Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Tapasztalatok hajbeültetésről?

Tapasztalatok hajbeültetésről?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki átesett már hajátültetésen? Vannak valamilyen tanácsaitok? Hol csináltattátok, hány hajhagymát, hány évesek voltatok, mennyibe került? És legfőképpen: elégedettek vagytok az eredménnyel?

2012. febr. 4. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gondolom férfi vagy.Hogyha túl fiatal vagy és nem elég kopasz akkor nem végzik el rajtad a beavatkozást.És szerintem sem kellene egyből kés alá feküdnöd.Van erre gyógyszer is a finaszterid.Meg vannak a regenerációs módszerek azokat is plasztikai sebész csinálja , gondolok itt a PRP technológiára amikor levesznek tőled 3 flakon vért azt kicentrifugálják adnak hozzá egy gyógyító anyagot és beinjekciózzák a fejbőrödbe.Vagy a másik a Extracellularis matrix.
2012. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
25 vagyok már és már elég szembetűnő a kopaszodás. A finasterid-en már túl vagyok de ez nem oldotta meg a problémát, viszont a többi kezelésről amit írtál még nem is hallottam. Még csak gondolkodom, hogy hajbeültetést csináltatok. Elmenni konzultációra nem árthat, mindenesetre érdekelnek tapasztalatok. Elég tájékozottnak tűnsz, te is hasonló cipőben jársz? Miket próbáltál ki és mi az ami használt?
2012. febr. 5. 12:22
 3/13 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok , orvosnak tanulok, nekem nincsen ilyen haj gondom.Viszont azért tanulok orvosnak hogy megoldjam a férfiaknak és a nőknek ezt a hajproblémáját az androgén alopéciát.


A finaszteridre sehogyan nem reagált a szervezeted?Ebben az esetben próbáld meg a dutaszteridet és ezt kombinálni egy kisebb erősségű androgén receptor blokkolással.Az androgén receptor blokkolásra a spironolactone hatóanyagú gyógyszereket ajánlom de ezt is és a dutaszteridet is orvosi felügyelettel szedd, ez a spironolactone esetében különösen fontos mivel ha túl nagy adagot szedsz akkor nagyon kellemetlen mellékhatások tapasztalhatóak.


A két regenerációs technika közül a PRP módszert használják hazánkban is , sok helyen "Drakula" terápiaként emlegetik , bár inkább ránctalanításra és bőrfiatalításra használják , nem okozhat gondot egy tapasztalt sebésznek hogyha arra kéred hogy a fejbőrödbe injektálja.

2012. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Zora242 ***** válasza:
Egy dolog biztos, bármilyen kezelésről is van szó a haj ahonnan már régóta khullt nem igen nő vissza! Mind a gyógyszeres, mind pedig a különböző beavatkozások, külső kezelések a jelenlegi és még működő hajhagymák megerősítésére alkalmasak. Magyarul a hajhullás, kopaszodás folyamatát lassítják jobb esetben megállítják és megerősítik az ép graftokat. A korábbi állapotot visszafordítani kizárólag hajbeültetéssel lehet, de az ilyen beavatkozásokat végző klinikák ez mellett más alternatív kezelési prgramot tudnak felállítani a maximális eredmény érdekében. Javaslom mindenképpen menj el egy konzultációra mielőtt kísérleteznél. Oda érdemes ahol a legfejlettebb technikát alkalmazzák már. A hajátültetés nem korfüggő, van akinél igen korai stádiumban jelentkezik az örökletes kopaszodás.
2012. febr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Először is örülök, hogy olyanok írtak akinek van fogalma a dologról. Jelenleg is szedem a Propeciát (finasterid), és a hajhullásom gyakorlatilag megállt. De ami már kihullott nem jött vissza. Ezért gondolkodom a hajbeültetésen. Csak rengeteg féle eredményt láttam már. Van akinek tényleg szép hajkoronája lett utána, de van - így például a hírességek akinek megcsinálták: Győrffy Pál és Vásáry André - akiknek elég lelombozó az eredményük, mondhatni rosszabb mint amilyen eredetileg volt.
2012. febr. 5. 17:54
 6/13 A kérdező kommentje:
Zora: A legfejlettebb technika alatt a FUE-t érted? Természetesen azt választanám, viszont abból is van legalább 5-6 klinika Budapesten és nem hinném, hogy mindegyik egyformán jó és korrekt és a páciensek érdekeit helyezik maguk elé. Ezért fogadok minden tapasztalatot szívesen :)
2012. febr. 5. 17:58
 7/13 anonim ***** válasza:
Mióta szeded a finaszteridet?És mióta áll fent a kopaszság?Ha 5 évnél régebb óta akkor nem sok esély van hogy vissza jöjjön a hajad.Először próbáld meg a Drakula terápiát ha van még élet a hajhagymáidban akkor azok ki nőni fognak.
2012. febr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Zora242 ***** válasza:
A FUT eljárás elavult és barbár véleményem szerint. A FUE nagyon hatékony, de ennek van már egy kifinomultabb változata a SafeSystem-FUE2, amely egy USA-Coloradoi szabadalmaztatott eljárás. Magyarországon egy klinika alkalmazza, de ez itt nem a reklám helye. Ha érdekel keress meg privát.
2012. febr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Zora242 ***** válasza:
Még valami. Azt azért ne felejtsük el, hogy Györffy Pál és Vásáry André a fejtetőn totál kopasz volt (Norwood VI-os kopaszodás). Csodát nem lehet tenni, ha jól tudom Andrénak 10e hajszál került átültetésre és még lesz sűrítése.
2012. febr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van egy kép Andréról. Szerintem azért ez már valami, itt nem kopasz, hanem kopaszodó hatású.


Az nem tetszik az egészben, hogy soha nem jutnak előre.

Én is kopaszodok, magas a homlokom, kicsinyíti a fejem a fufru, sajnos a kopasz fej nem előnyös, mint sok másiknak. Inkább elől legyen normális és fejtető kopaszodjon majd. A gyógyszeres megoldás szerintem veszélyes dolog. Csak haj miatt hormonkészítményeket szedni???

Mihelyt abbahagyod, kihullik és ugyanott leszel. Állítólag az aminexil hatóanyagú (vichy)ugyanúgy kiválló eredményeket ígér, 72%-al kevesebb hajhullás 6 hét után, 90 nap után 92%, hajtömegnövelés 5%körül. (Valószínű tényleg volt klinikai vizsgálat) Amit nem mondanak, hogy élethosszig kellene használni.

Vámpírterápia 120-180.000Huf/alkalom és 6 havonta, nem éri meg. Maximum egyszer, hajbeültetés előtt, így a buli 700-800.000 összesen és talán maradandó!

Itthni keresettel felfoghatatlan.

Van olyan keleti országok, ahol olcsóbbak, ugyanezek technikák. (talán hajbeültetés nem olyan veszélyes, mint más)Magyar fogorvosok is jobbak, mint a svájciak.

2012. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!