Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Kell-e fizetni egy nagyobb...

Kell-e fizetni egy nagyobb anyajegy leszedetéséért?

Figyelt kérdés
Valahol azt hallottam, hogy ingyen megcsinálják TB-re, valahol pedig azt, hogy 20 ezer ft körül mozog a műtét. Egészségügyileg valószínűleg nem lenne indokolt - bár már rég nem látta orvos, nem viszket, nincs vele semmi baj, de úgy tudom, ha jelentősen elcsúfítja a testrészt, akkor kiműtik (a lábamon van, még sosem mertem miatta rövidebb ruhát felvenni). Valakinek valami tapasztalat?
2009. jan. 7. 23:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

ha egészségügyileg nem indokolt,akkor bizony fizetni kell.

esztétikai műtétet sem csinálnak ingyen.

2009. jan. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért ez nem mellnagyobbítás, nyúlszájat is csinálnak TBre, pedig tulajdonképpen az is csak esztétikai kérdés :P Csak abból indulok ki, hogy az egyik táncostársamnak sem volt semmi baj a hátán lévő anyajeggyel azon kívül, hogy az egész hátát befedte konkrétan, mégis ingyen kiműtötték.
2009. jan. 7. 23:42
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészségügyileg is indokolt, akkor leszedik ingyen (valószínűleg a táncostársadnak is olyan volt, amit kockázatos lett volna ott hagyni, csak vagy neki nem mondták el - ne riogassák bőrrákkal, ha leszedik, úgyse lesz baj -, vagy ő nem akarja nagy dobra verni).

Nekem volt 2 anyajegyem, amit leszedettem, ki voltak dudorodva, mindkettő olyan helyen volt, ahol a fehérnemű súrolta (hátul derék, és mell alatt), anyajegyből pl. folyamatos súrlódás hatására alakulhat ki bőrrák (de pl. ezt nekem se a doki mondta, hanem utánaolvastam szakcikkekben). Nem kellett fizetnem, doki csak annyit mondott, hogy indokolt a levétel, mert rossz helyen vannak.

2009. jan. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
nekem két évvel ezelőtt egy 13 mm anyajegy majdnem 60.000 ft-ba került, plusz hetente ellenőrzés, és mivel utólag kiderült hogy hegesedek, ezért heti 5000 ft-ért injekció. jól átkúrták az agyamat. és ráadásul most van egy nagyon ronda heg rajtam.
2009. jan. 8. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ú. :/ (utolsó válaszoló) Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint kénytelen leszek elmagyarázni, hogy mennyire zavar, mikor zoknit viselek, vagy valami. Mondjuk még egy heggel is jobban ki lennék békülve, mint ezzel a csúfsággal.
2009. jan. 8. 06:36
 6/13 anonim válasza:
100%
Nem kell fizetni, nekem is volt hatalmas anyajegyem, bőrgyógyászatra mentem, s időpontot kaptam leseres műtétre. Eltávolították.Mivel ezek a jegyek előidézhetnek melanómát, s ajánlatos az eltávolításuk.Hajni.
2009. jan. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem pár éve szedtek le anyajegyeket (nagy méretűeket) a hasamról.Bementem a bőrgyógyászatra,adtak időpontot a műtétre,ami helyi érzéstelenítéssel történt, 1.5 órás volt.És nem kellett érte fizetni,a doki még az 5000ft-ot sem vette el amit neki szántam.Nagyon szépen meggyógyult,már alig látszik,ahhoz képest,hogy 5db-ot szedett le,a vágások mérete megegyezett egy nagy műtéttel.Nem fáj,én ajánlom,hogy minnél előbb szedesd le.Sokkal jobb lesz az önbizalmad,én tapasztaltam.:-))
2009. jan. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell fizetni erte, a baratnomnek szedtek le a hatarol egy jo nagyot ingyen.

A nyulszaj pedig nemcsak egy esztetikai dolog, olvassal utana, ez egy nagyon komoly betegseg!!!

Az anyajegyet ne hasonlitgasd a nyulszajhoz.

2009. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
a nyúlszáj nem esztétikai műtét,el vagy te tájolva :P :p :p
2009. jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Persze, el kell mondanod, de ezt ne érezd cikinek. Nézd, nekem azt kellett elmondanom, hogy a hátamon véletlenül belekaptam, és kivérzett, meg a mellem alatt állandóan a melltartó útjában van, egyből azt mondták, hogy le kell szedni. Ha neked is úgy van, hogy nagyon zavaró, és ruhaviselésnél kockázatos, sérülés érheti, növekszik, kipuklisodik, vagy esélyes, hogy növekedni fog, akkor egyértelmű, hogy leszedik, és még ki se fognak érte nevetni, csak te érzed most zavarban magad miatta talán. Egyik ismerősömnek amiatt szedtek le anyajegyet, mert azt vették észre, hogy elkezdett nőni, még időben beavatkoztak, ha nem teszik, elmérgesedhetett volna.
2009. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!