Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Nem szeretm az orromat....

Nem szeretm az orromat. Megműttetni nem akarom. Ez beválhat?

Figyelt kérdés

OLvastam, hogy a porcot egy kicsit lehet formázni műtét nélkül is. Van róla egy videó. Beválhat?

http://www.youtube.com/watch?v=wg5h0X98h7s


2014. okt. 19. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Végig néztem a videót, de szerintem ne próbáld ki! A nőnek ha bármi is változott az orran akkor csak csúnyább lett.:D
2014. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mért lett volna csúnyább? Amúgy kb. 2-3 napja próbáltam, eddig nem sok minden változott de gondolom több hét kell hozzá.
2014. okt. 19. 13:05
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem ez hülyeség és semmit sem ér
2014. okt. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Összefoglalom Neked, hogy milyen lehetőségek vannak a műtét nélküli orrformázásra.


1.) INJEKTÁBILIS FILLEREK (szövetfeltöltő anyagok)


Műtét nélkül lehet kismértékben formázni az orrot, injekciós feltöltőanyaggal, például hialuronsavval. Ez pár perc alatt megvan egy plasztikai sebésznél, csak néhány szúrással jár, a bőrfelület érzésteleníthető előtte.

Hátrányai a következők:

- ezzel csak hozzátenni lehet az orrhoz, elvenni nem (de például a hasadt orrcsúcs problémájára jó lehet, és optikailag lehet vele "piszébbé" is tenni az orrot, azaz emelni az orrcsúcson);

- a hialuronsav 1-2 év alatfelszívódik, az eredmény nem végleges;

- a feltöltőanyag elmozdulhat a beadás helyéről, nem biztosítható teljes bizonyossággal, hogy a beadás helyén marad.


2.) GYAKORLATOK


A videón látott gyakorlatok nagy valószínűséggel nem működnek. Igaz, hogy a csontjaink és a porcaink is hajlamosak alakulni, amíg még élünk (a csontszövetünk is folyamatosan átépül a terhelés irányától függően az osteoblast és osteoclast sejtek folyamatos működése miatt), de ehhez folyamatosan fennálló, egyenletes erőhatásra van szükség, mint például a fogszabályzó készülékek esetében. Napi néhány perces erőhatásra majdnem kizárható, hogy elégséges lenne erre.


3.) "ORRSZABÁLYZÓ" KÉSZÜLÉKEK


Ázsiában divatosak mostanában az orra rögzíthető, fogszabályzóhoz hasonló készülékek, amelyeket éjszakára fel lehet rakni és állítólag formázzák az orrot. Használati értékük legalábbis kétséges, de egy próbát tehetsz velük, ha olcsón jutsz hozzá, például eBayről vagy Aliexpressről.


Én személyesen az orrplasztikát javaslom, ha tényleg változtatni akarsz az orrodon, sajnos ez a legjobb megoldás, bár kétségtelenül nem olcsó mulatság.

2014. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!