Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Mi zajlik le egy plasztikai...

Mi zajlik le egy plasztikai mütét elött, közben?

Figyelt kérdés
Bemegy az ember,és közli hogy nagyobb melleket akar...és azután mi történik?

2012. aug. 3. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
a barátok közt
2012. aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nagyvonalakban tudom csak leirni,mert nem most voltam.

bemész,kitöltenek papirt,az orvos felvilágosit,megbeszélitek a dolgokat.elküld laborra,ilyen olyan vizsgalatokra.

majd ha megvannak mész a mütétre,én akkor fizettem ki,aláirod a papirt h saját felelőségedre mütetted magad,milyen mellékhatások lehetnek stb,de ezeket ne olvasd végig,mert akkor lehet elállsz a mütéttöl:)

reggel kell bemenned,addig ott ülsz,mert sorrend van,kapsz egy bogyot amit beveszel h ne izgulj,utana megmütenek,kitolnak,felpofoznak,ok e minden,aztan bent alszol egy éjszakát,csövek lógnak ki a melledböl,azt kiveszik,majd mehetsz haza.varratszedés rá 2 hét??ezt már nem tudom,aztan ennyi,viszontlátásra!

2012. aug. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fél éve voltam, második jól írta, bár én megúsztam csövek nélkül. Nálam a következőképp zajlott:


Az első konzultáción elmondtam, hogy mi a cél, milyet szeretnék. A sebész elmondta, hogy mik az esztétikai és fizikai határok. Megmutatta az implantátumokat, megfoghattam őket (mintadarabokat, nem azt, amit később behelyeztek). Speciális melltartóba bepróbált hármat, elmondta, hogy ő melyiket javasolja az adottságaimhoz és az elképzelésemhez. Amúgy igaza is lett, tényleg az volt a jó választás - mindenképp természetes hatásút szerettem volna.

Megbeszéltük, hogy izom alá kerül (egész pontosan a felső egy harmadát fedi ferdén az izom), mert kevés a saját szövetem és kontúros lenne, ha mirigy alá tenné.


Utána csináltattam vérképet, mell UH-t, szív EKG-t. Ezek fontosak, ha kicsit is beteg vagy,nem végzik el a műtétet.


Második konzultáción aláírtuk a szerződést (ez fontos, szerződés nélkül NE vállalj műtétet), rögzítettük a részleteket. Ekkor átbeszéltük a lehetséges szövődményeket is.


Egy héttel később műtét. Egy órával a műtét előtt kellett megérkezni. Adtak köntöst, befáslizták a lábamat. Majd adtak egy nyugtatót és egy tájékoztatót az altatásról, hozzátéve, hogy ELŐSZÖR olvassam el, írjam alá, UTÁNA vegyem be a bambító bogyót.

Nem sokkal később megérkezett a sebész, a műtő előterében berajzolt, közben beszélgettünk, bár annyira már nem voltam képben a gyógyszer miatt.

Saját lábon bementem és felfeküdtem a műtőasztalra, köszöntem a műtős stábnak. Leszíjaztak (ez azért fontos, hogy nehogy lelökjenek véletlenül az asztalról, vagy ha valamiért forgatni kell, ne essek le - tehát az én biztonságomat szolgálta), bekötötte közben a vénás koktélt a doki és 2-3 mp-en belül filmszakadás.


Utána az ágyamban ébredtem, felettem állt a műtős brigád, azt ellenőrizték, hogy mennyire vagyok magamnál. Van, aki rosszul van az altatástól, nekem az ébredés pont olyan volt, mint reggelente. Azonnal tudtam kommunikálni, képben voltam, se émelygés, se torokkaparás (innen is kézcsók az aranykezű altatóorvosnak). Egyetlen bajom az éhség volt, mert a műtét előtt már semmit nem lehetett bevinni, még egy korty vizet se. Viszont nem mertek enni adni, nehogy kihányjam, így koplaltam még pár órát és rohadt éhes voltam.


Az első néhány órában elég kellemetlen volt a fájdalom, de amíg az antibiotikum nem folyt le infúzióban, addig nem tudtak fájdalomcsillapítót bekötni.


Egy órával az ébredés után már saját lábon mentem ki pisilni. A nővér aggódott, hogy el fogok ájulni - én nem éreztem, hogy szédülnék, csak piszok lassan ment a mozgás, illetve nagyon lassan indult meg a vizelet. Ez állítólag az altató mellékhatása. Másodszorra már gond nélkül ment.


Dél körül ébredtem a műtét után és annyira kipihentem magam a műtét alatt, hogy halálra untam magam utána. Aludni nem tudtam, mozogni se nagyon. Szerencsémre a szobatársam szinte végig aludt, úgyhogy azt nézhettem a tévében, amit akartam.

Nekem egyébként ez a merő unalom volt a legrosszabb.


Másnap reggel bejöttek értem, segített a nővér felöltözni, aztán isten hírével mehettem haza. Nagyjából egy hétig szinte semmit nem tudtam és nem is szabadott csinálni a fekvésen az ülésen kívül. Sétálni lehet, de egy hétig eléggé fáradékony az ember. Kupakot lecsavarni, fél kg-nál nehezebbet emelni, vagy a könyököt a felsőtesttől eltávolítani nem szabad.


A részleges terhelhetőség (emelni tilos továbbra is) két hét után visszajött, a teljes mozgástér két hónap alatt. Utána már emelni is szabad, sőt, akár fekvenyomni vagy fekvőtámaszozni.


Volt olyan, aki vagánykodott és nem várta meg az előírt időt, neki vagy elcsúszott az implantátum vagy bevérzett.

2012. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!