Retrogenia? Ha hátrébb van az alsó állkapcsod van rendesen látható állad? Állítólag az arc sem túl előnyös, amikor az alsó állakpocs alulfejlett, gyakran toka is látszódik és az állcsontok nem látszódnak rendesen.
2021. dec. 25. 08:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, tök szép tényleg az arcom így, nagyon vékony is vagyok, semmi tokám, kicsit talán puhább ott a bőr és rövid az állam. Nem mondták a betegség nevét, megmutatták makettkoponyán a normálishoz képest hogyan áll az állkapcsom, és hogyan lehetne rendben és miért nem működött az a rengeteg évig tartó fogszabályozás tartósan.


Budapesten voltam (bocs erről gyakran elfeledkezem), a 8.kerületben valami sz betűs utcában maszekban, akkor nyitott új helyen a doki, előtte valakikkel együtt dolgozott, elég lepusztult volt a rendelő, de jókat olvastam róla, meg hát jó helyeken ajánlották. Voltam még maszekban az örsön, a móriczon, és a mindentmentnél is több dokinál.


Az általad említett dokinál nem, de rákerestem és jónak tűnt. De nekem nem hiányzik tényleg plusz két centi áll, meg az egész hercehurca. Így is van 7 lyukas kezelt fogam harminc évesen, egy hiányzó fogam, mert nem volt ott fogcsíra és féltem becsavartatni egy implantot.. majd valamikor megcsináltatom egybe az egészet, ha már sok fogamra nem lesz elég a tömés és/vagy annyira elkoptak.


Ha nem tetszene így a fejem, esetleg férfi lennék, akinek az arcán nem ront a nagyobb áll/állkapocs, nincs gyereke és meg is engedheti bőven magának a kezelést, akkor belemennék, de nekem nem kell új arc. Így icipicit lóg csak ki a csukott számon az egyik fogam, ép csak egy milliméterre nem tudom becsukni ott, majd talán ha jobban kilóg, akkor foglalkozok vele. Még amúgyis, covid van, franc se akar kórházba menni..


Az általad említett dokinak van galériája, na azoknál durvábban előre áll a felső állkapcsom, és hátrébb van az alsó. De amíg nem vizslatod a fogaimat az ajkaimon belülnem látod, csak hogy kicsit előre áll és kicsit nehezebben harapok.

2021. dec. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!