Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Mit mondjak mellműtét helyett?

Mit mondjak mellműtét helyett?

Figyelt kérdés
Még tanuló vagyok, de van egy születési rendellenességem, amit csak idén tudnának megműteni díjmentesen. Már van időpontom is ( nem így akartam, de sajnos csak iskolaidőben tudnak műteni). Végzős vagyok egy gimiben, de sajnos a tanároknak nem szólhatok róla, mert nem értenék meg és csak szivatnának (hihetetlenül). Összesen 1 hetet kéne hiányoznom suliból és 6 hétig nem tesizhetnék. Mit csináljak?

2012. szept. 3. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én az igazat mondanám, mi a fenét számít mit gondolnak? Nem hazudozok senki kedvéért...

Vagy csak annyit mondj hogy műtéted lesz, semmi többet.

2012. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kösd be a lábad ujját, kezed, menstruációra is rákenheted, vagy csak beszéld meg négyszemközt a tesi tanároddal, ha nem szenved demencióban, megérti biztos. A többi tanárnak, meg az 1 hét hiányzást beadhatod betegségként.
2012. szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy köteles felvilágosítani a tanáraidat a műtéted jellegéről. Viszed az orvosi igazolást, és a felmentést a 6 hétre. Ha valamelyikkel ennél többet is szeretnél megosztani, akkor megmondhatod, hogy műtéted volt, de nem szeretnél róla beszélni. Bátorság, ha ezt kellő öntudattal meg tudod mondani, akkor leszállnak rólad!

Mielőbbi gyógyulást!

2012. szept. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont. Nem kötelező az orrukra kötni. Viszed az igazolást, rá kérdeznek akkor műtöttek és pont.
2012. szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! De bárcsak ennyire egyszerű lenne, az a baj, hogy olyan az osztályfőnök, hogy már 3 embert üldözött el az osztályból, mert ha valakire "berág" akkor annak "vége". Ha annyit mondok, hogy műtét, akkor egyből: milyen? Ha azt mondom ne haragudjon, nem szeretnék róla beszélni, akkor is rámszáll, de ha elmondom akkor is. És ez így érettségi előtt nem kéne... Más helyzetben én is ezt mondanám csak az a baj, hogy ez így osztályfőnöknek kevés, a tesi tanárban meg nem bízok annyira, hogy elmondjam neki, mert visszamondja... Ha látnák a mellem, akkor lehetséges megértenék, mert tényleg durva az elváltozás és ha nem a tb támogatná a műtétet több millió forintba kerülne ( ez az utolsó év, hogy a tb támogatja, sőt úgy tudom már meg is szűnt, de épphogy még beleférek). Nem szoktam hazudni és most sem szeretnék, de félek, hogy az őszinteséggel túl nagy árat fizetnék. Meg akkor mindennapos beszólások lennének, hogy: "egy osztálytársatok iskola helyett a mellét műtetgetni... kérlek állj fel, mit tanultál a mai órára." az a baj, hogy mindenki azt hiszi, hogy túlzok, de nem! ez tényleg így van sajnos, bár rendes ember meg díjazza az őszinteséget, mert volt már, hogy elmondtam neki egy bizalmas dolgot és pozitívan fogadta, de ezt nem tudom, hogy fogadná.:S
2012. szept. 3. 18:15
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát pedig jobbat nemigen lehet tenni. Jogod van megtartani magadnak, midet és miért műtötték. Ha csak 90D-s dudákat akarnál varratni, akkor azt mondom, megérdemled, na de ilyen helyreállító műtétnél más a helyzet. A másik opció: a teljes őszinteség. Ha esetleg leülnél kettesben megbeszélni vele? Sok tanár hihetetlen normálissá tud válni, ha valóban a segítségét kéri valaki, vagy személyesen megoszt valamit.


Amit én választanék, az a teljes hallgatás az okokról. Orvosi igazolást beviszed, kész. A felmentést meg csak a tesitanár látja, neki nincs olyan nagy jelentősége érettségi szempontjából, nyugodtan közölheted, hogy műtéted volt, és ezért.


Ha végképp be vagy csinálva, mondj vakbélműtétet... A hazugság nem szép dolog, de elég betegnek tűnik a környezeted... (Mondjuk sose értem, miért marad valaki egy ilyen iskola ilyen tanáránálévekig, és nem vált iskolát, de ezzel nem bántani akarlak, csak nővérem pl. egyenest kijelentette egy hasonlónál, hogy ő ide többet nem megy...)

2012. szept. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az elején el akartam innen menni, de meggondoltam magam, hiányoztak volna a barátnőim + a környéken nincs még egy ilyen fajta iskola, utolsó évben meg lehet lett volna lehetőség elköltözni, de már azt az 1 évet úgy voltam vele, hogy kibírom, meg lehet ott rosszabbul éreztem volna magam. Úgy döntöttem elmondom osztályfőnöknek, nem akarok hazudni. Annak ellenére, hogy ilyen díjazza az őszinteséget. Biztos, hogy "rám fog szállni", de már úgy vagyok vele, hogy akkor rám száll, ha kiderülne, hogy hazudok még durvábban rám szállna és a lelkiismeretem sem lenne tiszta. Szerintem anyukámmal együtt felkeresem, viszem az orvosi papírokat is, bár biztos rosszul fog reagálni... de remélem az is valamiféle "jó pont" lesz, hogy nem 90d-s melleket csináltatok, hanem kicsinyíttetem a mellem!

2012. szept. 3. 19:25
 8/15 anonim ***** válasza:
Hú, bátor lány vagy! Gondoltam, hogy tanácsolom a szüleid bevonását, csak attól féltem, azt még cikibbnek érzed az egészet, mint így. De szerintem jó ötlet. Kértek tőle egy fogadóidőpontot, és szépen elmesélitek. És ha utána kellemetlenkedik, akkor próbáld meg pléhpofával kibírni... De drukkolok, hogy ne így legyen, meg hogy minden rendben legyen!!!
2012. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Ciki, nem ciki... (bár ciki), de szerintem jobb ha tőle is hallja és nem csak azt hiszi, hogy "na betöltötte ez a lány a 18-at és egyből rohan plasztikáztatni és kitudja a szülei mit gondolnak"... Szüleim is, nagyszüleim is tudnak róla, nem szólt rá itthon senki egy rossz szót sem, mert tudják, hogy ez egy rendellenesség és engem zavar, ha ezt mások nem tudják bedolgozni akkor nem tudják... Úgyis nagyon kell ebben az évben tanulnom és ha rám szállnak az csak jobban fog ösztönözni.
2012. szept. 3. 19:52
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát kitartást neked! Én rettegek mindenféle műtéttől meg orvosi beavatkozástól, szóval le a kalappal, hogy rászánod magad!

Az viszont mindenképp jó, hogy az egész családod melletted áll. Gondolom a barátnőid is... És ők lesznek azok, akik melletted maradnak, az ofőd meg a tesitanár meg egy év múlva megy a süllyesztőbe... :)

2012. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!